Sērijas grāmatas oriģinālā.
2.1 Wizards and Witches (1984) - Burvji un raganas
2.2 Dragons (1984) - Pūķi
2.3 Fairies and Elves (1984) - Fejas un elfi
2.4 Ghosts (1984) - Spoki
2.5 Legends of Valor (1984) - Valoras teiksmas
2.6 Night Creatures (1985) - Nakts radījumi
2.7 Water Spirits (1985) - Ūdens gari
2.8 Magical Beasts (1985) - Maģiskie briesmoņi
2.9 Dwarfs (1985) - Rūķi
2.10 Spells and Bindings (1985)- Buramvārdi un zintis
2.11 Giants and Ogres (1985) - Milži un cilvēkēdāji
2.12 Seekers and Saviors (1986) - Meklētāji un glābēji
2.13 Fabled Lands (1986) - Pasakainās zemes
2.14 Book of Christmas (1986) - Ziemassvētku grāmata
2.15 Fall of Camelot (1986) - Kamelotas krišana
2.16 Magical Justice (1986) - Maģiskā tiesa
2.17 Lore of Love (1987) - Mīlestības mācība
2.18 The Book of Beginnings (1986) - Radīšanas grāmata
2.19 Tales of Terror (1987) - Terora teiksmas
2.20 The Secret Arts (1987) - Slepenās mākslas
2.21 Gods and Goddesses (1987) - Dievi un dievieteds
Apraksts.
Sērijas sējumi bija pazīstami ar savu mākslu un apjomīgo pētījumu, ko izmantojuši to attiecīgie autori, pārstāstījuši stāstus, un tie tika veidoti kā grāmatas ar zelta apdruku, auduma iesietas cietajos vākos ar pielīmētu vāka ilustrāciju. Noņemot seriāla abonementu, bonusā tika saņemts čigānu zīlēšanas karšu komplekts, kas pēdējos gados kļuva par kolekcionējamu priekšmetu. Grāmatas bieži pārklājas; piemēram, lai gan karalim Artūram un viņa bruņiniekiem ir tikai viena pilnībā veltīta grāmata “Kamelotas krišana”, tās bieži parādās citās grāmatās. Puse no "Legends of Valor" ir par viņiem, un viņi parādās izdevumos "Burvji un raganas", "Fejas un Elfi", "Rūķi", "Burvestības un zintis" un "Milži un cilvēkēdāji".
Unikāla sērijas daļa bija tā, ka tās grāmatas tika rakstītas kā stāsti, kas norisinājās no "visuma" perspektīvas, parādot tās tēmas kā reālus cilvēkus, vietas un lietas. Saistībā ar to, ka šādas lietas kādreiz ir bijušas reālas, vairāku no tām kopīgs pavediens bija tā dokumentācija par iespējamo maģisko lietu samazināšanos no "kad pasaule bija jauna" līdz mūsdienām. Subjekti - pūķi, punduri, milži - tiek pasniegti kā stipri un spēcīgi laika rītausmā, bet maģiskās radības kļūst vājākas un galu galā pazūd, jo cilvēki izplatās un demistificē pasauli, lai gan vienmēr ir solījums, ka maģija reiz atgriezīsies. atkal.
Kristīgā pasaule bieži ir saistīta ar pagrimumu. Lai gan "The Enchanted World" to raksturo kā cilvēces lielāko vairogu pret tām burvībām un burvju būtnēm, kas tai izrādītos naidīgas, tā izrādījās kaitīga pat labai maģijai, jo cilvēki pārstāja ticēt vecajiem dieviem par labu Kristum. Saskaņā ar sēriju, tas bija tāpēc, ka kristietība bija centrēta ap saprāta dievu un ka tā solīja skaidri noteiktu kārtības un stabilitātes Visumu, Visumu, kurā varētu būt tikai viens dievs. Šādos apstākļos maģija diez vai varētu attīstīties. Tas turpināja pastāvēt vai nu pretstatā kristietībai, vai, biežāk, saistībā ar starpvietām un starp lietām. Sērijā teikts, ka maģijai vienmēr ir bijusi cieša saikne ar lietām, kas nebija ne viena, ne cita, jo kā ne viena, ne cita lieta, šādas lietas varēja izvairīties no definīcijas un būt vairāk nekā tās, kas parādījās.
Oriģinālās, pirmizrādes amerikāņu avota publikācijas ir saņēmušas divus ISBN (otrais parasti ir par astoņiem skaitļiem augstāks), taču iemesls tam nav skaidrs. Sērijas "Enchanted World" popularitāte, kā rezultātā vairums atsevišķu nosaukumu tika atkārtoti izdotas, izraisīja sekojošu sēriju "Nezināmā noslēpumi? 1987.–1991. gadam.
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Enchanted_World
Visu grāmatu apraksti. Sastādītāji: Tristram Potter Coffin, Ellen Galford, Brendan Lehane, Time-Life Books