Biznesa plāns kā norakt asteroīdu
Asteroīdu izmantošana derīgo resursu ieguvē ir tikai laika jautājums. Tad, kad cilvēki dosies arvien tālāk un tālāk Saules sistēmā, vajadzēs iemācīties resursus iegūt turpat kosmosa, kas nepārprotami ir daudz izdevīgāk nekā visu nepieciešamo piegādāt no Zemes, kur, pirmkart, resursu apjoms ir ierobežots, otrkārt, pacelt kravu no Zemes ir dārgi un sarežģīti, jo jāpārvar spēcīga gravitācija.
Pats patr sevi saprotams, ka šis darbs būs jāveic robotiem. Pilotējama izrakteņu ieguve uz asteroīdiem būtu dārga un neefektīva. Bet 2019.gadā izdotā romāna Delta-V autors Daniels Suarezs (Suarez) nav vienisprātis ar šo ideju. Viņš uzskata un arī lieliski pierāda, ka pilotējamās misijas, pat saistītas ar cilvēku upuriem, tomēr ir daudz efektīvākas nekā automatizētās.
Lai arī daļu grāmatas lasītājs kopā ar galvenajiem varoņiwm pavadīs uz Zemes, rāpjoties pa klintīm un risinot dažādus ākīgus un bīstamus uzdevumus, kā arī sekojot līdzi mahinācijām un intrigām, kādā brīdī mozaīkas gabaliņi būs salikušies kopā un atklās patiesi pārsteidzošu un rūoīgi izplānotu misiju.labi, brīžiem šķiet, ka plānošana mazliet pieklibo.
Tātad mums ir kosmiskā kuģa apkalpe, kuras uzdevums ir “norakt asteroīdu”. Protams, ne visu, bet iegūt pietiekami daudz resursu, lai pasaulei un investoriems pierādītu, ka tas ir izdarāms. Tas nav nekāds nezināms asteroids, bet Rjugu (Ryugu), kuru 2018.gadā pētīja Japānas Kosmosa aģentrūras zonde Hayabusa 2. Japiebilst, ka romana darbība norisinās nerālā nākotnē – 2032.gadā.
Vai ambiciozajam un pārdrošajam biznesmenim (lasot var šķist, ka lidzīga persona ar ne mazākām ambīcijām šobrīd cenšas “iekarot” kosmosu) un viņa savervētajai komandai izdevās sasniegt cerēto? Atbildi uz šo jautājumu noteikti atradīsiet, izlasot grāmatu. Vai zināt, kāda būs pirmā doma, kad pāršķirsiet pēdējo lappusi? Vai šai grāmatai būs turpinājums? Būs!