Vēl pirms pāris simts gadiem ūdensvīri, mežaiņi un kikimoras klejoja pa Japānas mežiem, sacerot dziesmas un stāstot pasakas. Tagad no šiem mežiem praktiski nekas nav palicis pāri, to bijušie iemītnieki ir atstājuši iedzīvotās vietas un tagad klaiņo pa pilsētu ielām: rokas urnās, šiverē pa atkritumu izgāztuvēm, bet reizēm pat baida vecenītes tumšās šķērsielās, kad viņas nāk mājās ar iepirkumiem. Ar vienu vārdu sakot, cīnās par dzīvi.
Ja jums vai jūsu tuvākajiem ir nācies sastapties ar ko līdzīgu, tad padomi var dot tikai vienu: uzrakstiet sūdzību par jūsu pāridarītājiem un aiznesiet to uz tuvāko mežu. Tur vistumšākajā biežņā, jūs patiešām atradīsiet brīnumu pastkasti ar uzrakstu: "Priekš Kitaro" - iemetiet tur savu vēstuli un tūlīt pat bēdziet prom. Mēs garantējam, ka tā noteikti aizies līdz adresātam, bet viņš atnāks un atjaunos taisnību.
Kitaro ir pēdējais Spokainā Klana pārstāvis, dēmons-jokai ar gariem, sudrabotiem matiem un ar brīnumainām, lidojošām sandalēm. No pirmā skata viņš līdzinās parastam japāņu pusaudzim, kaut arī patiesībā viņam jau ir 400 gadi. Kitaro ar saviem draugiem dzīvo Gegege mežā, kur arī uzmana kārtību meža goblinu pasaulē. Ja kāds no pasaku radījumiem nodomās izjaukt mieru ar cilvēkiem un tādā veidā radīs briesmas meža diasporai, jaunais dēmons noteikti iejauksies.
Mūsdienu Japānas skatītājam Kitaro nozīmē apmēram to pašu, ko krieviem mājas gariņš Kuzja. Pat vēl vairāk - tikai no filmas jūs diez vai to uzzināsiet. Pēdējā pusgadsimta laikā par kitaro ir izdoti simtiem komiksu, uzņemti desmitiem anime seriālu un pusducis filmu. Jauno dēmonu mīl un ciena - pietiek pateikt, ka populārais muzikants Kitaro ir izvēlējies sev šo pseidonīmu tikai tāpēc, ka mīl Gegege mežu.
https://www.liveinternet.ru/users/2888722/post101884330/
Neskaitot filmu "GeGeGe no Kitaro" (2007), tas pats režisors ir veidojis arī filmu "GeGeGe no Kitaro 2: Sennen Noroi Uta" (2008)- "Kitaro and the Millennium Curse".
Attēlos arī varoņi jaunākajā anime seriālā, pēdējais attēls no mangas.