Ļoti interesants šķita veids kā iepazīstināt lasītāju ar backstory; ir gan par varoņu pagātni, gan Descenders sērijas pasauli – milzu robotu Harvesters uzbrukumu un dažādajām individuālajām reakcijām iekš UGC. Viss pasniegts tā, lai atmiņu ainas nešķistu nevietā un neizmaisītu ‘’tagadnes’’ sižetu. Ja konkrētāk tad uzzinām kādēļ Tim-22 ir tāds ļaunuma iemiesojums un psihopāts, kapteines Telsas stāsts, uzmanības centrā paspēj pabūt arī pirmajā acu uzmetienā nesvarīgais Bandit robotiņš, gūstam plašāku ieskatu Driller psiholoģijā, kā arī netiek aizmirsts Tima-21 bērnības draugs Endijas + viņa attiecību izjukšanas iemesli ar pašreizējo kiborgu kopienas līderi Effie.
Nonākot līdz ceturtajam krājumam Orbital Mechanics skaidrs tapis ir viens, ka robotus ar jūtām labāk atstāt uz papīra, jo to radīšana var izvērsties par lielu bumbu ar laika degli, un tad tiec galā ar izlieto ūdeni. Tikai virspusēji pieminot ar Tima-21 ‘’sapni’’ saistīto vīziju par vietu, kur nonāk visi iznīcinātie un mirušie roboti tiek uzburta vēl lielāka neziņas migla ap Harvesters izcelsmi un mērķi, kurus Hardwire pielūdz kā dievus.
Tikmēr papildus pieaugošajiem draudiem no robotu puses, tikpat ļoti UGC ir pamats uztraukties par aizvien vairāk radikāli noskaņoto Gnish planētas karaļnamu, īpaši ņemot vērā faktu, ka jaunais karalis ir vēl trakāks par iepriekšējo, kuru Hardwire nogalināja tieši šādu nolūku vadīti.
Nedaudz nepatika nelielā lasītāja mānīšana vienā aspektā*, kuru varbūt citos apstākļos varētu saprast, ka normālu daiļās literatūras sastāvdaļu, tad apvienojumā ar ilustrācijām šis moments likās tā drusku negodīgāks. Neļaunotos, ja kā kompensācija, vairāk uzmanības kā līdz šim tiktu Driller robotam.
Kopumā Descender kā saka ar augstiem un uzmanību noturošiem notikumu virpuļiem, tā arī pēc ceturtā krājuma interese personīgi netika pazaudēta!
,ka Tim-21 nogalinājis Timu-22,