http://www.ozon.ru/context/detail/id/6202378/
2.
Oļegs Aksenovs. Pasaules gals zinātnes acīm.
Tuvojoties 2012. gadam arvien vairāk modē nāk Apokalipses tēma. Protams, grūti uztvert nopietni skaidrojumu, ka lūk, it kā 2012. gada 21. decembrī beidzas maiju kalendārs un tāpēc gals būs arī pasaulei. Taču izrādās, ka ir neliela varbūtība, ka tuvākajā nākotnē pasaules gals var iestāties jebkurā mirklī. Piemēram, kolosāla vulkāniska izvirduma rezultātā vai pārnovas zvaigznes uzliesmojumā. Briesmas draud no visurienes. Taču galvenais iemesls, kas var iznīcināt cilvēci, ir pati cilvēce.
http://www.ozon.ru/context/detail/id/6270519/
3.
Kriss Maknabs. Vispasaules karu vēsture. Lielākās katastrofas, zaudējumi, izgāšanās.
Chris McNab. World's Worst Military Disasters
Aplenkumi, jūras kaujas, ierakumu kari un durkļu cīņas, kauju lūzuma punkti, dumpji, negaidīti uzbrukumi un partizānu kustība, karadarbības vešanas apstākļi krasā dzīvā spēka, munīcijas un manevru iespējas trūkumā; ar kādiem līdzekļiem vērsās pret ienaidnieka kaujas tehniku dažādu laiku kaujās, un kādu iespaidu uz kara vešanu atstāja pat spēcīgu valstu sliktā vadība, laika apstākļi un slikti organizētie sakari. Par visu to un daudz ko vēl jūs varat izlasīt šajā satriecošajā enciklopēdijā.
# No senajām kaujām pie Kadetas un Maratonas līdz pašām pēdējām operācijām Somālijā un Irākā;
# Detalizēta notikumu, kas noveda pie militārām katastrofām, analīze, kā arī zaudējumu seku izklāsts;
# Katru epizodi ilustrē mākslinieku gleznas un fotogrāfijas, kā arī iespraudumi ar interesantiem faktiem;
# Rakstos tiek pētīti dažādi iemesli militārajām neveiksmēm: no taktiskām kļūdām līdz nepareizai stratēģijai; tiek dota analīze militārās tehnikas un dzīvā spēka attiecībām;
# Grāmatā ir sniegti militāro neveiksmju piemēri, kas ņemti no pasaules dažādu tautu karu vēstures: sākot Senās Romas un XVI gs. Japānas kaujām, līdz pat karadarbībai Afganistānā XIX gs., no krustnešu zaudējumiem jūras kaujā pie Lepanto līdz «ierakumu» taktikas sakāvei Pirmā pasaules kara laikā.
http://www.ozon.ru/context/detail/id/5993077/
4.
D. A. Vaņukovs, S. P. Veselovskis. Neatzītās valstis.
Lasot vēstures mācību grāmatās par pasaules sadalīšanu starp pasaules lielvalstīm tajā vai citā vēstures periodā, mēs bieži aizmirstam, ka teritorijas pārdalīšana uz Zemeslodes notiek nemitīgi. Pasaules pārdale starp tautām, kas apdzīvo mūsu planētu notiek arī šodien, regulējot teritoriālos konfliktus starp valstīm, sadalot tās Zemes teritorijas daļas, kas vēl nav sadalītas, un uz kartes laiku pa laikam parādās jaunas valstis. Taču ne visas jaunās valstis uzreiz iegūst starptautiskās sabiedrības atzīšanu. Grāmatā «Neatzītās valstis» ir savākta informācija par tādiem subjektiem, kam ir visas valstiskuma pazīmes, taču tie nav ieguvuši starptautisku atzīšanu kā patstāvīgas valstis. [Te gan teikts par šerpu, jo grāmatā ir aplūkotas arī teritorijas, kurām nebūt nav visas valstiskuma pazīmes, bet vairākas teritorijas, kurām šādas pazīmes ir vai ir bijušas — nav aplūkotas — t.p.]
http://www.ozon.ru/context/detail/id/6273408/
5.
Natalja Ščerba. Laiktaiši. Pulksteņa atslēga. [Mans priekšlikums oriģinālā nosaukuma «Часодеи» tulkojumam — t.p.]
