4. romāns no sērijas "Elmvudspringsa".
Elmvudspringsa, Misūri štatā, ir maza pilsēta, kas izskatās kā simtiem mājīgu Amerikas pilsētu. Bet tai ir divas iezīmes. Pirmkārt, to izgudroja Fannija Flagga, un tas ir vesels raksturu visums, kas izkaisīts dažādos rakstnieces romānos, kuri jau ir kļuvuši par literāru klasiku. Un, otrkārt, netālu no pilsētas ir kapsēta, kur notiek kaut kas dīvains un pārsteidzošs ... 1889. gadā jauns zviedrs, kurš pārcēlās uz dzīvi Amerikā, uzcēla pirmo saimniecību, pēc pāris gadu desmitiem ap savu māju izauga mājīgs ciems ar jaukiem un strādīgiem iedzīvotājiem. Gadu gaitā ciems ir kļuvis par pilsētu. Elmvudas avoti izauga, kļuva skaistāki, tur dzima un mira cilvēki, un katram no tiem bija savs īpašais stāsts. Lieliskā stāstniece Fannija Flega izveidoja veselu pasauli, kurā dzīvoja vienkārši cilvēki, taču tik omulīgu un burvīgu, ka ikviens, kurš lasīja viņas grāmatas, agrāk vai vēlāk sāk vēlēties tajā ievākties. Jauno romānu var nosaukt par ceļvedi Fannijas Flegas darbam, tas apvieno daudzu viņas grāmatu varoņus - sākot no "Ceptiem zaļajiem tomātiem" līdz "Degvielas uzpildes stacijā ir tikai meitenes". Šī ir dāvana ikvienam, kurš piekrīt Fannijas teiktajam: "Dzīve ir dāvana, un mīlestība ir nemirstīga."
https://www.livelib.ru/author/186504/top-fenni-flegg
Deizija Feja un brīnumi.
Kādreiz Amerikas iekšzemē bija meitene, un viņu sauca Daisy Fay. Viņas vecākiem nepaveicās, māte uztraucās arvien vairāk, un tētis dzēra arvien vairāk. Nebarojiet vecmāmiņu ar maizi, ļaujiet tikai uzspēlēt loto. Un apkārt ir izplatīta dīvaina un tik interesanta pasaule, ka es tikai gribu par to runāt. Un Deizija Feja sāk kārtot dienasgrāmatu. Viņas piezīmes ir smieklīgas un skumjas, aizkustinošas un pārdrošas. Par tēti, kurš vienmēr skraida apkārt ar dīvainām idejām: viņš atver bāru, pēc tam noķer pasaules lielāko zivi, pēc tam taisa izbāzeņus. Par tēva draugu, kurš lido ar lidmašīnu un apputeksnē laukus. Par slepkavu, kurš dzīvo blakus. Par mammu, kas ir tik nelaimīga, ka ir gatava nogalināt tēti. Par plikgalvi zēnu, kuram jāzog parūkas. Vārdu sakot - par brīnišķīgu pasauli, kas pilna ar brīnumiem. "Daisy Faye and Miracles" ir pirmais Fannijas Flegas romāns, kas spēcīgi sasaucas ar slavenajiem "Ceptajiem zaļajiem tomātiem", bet ir vēl vieglāks un aizkustinošāks.
https://www.livelib.ru/author/186504/top-fenni-flegg
Es vēl sapņoju par tevi.
Ja kaut kur bija saglabājies tīrs prieks un dzīvi apliecinoša sirsnība, tad vispirms - Fannijas Flegas grāmatās. Jūs nekavējoties ienirstat viņas pasaulē, un jūs patiešām nevēlaties to pamest. Te ir gaišs un silts un ļoti atšķiras no realitātes aiz loga, un tajā vienmēr notiek brīnumi. Stāsti bieži ir skumji, dažreiz traģiski, taču dzīve tajos vienmēr uzvar pār nāvi, un cilvēka siltums un mīlestība palīdz tikt galā ar vientulību un garīgām nepatikšanām ... Skaistā Megija, bijusī Alabamas miss, vienmēr ir bijusi cienīga un tīra visā. Dzīves laikā viņa neizdarīja nevienu nepiedienīgu rīcību, pat ne reizi nezvērēja, no rīta līdz vakaram nenogurstoši dara labu, un viņas reputācijā nav pat niecīga plankuma. Bet Megija bija ļoti nogurusi no sevis un tāpēc nolēma izbeigt šo dūdojošās zemes eksistenci. Bet kā, sakiet, kā šāda ideāla sieviete izdarītu pašnāvību, nevienam neradot liekas nepatikšanas? Tomēr Megija ir ne tikai skaistule, bet arī lieliski gudra. Un tagad nevainojams plāns ir izstrādāts līdz sīkākajām detaļām, atliek tikai to īstenot, un tad ... Šī ir grāmata par sapņiem - pazudušiem un aizmirstiem, par jauniem un piepildītiem. Šis ir romāns par to, kā pat ikdienas pelēcīgākajā tumsā kādu dienu mirgos spilgts stars, un jūs redzēsiet, ka jūsu dzīve ir skaista, un apkārtējā pasaule ir milzīga maģija. Galu galā skaistumam un sapņiem vajadzētu palikt cilvēka dvēselēs, vai ne?
https://www.livelib.ru/author/186504/top-fenni-flegg
Par autori.
