Pazudušais kuģis
Pēc vispārpieņemtas versijas, līnijkuģis piedalījās zinātniski-tehniskā eksperimentā, kuru veica ASV JKS.
Amerikāņu kuģu un vācu zemūdeņu kara pretstāvēšana Atlantijā ilgu laiku attīstījās par labu pēdējiem. Un tikko uzbūvētajam līnijkuģim “Eldridža” vajadzēja beigās izmainīt situāciju. Uz tā projekta “Varavīksne” ietvaros tik plānot uzstādīt ģeneratorus, kur radītu magnētisko lauku, kurš padarītu kuģi neredzamu ienaidnieku radariem. Eksperimentu vadīja pazīstams ungāru izcelsmes zinātnieks Džons fon Neimans. Viņš izmantoja Albeta Einšteina un Nikolā Teslas izstrādes.
Pirmo reizi eksperimentālās iekārtas ieslēdza 1943.gada jūlija beigās. Rezultāts pārsniedza gaidīto. Kuģi aptvēra zaļas miglas mākonis – un tas izzuda ne tikai no radariem, bet vispār! Pēc dažām minūtēm elektromagnētisko lauku atslēdza – un līnijkuģis parādījās atkal. Komandas locekļi (181 cilvēks) palika dzīvi un veseli, taču daudzi no viņiem sūdzējās par galvas griešanos un nelabumu.
Atkārtotus izmēģinājumus veica tā paša gada 28.oktobrī. šajā reizē ģeneratoru jauda tika nozīmīgi palielināta. Katram gadījumam kuģi no doka izveda reidā – lai neciestu blakus stāvošie kuģi.
Pēc iekārtu ieslēgšanas zaļā migla jau neparādījās. Taču līnijkuģis no sākuma kļuva pa pusei caurspīdīgs, bet pēc tam, pēc spilgta uzliesmojuma, izzuda – un tajā pat laikā parādījās Norfolkā. Par tā materializēšanās citā vietā lieciniekiem kļuva transporta kuģa “Endrjū Fjorest” matroži un virsnieki.
Vēl pēc kāda laika līnijkuģis atgriezās Filadelfijas reidā. No visas komandas (kopskaitā 181) necieta tikai 21 cilvēks. Daudzi gāja bojā vai pazuda bez vēsts, citu ķermeņi pārklājās stipriem apdegumiem. Ar dažiem jūrniekiem notika šausmu lieta: viņi palika dzīvi, taču viņu rokas, vai kājas bija iekausētas kuģa metāla korpusā. Lai atbrīvotu cilvēkus, ekstremitātes nācās amputēt. Visi dzīvi palikušajiem bija spēcīgi psihiski traucējumi.
Pētnieki pieļauj, ka eksperiments kādā brīdī kļuva nevadāms un noveda pie nenovēršamām sekām.
Pēc šī notikuma līnijkuģi “Eldridža” nosūtīja uz kaujas dežūru Vidusjūrā, bet Džonu fon Neimanu pārcēla darbā pie atombumbas radīšanas.
Einšteina aprēķinu pārbaude?
Kā tad izskatās Filadelfijas eksperiments no vairuma pētnieku redzesviedokļa? ASV JKS vadības oficiālais viedoklis noved pie diviem pamatpunktiem: nekādi eksperimenti ar līnijkuģi “Eldridža” netika veikti, un nekādi komentāri šajā sakarībā nav un nav iespējami. Tomēr kuģu “Eldridža” un “Endrjū Fjurest” sardzes žurnāli par 1943.gada oktobra beigām, par spīti visiem noteikumiem un instrukcijām, izzuda – jūras kara departamenta arhīvā to nav (katrā gadījumā, tādu atbildi saņēma visi, kuri gribēja ar tiem iepazīties).
Tajā pat laikā ir zināms, ka no 1943.gada maija līdz 1944.gada jūnijam Alberts Einšteins atradās jūras ministrijas dienestā Vašingtonā kā zinātniskais darbinieks. Bet vēl 1927.gadā viņš bija izstrādājis vienotu lauka, kurš apvienoja gravitācijas spēkus, elektromagnētisma un kodolenerģijas teoriju. Pēc Einšteina pieņēmuma, šis vienotais lauks mainīja laika un telpas raksturojumus - tas ir, ar tā palīdzību varētu realizēt teleportāciju. Vai varēja lielais zinātnieks radīt teorētisku bāzi Filadelfijas eksperimentam? Viņa konkrētā darbība ASV JKS ir pilnībā noslepenota. Nav izslēgts, ka tieši Einšteina aprēķini tika pārbaudīti Filadelfijas eksperimenta laikā.
Pārāk daudz fiziķu
Izsekojas to tālo notikumu saikne ar citu pazīstamu fiziķi – Nikolu Teslu. Tieši viņa vadībā 1940.gadā ASV JKS tika sastādīta grupa, kura nodarbojās ar lielu objektu “neredzamības” pētīšanu radot tiem apkārt stiprus elektromagnētiskos laukus. Pēc dažiem datiem, pirmie izmēģinājumi ar kuģiem tika veikti vēl tad – tiesa, bez cilvēkiem uz borta.
Ir versija, ka jūras-kara departaments prasīja eksperimentu veikšanu apstākļos, kuri maksimāli pietuvināti kaujas apstākļiem, - tas ir, ar ekipāžas līdzdalību. Nikola Tesla visādi tam pretojās, paredzot sliktas sekas cilvēku veselībai, taču viņa palīgs Džons fon Neimans, otrādi, bija tamlīdzīgu pārbaudījumu atbalstītājs. 1943.gada janvārī 87-gadīgais Tesla tika atrasts miris Ņujorkas viesnīcā, pēc kā grupu sāka vadīt četrdesmitgadīgais fon Neimans.