Vasilisa ir parasta Zemes meitene, kas dzīvo kopā ar vecmāmiņu, te viņa pēkšņi uzzina, ka viņas tēvs ir varens mags Elfarijā, pasaulē, kas balstās uz īpašu pulksteņu maģiju. Nokļuvusi laiktaišu, feju un ļutu zemē, Vasilisa nokļūst bīstamas spēles centrā. Pat draugi nesaprot, kas ir viņa pati? Nemākule, kas neko nezina par savu izcelšanos? Spiedze, ko sūtījis tēvs, lai iegūtu troni? Vai arī varena laiktaise, kas pārvalda laiku un spēj glābt Zemi un Elflaru no draudošās sadursmes?
[Interesantas lasītāju atsauksmes - vairāki dod 5 zvaigznes, bet ir arī 3 un viens lasītājs ir iedevis tikai 1 zvaigzni - viens ir sajūsmā un lasījis līdz trijiem naktī - seriāla 1. grāmata - un tagad nevar vien sagaidīt turpinājumu, bet cits saka, ka šo grāmatu nebūtu žēl sadedzināt, ne jau tāpēc, ka maģija, bet tāpēc, ka garlaicīga likusies – ils]
http://www.ozon.ru/context/detail/id/6042152/
6.
Vera Kovaļčuka. Seriāli “Bastards”, “Nemirstīgie”, “Pazudinošās spējas”, “Speciālo uzdevumu maģija” uc. darbi.
Raksta ar pseidonīmu “Jaroslavs Kovaļs”.
Dzimusi 1980. gada 15. janvārī Ļeņingradā. 1998. gadā iestājās Krievijas Valsts Hercena pedagoģiskajā universitātē Krievu filoloģijas fakultātē. Beidza kā bakalaure, tagad mācās maģistratūrā. Mācības tik ļoti ievilkušās trīs akadēmisko atvaļinājumu dēļ, divos no tiem piedzima abi dēli. Starp citu viņu vārdi tiek izmantoti kā pseidonīmi viņas grāmatās.
Vera Kovaļčuka par sevi: 2005. gadā “Ļenizdata” galvenais redaktors deva savu “jā” vārdu manam romānam, taču pieņemt to nepieņēma un lika man priekšā uzrakstīt vairākus romānus uz pasūtījuma, bet parakstot ar vīrieša vārdu. Starp citu, V. Kovaļčuks – tā ir Vera Kovaļčuka. Es neesmu vainīga, ka Krilovs, kura izdevniecībā tika izdota pirmā grāmata ar šādu vārdu, ir zvērināts šovinists. :)
Tā nu autore publicējas kā: Jaroslavs Kovaļs, V. Kovaļčuks, Igors Kovaļčuks.
7.
Jaroslavs Kovaļs. Pazudinošās spējas.
Dažreiz mantojums ir patiešām dīvains. Taču, pat kļuvis par dīvainā vecmāmiņas gredzena un veco, maģijai veltīto grāmatu īpašnieku, Iļja nespēja iedomāties, cik ļoti izmainīsies viņa dzīve. Vinhallas burvju skola ir gatava atvērt viņa priekšā durvis, taču neko dzīvē nevar iegūt vienkārši tāpat. Ar kaut ko nāksies samaksāt par dāsno likteņa dāvanu, ar kaut ko nāksies riskēt?
Viņš ir svešinieks šajā burvestību pasaulē, viņam vēl jāiemācās te uzvesties, jāatšķir īstas briesmas no aizraujoša piedzīvojuma. Jāuzzina, kam un kāpēc ir vajadzīgas jauno burvju dzīves, kuri pagaidām ir tikai skolnieki, un, kā var atpestīt draugus no nelaimes. Jānoskaidro, cik vienkārši var iegūt ienaidnieku un pazaudēt draugu. Un pēkšņi saprast, cik bīstamas var būt maģiskās spējas.
http://www.ozon.ru/context/detail/id/4739316/
8.
Filips Stīls. Piedzīvojumi uz Nīlas. Pazudusī dienasgrāmata.