Dzimis: 1944. gada 21. septembrī, Birmingemā, Alabamā, ASV
Fannija Flega ir amerikāņu rakstniece. Dzimusi un augusi Airondeilā, Birmingemas priekšpilsētā, ASV. Bērnībā viņa vēlējās kļūt par rakstnieci, taču skolā viņai bija problēmas ar nediagnosticētu disleksiju. Flega uz skatuves sāka uzstāties 14 gadu vecumā kopā ar Birmingemas teātra grupu. 17 gadu vecumā viņa mainīja savu vārdu, reģistrējoties Actors 'Equity (1913. gadā ASV bāzētajā teātra aktieru un režisoru savienībā), kopš tā laika viņa ir kļuvusi par Fanniju Flegu. Dzimšanas laikā viņai piešķirto vārdu - Patrīciju Nīlu (Patricia Neal) - nevarēja izmantot, jo jau bija vēl viena Oskaru ieguvusī aktrise ar tādu pašu vārdu. Flega apmeklēja Alabamas universitāti un Pitsburgas teātra skolu Playhouse. Pēc atgriešanās no Pitsburgas viņa kļuva par rīta televīzijas raidījumu vadītāju Birmingemā. Fannijas Flegas rakstnieka karjera sākās ar televīziju, kur viņa strādāja pie televīzijas programmu scenārija. Tāpēc viņa strādāja pie scenārija un izpildīja epizodiskas lomas televīzijas šovā "Slēptā kamera". Viņas aktiermeistarība ļāva spēlēt tādās filmās kā: "Pieci viegli gabali" (1970) kopā ar Džeku Nikolsonu, "Palieciet izsalcis" (1976) kopā ar Džefu Bridžu un Salliju Fīldu, un visbeidzot 1999. gadā Antonio Banderesa filmā "Sieviete bez noteikumiem" ar Melāniju Grifitu. Bet tad Fannija Flega izdarīja izvēli par labu literatūrai, lai gan viņa turpināja darboties filmās un spēlēt teātrī. Piemēram, viņa spēlēja Brodvejas mūziklā “The Best Little Whorehouse in Texas”. Pirmais romāns “Daisy Fay and the Miracle Man” (1981) 10 nedēļas bija New York Times bestselleru saraksta augšgalā, kas ir neticami debijas laikā. Otrais romāns – “Fried Green Tomatoes at the Whistle Stop Café”, ko atzinīgi novērtēja Hārpers Lī un citi literatūras meistari, palika šajā sarakstā 36 nedēļas, kļūstot par starptautisku bestselleru. Grāmata ir pārvērsta par neaizmirstamu šlāgerfilmu, amerikāņu kino klasiku. Scenārijs, kuru ir sarakstījusi pati Fannija Flega, ieguva Rakstnieku ģildes balvu un tika nominēta Oskaram. Bet šī grāmata veiksmīgi zaudēja arī romānam "Laipni lūdzam pasaulē, mazā meitiņ!" (1999), kas ir daudz plašāk pazīstama un New York Times balsojusi par gada izcilāko grāmatu, un Christian Christian Monitor katru dienu to nosaukusi: "valdzinošs ... humoristisks romāns, ko sagaida ar atplestām rokām". Vienīgais, kas patīkamāk par Fannijas Flegas grāmatu lasīšanu, ir klausīšanās, kā viņa tās lasa. Dzimusi stāstniece, viņai ir silta, labestīga balss ar maigu Alabamas akcentu. Flega ieguva Grammy par audiogrāmatu lasīšanu. Patlaban Fannija Flagga dzīvo Kalifornijā un Alabamā.
Bibliogrāfija.
1981 — «Deizija Feja un brīnumi» / Daisy Fay and the miracle man
1987 — «Cepti zaļie tomāti» / Fried Green Tomatoes at the Whistle Stop Cafe
1998 — «Laipni lūdzam pasaulē, mazulīt!» / Welcome to the World, Baby Girl!
2002 — «Stāvot virs varavīksnes» / Standing In The Rainbow
2004 — «Ziemassvētki un sarkanais kardināls» / A Redbird Christmas
2006 — «Paradīze ir kaut kur blakus» / Can't Wait to Get to Heaven
2010 — «Joprojām sapņoju par Tevi» / I Still Dream About You
2013 — «Benzīna uzpildes stacijā tikai meitenes» / «The All-Girl Filling Station's Last Reunion»
2016 — «Par ko runā visa pilsēta» / The Whole Town's Talking