Herberts Velss. Kristīnes-Albertas tēvs

Nezināmais, nepieradinātais Velss. Ne zinātniskās fantastikas rakstnieks, ne mistiķis, ne sapņotājs - ļauns un asprātīgs satīriķis, smalki ironizējies pār klasiskās "ģimenes sāgas" klišejām.

Stāsts par emancipēto Kristīnu Albertu un viņas tēvu, kurš bija apsēsts ar okultismu un nopietni ticēja, ka viņš ir seno šumeru valdnieka reinkarnācija, aicināts atgriezt mūsu pasaulei laimi un taisnīgumu.

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/book/1000493236-otets-kristinyalberty-gerbert-uells

Te var lasīt krieviski.

http://loveread.ec/contents.php?id=36704

Herberts Džordžs Velss (Herbert George Wells, 21.09.1866 - 13.08.1946)

Angļu rakstnieks, viens no sociālfilozofiskās fantastikas pamatlicējiem.

Dzimis Bromlijā, Kentā, veikalnieka dēls. Velsa karjeru, iespējams, noteica negadījums – bērnībā viņš salauza abas kājas, un visu laiku pavadīja mājās, kā dēļ daudz lasīja. Tad Velss absolvēja vidusskolu un ieguva tālākizglītību Londonas Izglītības koledžā. Tieši Izglītības koledžā Velss mācījās pie slavenā biologa Tomasa Hakslija, kurš viņu spēcīgi ietekmēja. Velsa "zinātnisko fantastiku" (lai gan viņš to nekad tā nesauca) nepārprotami ietekmēja viņa studijas Normal College un intereses, ko viņš attīstīja bioloģijā.

Velss kļuva slavens ar savu pirmo darbu "Laika mašīna" 1895. gadā. Neilgi pēc šīs grāmatas izdošanas Velss sarakstīja: Doktora Moro sala (1895); Neredzamais cilvēks (1897) un tapa viņa slavenākais darbs "Pasauļu karš" (1898).

Gadu gaitā Velss sāka uztraukties par cilvēku sabiedrības likteni pasaulē, kurā tehnoloģijas un zinātnes attīstība attīstās ļoti strauji. Šajā periodā viņš bija Fabiana (sociālo filozofu grupa Londonā, kas iestājās par piesardzību un pakāpenisku politiku politikā, zinātnē un sabiedriskajā dzīvē) biedrs. Tagad Velss rakstīja mazāk zinātniskās fantastikas un vairāk sociālās kritikas.

Pēc Pirmā pasaules kara Velss publicēja vairākus zinātniskus darbus, tostarp "Īsa pasaules vēsture" (1920), "Dzīves zinātne" (1929-39), kas sarakstīti sadarbībā ar seru Džulianu Hūksliju un Džordžu Filipu Velsu, un "Eksperimenti autobiogrāfijā". (1934). Šajā laikā Velsa kļuva par populāru slavenību un turpināja plaši rakstīt. 1917. gadā viņš bija Tautu Savienības Pētniecības komitejas loceklis un izdeva vairākas grāmatas par pasaules organizāciju. Lai gan Velsam bija daudz šaubu par padomju sistēmu, viņš saprata Krievijas revolūcijas plašos mērķus un 1920. gadā viņam bija diezgan patīkama tikšanās ar Ļeņinu. 20. gadu sākumā Velss bija leiboristu kandidāts uz parlamentu. No 1924. līdz 1933. gadam Velss dzīvoja galvenokārt Francijā. No 1934. līdz 1946. gadam viņš bija PEN starptautiskais prezidents. 1934. gadā viņam bija sarunas ar Staļinu, kurš viņu pievīla; un Rūzveltu, mēģinot, tomēr nesekmīgi, piedāvāt viņam savu shēmu miera uzturēšanai. Velss bija pārliecināts, ka Rietumu sociālisti nevar iet uz kompromisu ar komunismu un ka labākā nākotnes cerība ir Vašingtonā. Grāmatā "The Holy Terror" (1939) Velss aprakstīja mūsdienu diktatora psiholoģisko attīstību, ko ilustrē Staļina, Musolīni un Hitlera karjera.

Velss pārdzīvoja Otro pasaules karu savā Rīdženta parkā, atsakoties pamest Londonu pat bombardēšanas laikā. Viņa pēdējā grāmatā "Prāts uz malas" (1945) pauda pesimismu par cilvēces nākotnes izredzēm. Velss nomira Londonā 1946. gada 13. augustā.

© middle-earth.com.ru

http://loveread.ec/biography-author.php?author=Herbert-George-Wells