Phillip Steele. Lost Journal: Mysterious of the Nile
Atklājiet patiesību par mūmijas lāstu! Neatklāto noslēpumu nodaļā ir atrasts sen nozaudētā 1920. gadu reportiera Herberta Fēdžila dienasgrāmata ar visām viņa nesekmīgās ekspedīcijas detaļām, kad viņš centās atklāt vienu no lielākajiem Senās Ēģiptes noslēpumiem. Tagad šo noslēpumu ir jāatrisina jums. Nodaļa sniedz jums nepieciešamo informāciju katrā dienasgrāmatas lappusē, lai palīdzētu jūsu pētījumos, plus papildus telpu jūsu pašu piezīmēm, saliekamu karti un retus dokumentus izgriezumu albūmā. Vēlam veiksmi!
http://www.ozon.ru/context/detail/id/5579437/
Par autoru.
http://en.wikipedia.org/wiki/Philip_Steele
Mājas lapa.
http://www.philipsteele.co.uk/
9.
Samanta Hanta. Izgudrojot visu.
Samantha Hunt. The Invention of Everything Else
1943. gads. Izgudrotājs Nikolā Tesla vada dienas lepnajā viesnīcā «New Yorker» un nekontaktējas ne ar vienu. Taču iepazīšanās ar Luīzu Djuellu negaidot izmaina visu un izrādās par pirmo posmu pārsteidzošu notikumu ķēdē... Tieši Luīze kļūs par Teslas pašu tuvāko draugu. Tesla ir ģēnijs, kuru laikabiedri uzskatīja ne tik daudz par izcilu zinātnieku, cik par burvi. Tieši viņai viņš uzticēs vairākus noslēpumus, ko vēlētos uzzināt daudzi.
http://www.ozon.ru/context/detail/id/6105836/
10.
Sāra Bartleta. Mitoloģija.
Šī grāmata ir gudrs un domām bagāts ceļvedis dažādu kultūru un civilizāciju mitoloģijā. Autora izvēlēto pasaules tautu mītu izlase palīdzēs jums iedziļināties cilvēces bērnībā – izjust un saprast dievus un dievietes, varoņus un mīļākos, radītājus un triksterus. Mitoloģija, tās tēmas, sižeti un tēli, arvien aktīvāk caurvij mūsu dzīvi, ienesot tajā noslēpumainību un pasakainību.
http://www.moscowbooks.ru/book.asp?id=550918
11.
Sāra Bartleta. Zīlēšana un pareģošana.
Šīs grāmatas astoņās nodaļās sniegtas metodes, ko izmantoja pareģi un gaišreģi pagātnē un ko izmanto tagad Rietumos un Austrumos. Ilustrācijas un teksta materiāls dod plašu informāciju, ko var viegli izprast un izmantot praksē katrā līmenī, no sarunām par likteni paziņu un draugu vidū, līdz nopietnai kāda aprakstītā un priekšā liktā pareģošanas un zīlēšanas paņēmiena izpētei.
http://www.moscowbooks.ru/book.asp?id=352867
Sāra Bartleta – vadošā britu astroloģe.
12.
Ciruelo Kabrals un pūķi. The Book of the Dragon (1990.)
Gustavo Kabrals (Gustavo Cabral, dzimis 1963. gada 20. jūlijā), labāk zināms ar pseidonīmu 'Ciruelo' ('plūmju koks), ir argentīniešu izcelsmes fantāzijas mākslinieks, kas savos darbos visvairāk attēlo pūķus.
Ciruelo ir dzimis Buenosairesā, cietis no daltonisma. Tas neattur Ciruelo 13 gadu vecumā iestāties Fernando Fadera institūta Mākslas skolā, kur viņš sāk savas formālās studijas. 18 gadu vecumā viņš sāk strādāt kā ilustrators frafikas reklāmas aģentūrā un drīz sāk zīmēt vākus komiksiem. 1987. gadā viņš pārceļas uz Barelonu, Spānijā, kur zīmē vākus un attēlus fantāzijas grāmatām izdevniecībai “Timun Mas”, kas specializējas šajā žanrā.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ciruelo_Cabral
Mājas lapa.
Pols Rolands. Lielā spoku un garu grāmata.