Ja pieļaut, ka projekts “Varavīksne” neeksistēja un Filadelfijas eksperiments netika veikts, - vai nav tā, ka pārāk daudz pa īstam lielisku zinātnieku tajā laikā sadarbojās ar ASV JKS? Pie kam ne “tehniķi” vai ieročnieki, bet lielākie fiziķi-teorētiķi, kuri pētīja objektu teleportācijas iespējas. Sanāk – vai bija dūmi bez uguns?
Caurule no izpūtes trubas
Pirmās ziņas par Filadelfijas eksperimentu sabiedrībai kļuva zināmas tikai pēc trīsdesmit gadiem pēc tā veikšanas. 1955.gadā kāds Moriss Džessaps, grāmatas “Argumenti NLO labā” autors, saņēma vēstuli no cilvēka, kurš stādījās priekšā kā Karloss Aljende, bijušais transporta kuģa “Endrjū Fjureset” matrozis, viņā iepazinās ar Dzessapa darbu un kā piemēru teleportācijai pastāstīja līnijkuģa “Eldridža” pārvietošanu, kuru personīgi novēroja 1943.gadā.
Par nožēlu, citi abu kuģu ekipāžu locekļi nesteidzās apstiprināt Karlosa Aljendes liecības, kura vārds, kā izrādījās pēc pārbaudes, bija Karls Allens. Bez tam, šis cilvēks stāvēja uzskaitē pie psihiatra. Vispār, pats viņš apgalvoja, ka no psihiskiem traucējumiem cieta visi, kuriem bija sakars ar Filadelfijas eksperimentu, par cik ar to centās izdzēst atmiņas.
Džessaps gribēja saņemt piekļuvi “Eldridža” un “Endrjū Fjurseta” kuģu žurnāliem, taču izrādījās, ka tie ir pazuduši. No citiem dokumentiem sekoja, ka 1943.gada oktobrī transporta kuģis “Enjurzet” veica braucien uz Ziemeļāfrikas piekrasti, tas ir, Norfolkā tas nebija. Bet līnijkuģis tajā laikā atradās nevis Filadelfijā, bet Ņujorkā.
Moriss Džessaps uzskatīja, ka pēc Filadelfijas eksperimenta dokumenti tika falsificēti. Pētnieks izvērsa vētrainu darbību meklējot un iztaujājot visus notikumu dalībniekus.
1959.gada aprīlī Džessonu atrada viņa automobilī bez samaņas. Mašīnas pieatvērtajā logā bija iestatīta caurule, kura nāca no izpūtes trubas, motors strādāja. Rakstnieks nomira pa ceļam uz slimnīcu, autopsija viņa ķermenī uzrādīja lielu narkotiku un alkohola daudzumu. Notikums tika klasificēts kā pašnāvība.
Ceļojums 2749.gadā
Karls Allens nodzīvoja līdz 1994.gadam – un turpināja apgalvot, ka līnijkuģa teleportācija patiešām notikusi.
Stāsts ieguva turpinājumu 1984.gadā, pēc ASV iznākušās mākslas filmas “Filadelfijas eksperiments” (otra filma ar tādu pat nosaukumu tika uzņemta 2012.gadā). Cits jūrnieks, līnijkuģa “Eldridža” komandas loceklis, Alfrēds Bileks, paziņoja, ka pēc kino noskatīšanās pie viņa atgriezusies atmiņa un tagad viņš atceras daudzas 1943.gada izmēģinājuma detaļas.
Alfēds Bileks apgalvoja, ka eksperimenta rezultātā viņa organisms ieguvis brīnumainas īpašības, pateicoties kurām viņš ne reizi vien ir ceļojis telpā (teleportācija) un laikā. Tai skaitā, pabija 2137.gadā, kad Zemes iedzīvotāji, pēc viņa vārdiem, kara konfliktu rezultātā sastādīja tikai 300 miljonus cilvēku. Vēlāk pārvietojās uz 2749.gadu, kur redzēja pa okeānu peldošas pilsētas. Vēl vēlāk – atgriezās savā laikā.
Tomēr teleportācija?
Bet te zinātniskās grupas dalībnieku, kuri savā laikā nodarbojās ar Filadelfijas eksperimenta veikšanu, liecības.
Inženieris un izmēģinātājs Prestons Nikolss savā grāmatā “Projekts Montauks: Eksperimenti ar laiku” apgalvo, ka līnijkuģa pārvietošana bija daļa no vērienīgiem darbiem objektu teleportācijā. Dotā virziena galvenā laboratorija atradās netālu no Montaukas pilsētas Ņujorkas štatā. Pētījumi turpinājās kā minimums līdz 1983.gadam, bet 1943.gadā teleportācija tiešām bijusi.
Cits amerikāņu inženieris, Edoms Skillings, televīzijas intervijā pastāstīja par savu iepazīšanos ar Karlu Laisleru, kurš 1943.gadā strādāja pie Filadelfijas eksperimenta veikšanas un atradās krastā, lai kontrolētu tā veikšanu. Laislers atzinās, ka jūtas vainīgs jūrnieku nāvēs un sakropļujumos. Pēc viņa vārdiem, gan viņš, gan viņa kolēģi nonāca pie secinājuma, ka kuģis tika pārvietots telpā un veica lēcienu laikā. Pie tam kuģis un cilvēki sadalījās molekulās, bet “savākšanas” procesa laikā notika kaut kāda novirze.
Tātad eksperiments tomēr bija? Un falsificētāji ir nevis tie, kuri apgalvo, ka bija, bet tie, kas apgalvo, ka Filadelfijā 1943.gadā nekas nenotika?