Glens Kuks. Zvaigžņu ķērāji. Franšīze

Jūsu priekšā ir stāsts par asinsnaidu, kura ugunī deg planētas, par mūžīgo konfrontāciju starp kosmosa dižāko kondotieru - Gneusa Jūlija Storma un Ričarda Hoksbloda - armijām un par karu par pasakainajiem pasaules dzīļu dārgumiem. Melnā pasaule. Stāsts ir par zvaigžņu ķērājiem, inteliģento jūraszvaigzņu ganāmpulku ganāmpulku visattālākajās pasaules malās un par šausmīgo atriebību par briesmīgu noziegumu. Stāsts par Nāves planētu, kas pārvērtās par visneieņemamāko cietoksni galaktikā, un nežēlīgajām cīņām uz Zvaigžņu robežas.

Cikla saturs. Pēc tapšanas gadiem, nevis pēc pēctecības.

And Dragons in the Sky - stāsts 1972.

Sunrise - stāsts 1973.

In the Wind - stāsts 1975.

The Recruiter - stāsts 1977.

Quiet Sea - stāsts 1978.

Shadowline - romāns 1982.

Starfishers - romāns 1982.

Star's End - romāns 1982.

Enemy Territory - stāsts 1983.

Passage at Arms - romāns 1985.

Ēnas līnija.

Kosmiskā atriebība sākās gadsimtiem pirms "Peles" Storma dzimšanas...sākot ar viņa vectēva uzbrukumu planētai Prefactlas, asinspirti, kas atbrīvoja paverdzinātos cilvēkus no viņu sangāriešu kungiem. Tomēr viens sangarietis izdzīvoja – jaunais Norbonu mantinieks, kurš zvērēja atriebties Storma ģimenei un viņu karavīriem. Šīs rūpīgi plānotās atriebības īstenošana prasīja vairākas paaudzes. Peles tēvam Gneosam jācīnās par neizsakāmām bagātībām planētas Melnpasaules degošajā pusē. Visas privātās kosmosa armijas saplūst kaujā uz šaurās Ēnu līnijas, atdalot degošo elli no glābjošās ēnas. Tikmēr Peles pusbrālis Maikls plāno nodevību, un vīrietis, vārdā Smarts, auž nāvējošu tīklu, kas ir gatavs viņus visus sapīt – tā sākas "Starcatcher" triloģija.

Biogrāfija.

Glens Kuks (pilns vārds / Glen Charles Cook) dzimis 1944. gada 9. jūlijā Ņujorkā. Viņš dzīvoja Roklinā (Kalifornijā) un Kolumbusā (Indānā). Mēs nezinām, kāda bija viņa bērnība, bet pirmo stāstu viņš uzrakstīja septītajā klasē. Stāsts tika saukts par “Vanagu”, un tajā tika stāstīts par pilsoņu kara notikumiem, ko tik ļoti iemīļojuši amerikāņi.

Pēc vidusskolas beigšanas Kuks iestājās Misūri universitātē Kolumbijā. Naudas trūkums lika viņam pārtraukt studijas un pārcelties uz Sentluisu, kur viņa tēva draugs atrada viņam darbu General Motors rūpnīcā. Glens cerēja ietaupīt naudu un pabeigt studijas, taču... liktenis izvērtās savādāk. Vai varbūt viņš vienkārši pieņēma šādu lēmumu.

60. gadu beigās Glens Kuks pieteicās apmeklēt Clarion Writers' Workshop, kas bija sešu nedēļu kurss topošajiem zinātniskās fantastikas rakstniekiem. Viņam par neaprakstāmu pārsteigumu viņš nekavējoties tika pieņemts. Kuks piedalījās Clarion semināros divus gadus pēc kārtas — 1969. un 1970. gadā. Šī apmācība izrādījās ļoti noderīga, un tajā pašā 1970. gadā Kukam izdevās publicēt savu pirmo profesionālo stāstu “Sudraba papēži”. Cita starpā Clarion seminārā Glens varēja nodibināt noderīgus kontaktus ar cilvēkiem, kas saistīti ar izdevējdarbību, un satikt savu nākamo sievu. 1969. gadā viņš iepazinās ar Kerolu, kura tolaik mācījās Klarionas koledžā, un viņi saderinājās 1970. gadā un apprecējās 1971. gadā. Tagad viņiem ir trīs dēli – Kristians, Maikls un Džastins.

Taču dēli piedzima vēlāk, un pirmais Kuka romāns, kas izdots ar pseidonīmu Gregs Stīvenss, tika izdots 1970. gadā. Divus gadus vēlāk tika publicēts otrs romāns, ko Kuks izdeva ar savu vārdu. To sauca par "Babilonas mantiniekiem" un iedvesmojoties no Riharda Vāgnera operas tetraloģijas "Nibelungu gredzens". Tam sekoja ilgs pārtraukums, un tikai 1979. gadā tika izdota trešā grāmata "A Shadow of All Night Falling". Kā stāsta pats rakstnieks, šis romāns rakstīts ilgi pirms pirmā un tajā bija vēl vairāk atsauču uz Vāgneru. Tā sagadījās, ka “A Shadow of All Night Falling” kļuva par visas sērijas pirmo grāmatu. Tam 1980. gadā sekoja "October's Baby" un "All Darkness Met", bet pēc tam citi. Šis cikls tika saukts par "Dread Empire" ("Šausmu impērija"), un tas turpinās līdz šai dienai.

1982. gadā Glens Kuks nolēma pievērsties zinātniskajai fantastikai. Viņš pats atzīmēja, ka “zinātniskā fantastika visbiežāk ir slēpta fantāzija”, un, rakstot romānu “Ēnu līnija” (“Ēnu puse”), viņš to skaidri parādīja visiem. “Vāgnera lietu” skaits šeit pārsniedz visas iedomājamās robežas, kas tomēr nepadara romānu sliktāku. Nedaudz vēlāk šis romāns pārauga triloģijā ar nosaukumu “Zvaigzņu ķērāji”.

Ir 1984. gads. Glens Kuks jau ir uzrakstījis diezgan daudz labu romānu, taču tieši Melnās kompānijas rakstīšana viņu padarīja slavenu. Spriediet paši – vairāk nekā puse Kukam veltīto interneta vietņu patiesībā ir veltītas “Melnās vienības hronikām”. Drūmā un skarbā grāmata, kas rakstīta “tumšās fantāzijas” stilā, uzrunāja gan lasītājus, gan izdevējus. Daudzi uzskata, ka “The Black Squad” ir sava veida “terora impērijas” turpinājums, turklāt autora prasmes ir daudzkārt palielinājušās. Citi saka, ka, ja Džozefs Hellers, slavenais grāmatas "Catch-22" autors, būtu uzrakstījis "Gredzenu pavēlnieku", tā būtu "Melnās kompānijas hronikas". Lai gan Kuks sākotnēji neplānoja rakstīt turpinājumu, viņam nācās piekāpties izdevēju un lasītāju spiedienam – kopš tā laika regulāri tiek izdotas jaunas Squad grāmatas.

Vēl viens liels rakstnieka panākums bija detektīvu sērija par privātdetektīvu Garetu, ko atklāja 1987. gadā izdotā grāmata “Saldais sudraba blūzs”. Mēreni cinisks, pret visu notiekošo izturoties ar atturīgu ironiju, Garets ir sava veida antitēze Melnās vienības hronikām.

 No fantlab.ru