Paul Roland. The Complete Book Of Ghosts
Minētā grāmata nav tikai stāstu krājums par spokiem. Šo darbu atšķir autora unikālā pozīcija: viņš necenšas pārliecināt lasītāju par pārdabisko spēku esamību. Tieši otrādi, viņš uzskata, ka spoku esamība ir fakts, tā ir daļiņa no mūsu pasaules un saskan ar dabas likumiem. Spoku “Zelta laikmets” ir bijis XIX gadsimta vidū, kad populāra kļūst spiritistu kustība. Galdiņi, kas griežas, spiritiskie seansi un automātiskā rakstīšana aizrauj cilvēku iztēli; mode uz sazināšanos ar gariem rada milzums neoficiālu spriedumu, kas tiek pārbaudīti eksperimentos. Šie dati par profesionālu mēdiju darbu arī ir šīs grāmatas pamatā, bet neapšaubāmi fakti dod pētījumam augstu ticamību. Taču rakstnieks Pols Rolands ar to neapstājas. Viņš nelokāmi tic, ka mirušo cilvēku gari nav vienīgās bezķermeņa būtnes, kas apdzīvo kopā ar mums šo pasauli. Savā grāmatā viņš runā par to, ka dzīvi cilvēki var iemācīties apzināti atdalīt savu garīgo ķermeni no materiālās čaulas, veikt astrālus ceļojumus un pat parādīties citu cilvēku priekšā sava astrālā dubultnieka veidolā. Grāmatas lappusēs jūs atradīsiet arī vienkāršus un drošus vingrinājumus. Ar to palīdzību jūs iemācīsieties veikt astrālos ceļojumus, kā arī rīkot visīstākās spoku medības.
http://www.ozon.ru/context/detail/id/6120458/
Alesandra Bišelja. Vampīri: grāfs Drakula un citi asinssūcēji.
Alessandra Bisceglia Dracula: Viaggio in Transilvania
Grāmatas autore pēta mītu par vampīriem, kas saglabājies daudzām tautām līdz mūsdienām. Grāmatā parādīta Transilvānijas vēsture, tās vienā apgabalā kādreiz, XV gs. ir valdījis Vlads III Drakula, iesaukts par Uz mietiem sēdinošo. Reālā Drakulas tēls tiek salīdzināts ar vampīra tēlu, kas pazīstams pēc B. Stokera grāmatas un daudzām filmām.
http://www.ozon.ru/context/detail/id/4439227/
Sērijas “Noslēpumainā pasaule” visas grāmatas.
http://www.ozon.ru/context/detail/id/4445235/
13.
Niks Gali. Maitu savācējs. [Падальщик]
Taizemiešu zēns, budistu mūks, slepeni uzzina Slepenās Sutras saturu. Tajā tiek stāstīts par par to, ka glābties un tikt pie gaismas var tikai... caur tumsu. Kur slēpjas Maitu savācējs noslēpums? Robots, kas pareģo nākotni, pakaļdzīšanās noslēpumainam mantojumam, mīlestības meklējumi ar matemātiska aprēķina palīdzību... Bīstami piedzīvojumi gaida septiņus izredzētos. Mūsdienu pasaulē ceļu uz laimi bieži norāda Austrumu sutras, sapņi-līdzības un filozofiskas pasakas.
http://halyawa.com/electronnie_knigi/31812-nik-gali-padalshhik.html
Intervija ar krievu rakstnieku, kas zināms tikai pēc pseidonīma Niks Gali.
http://bookmix.ru/groups/viewtopic.phtml?id=1102
14.
Klarisa Pinkola Estesa. Ar vilkiem skrienoًâ. Sievietes arhetips mîtos un teiksmâs.
Clarissa Pinkola Estes. Women Who Run With the Wolves
Myths and Stories of the Wild Woman Archetype
Visi mēs ilgojamies pēc pirmatnības. Kultūra mums nesniedz īpaši lielu izvēli pret šīm ilgām. Mūs ir iemācījuši kaunēties par šīm vēlmēm. Mēs audzējam garus matus, lai noslēptu aiz tiem savas jūtas. Taču dienu un nakti aiz mūsu muguras slēpjas Pirmradītās Mežonīgās Sievietes ēna. Lai kur arī mēs neietu, šī ēna seko pa pēdām un – noteikti – balstoties uz četrām ķepām.
Filozofijas doktores Klarisas Pinkolas Estesas (Čeijena, Vaiomingā) grāmata palīdzēs to ieraudzīt.
http://psotrajenie.narod.ru/download/estes.html
15.
Konstantīns Rižovs. Senās pasaules monarhi.
Ilustrētajā grāmatā “Senās pasaules monarhi” pirmo reizi alfabētiskā kārtībā uzskatāmi ir parādīti tālo laiku, dažādu valstu valdnieki, tajā skaitā, Babilonijas impērijas, Romas impērijas, faraonu laiku Ēģiptes valdnieki. Cietsirdīgi diktatori, nežēlīgi iekarotāji, meistarīgi karabvadoņi, kas ar saviem darbiem – labiem un sliktiem – ir atstājuši jūtamas pēdas vēsturē. To vidū maķedoniešu militārais ģēnijs Aleksandrs Lielais, gudraus Romas vadītājs Jūlijs Cēzars, cietsirdīgais Ķīnas imperators Ciņ Šihuandi. Tiek sniegti interesanti fakti par viņu dzīvi.
http://www.ozon.ru/context/detail/id/5256051/
16.
Saimons un Džonatans Vokeri. Nāves līnija. Tā sākas... Tā tuvojas...
[Diloģija, vai ir arī trešā daļa, nezinu.]
Episka sāga, uz kuras balstās reāli notikumi.
Vilkās pirmā diennakts no deviņām, kas bija noteiktas Pareģojumā, un viltīgais, tumšais pasaules iekarošanas plāns... bija galīgi izgāzies. Pārāk patriotisks trollis nebija kaunējies nozagt Čūskas Aci tieši no karaļa deguna priekšas. Kaprīzais Izredzētais tā vietā, lai glābtu pasauli, nolēma labi nopelnīt. Un, kas bija to izdomājis, ka rūķi ir paši labākie celtnieki?!
Aiz mвkoтiem virs Murlandes gailзja Sвrtв Acs. Nвves lоnija tuvojвs.
http://www.ozon.ru/context/detail/id/4656072/
Otrв grвmata.
http://www.ozon.ru/context/detail/id/5547879/
17.
Artūrs Meičens. Avalonas dārzs.
Par nosaukumu angļu rakstnieka Artūra Meičena (Arthur Machen) darbu izlasei kalpoja sākotnējais, darba nosaukums romānam “Ilgu paugurs”, kas bija sarakstīts 1897., bet izdots 1907. gadā, kā arī ordeņa vārds Avallaunius, ko rakstniekam deva 1889. gadā Hermētiskā ordeņa Zelta Ausma iniciācijas ceremonijā Izīdas-Urānijas templī; kopā ar romānu, pēc recenzentu atsauksmēm - “angļu literatūras paša dekadentiskākā sacerējuma”, grāmatā ir iekļauti dažādu gadu garie un īsie stāsti, bez kuriem neviena no angļu XIX-XX gs. prozas antoloģijām nevar tikt uzskatīta par pilnīgu. “Neredzamais ir šeit un sauc pēc tevis” - šī sentence uz pa pusei sagruvušas lauku baznīcas altāra tik ļoti pārsteidza jauno Meičenu [dzimušu Velsā], ka varētu kļūt gandrīz vai par epigrāfu visai viņa daiļradei, kurā kristietība ir stingri savijusies ar ķeltu tradīcijām. Lielisks antīkās mitoloģijas un Viduslaiku mistikas zinātājs, viņš visu mūžu ir veltījis okulto zinātņu, maģijas un druīdu prakses pētīšanai. A. Meičens savas daiļrades pamatos ir ielicis dziļu tradicionālo Zināšanu simboliku, kurā orientēties palīdz detalizēts ievadraksts un piezīmes.
Kaut gan, izcilais literārais talants ļauj rakstniekam tik dabiski un organiski “implantēt” savos darbos slēptās un atklātās alūzijas uz hermētiskajām zinātnēm, ka šie, kaut arī tumšie, taču vienmēr intuitatīvi saprotamie mājieni nemaz netraucē uztvert viņa stilistiski nevainojamās prozas mākslinieciskās vērtības. “Šīs grāmatas skaistumā ir kaut kas grēcīgs,” recenzijā par romānu “Ilgu paugurs” raksta lords A. Duglass. - “Tā ir kā dīvaina orhideja, kuras krāsa ir sāpīgi aizskaroša un atgrūdoša vienlaikus, bet aromāts – nepanesami salds un gandrīz vai liek zaudēt samaņu. Šīs grāmatas nežēlība ir daudz mežonīgāka, ne kā tajā aprakstītie nežēlīgie notikumi... Tā ir kā baiga liturģija par slavu sāpēm, kas sakairina pašas sevi, sāpēm, kas izliktas mūzikā, kurā katra nots ir izvērtēta: melodija kļūst gandrīz nepanesama, jo katra frāze ir noslīpēta līdz pilnībai, bet modulācijas – nepārspējamas.”
http://www.ozon.ru/context/detail/id/3013713/
Raksts Vikipēdijā par rakstnieku.
http://en.wikipedia.org/wiki/Arthur_Machen
Artūra Meičena draugu mājas lapa.