Ekstrasensu cīņas

 

Ekstrasensu cīņas (Битва экстрасенсов)


Realitātes šova Ekstrasensu cīņas pamatā ir britu šovs "Psychic Challenge", ko vadīja angļu slavenība Triša Godare. Pēc šī šova noskatīšanās 15% skatītāju atzina, ka ir sākuši ticēt ekstrasensiem. 6% paziņoja, ka tas viss esot tikai māņi. Šovs Ekstrasensu cīņas savā laikā ir ticis atzīts par gada labāko krievu oriģinālo projektu. Šo šovu skatās 14% Krievijas televīzijas skatītāju un jāatzīst, ka uz doto momentu tas ir iekarojis Latvijā ne tikai vecu tantiņu sirdis, bet arī daudzu jauniešu prātus. Kas tad īsti ir „Ekstrasensu cīņas”, Vienkārši šovs, lai izklaidētu cilvēkus. Vai arī patiešām raidījums, kurā Ekstrasensiem ir iespēja reāli pierādīt savas spējas? Atbildi uz šo jautājumu „Ekstrasensu cīņu” autori meklē jau gadiem ilgi. Savu iespaidīgo dzīvi šovs iesāka 2006. gadā televīzijas kanālā TNT. Līdz šim brīdim raidījums ir piedzīvojis astoņas sezonas un uz doto brīdi raidīšanai tiek gatavota 9. sezona, kuru sola sākt rādīt televīzijā ne vēlāk kā šā gada martā. Šova pamatā ir tas, ka no liela dalībnieku klāsta pēc trīs uzdevumu izpildīšanas tiek atlasīti (parasti 10) labākie. Šiem desmit labākajiem ir visa šova gaitā jāpierāda skeptiski noskaņotajai žūrijai savas spējas. Parasti šova pirmajās piecās vai sešās sērijās katra ekstrasensa priekšā tiek nostādīti trīs uzdevumi. Viens no tiem pamatā mēdz būt uz intuīciju. Kā, piemēram, trešajā sezonā starp sešām meitenēm bija jāatrod tieši tā, kura ir nevainīga. Vai arī piektajā sezonā, kur saimnieki samainījās ar suņiem un ekstrasensiem bija jānosaka kuram saimniekam, kurš suns pieder. Teiksiet, ka tas ir ļoti vienkārši? Iespējams. Bet vai jūs paši to varētu? Otrais uzdevums parasti mēdz būt dažāds. Dažreiz ekstrasensam pamestā ēkā var nākties meklēt tur atstātas mašīnas atslēgas. Dažreiz maka īpašnieku, bet dažreiz pat nākas noskaidrot kur un kādos apstākļos atrodas kāds noteikts cilvēks. Trešais uzdevums pārsvarā ir saistīts ar traģiskiem notikumiem, jo šovā mēdz vērsties izmisuši cilvēki, kuriem ir nenoskaidrotos apstākļos gājuši bojā, pazuduši, vai traumēti radinieki. Šo cilvēku vienīgā cerība ir ekstrasensi un tieši šādus uzdevumus šova dalībniekiem piedāvā risināt raidījuma veidotāji. Katras sērijas beigās žūrija izlemj, kurš būs labākais ekstrasens, bet kuram šovs būs jāpamet. Dažreiz žūrija savā starpā nespēj vienoties un tādos gadījumos dažreiz nav labākā, bet dažreiz nav sliktākā kā rezultātā šovā līdz nākamai reizei paliek visi tā dalībnieki. Kas tad ir žūrija, kura vērtē vai cilvēks ir ekstrasens vai tikai labs psihologs, kurš perfekti pārzina situāciju? Nu pats pirmais varētu būt:

 

 

 

Mihails Porečenkovs:



Dzimis:
1969. gada 1. martā Sankt-Pēterburgā. Beidzis krievu internātskolu Varšavā. Pēc tam mācījies Tallinas Politisko-kara institūtā Ģimenes stāvoklis:Precējies
Mūsu latviešu skatītājiem viņš varētu būt ļoti labi pazīstams no tādiem televīzijas darbiem kā: „Valsts drošības aģents”, „9. rota”, „Svelme” „Krutais tētuks”
Kā atzīst pats aktieris tad viņa sadarbība ar kanālu TNT ir uzsākta jau tajā laikā, kad kanāls demonstrēja raidījumu „Aizliegtā zona” līdz ar to piedāvājums kļūt par ekstrasensu cīņu vadītāju viņam nav bijis nekāds pārsteigums. Tā kā raidījuma tēma viņam šķitusi interesanta tad aktieris ar prieku esot piekritis dalībai projektā. Uz jautājumu vai pats viņš ticot ekstrasensu spējām- aktieris atbild, ka nezinot. Pēc viņa domām iespējams, ka tie esot tikai cilvēki, kuri lieliski prot pielietot psiholoģiskos paņēmienus. Bet pilnībā iespējams, ka šiem cilvēkiem patiešām piemītot maģiskas spējas. Tieši ar šo jautājumu viņi mēģinot tikt skaidrībā šovā un rūpēties par to, lai cilvēki būtu norobežoti no viltvāržiem. Par nožēlu jāatzīst, ka septītās sezonas beigās Mihails esot ļoti vīlies ekstrasensos un līdz ar to atteicās no turpmākās piedalīšanās projektā un viņa vietu ieņēma ne mazāk pazīstams aktieris:
Marats Bašarovs, kurš ir pazīstams skatītājiem, kā diezgan neslikts slidotājs šovā „Ledus laikmets”. Tomēr tā kā Latvijā joprojām nav parādīta pat septītā „Ekstrasensu cīņu” sezona. (nerunājot nemaz par astoto) Tad pagaidām mēs nepievērsīsimies Bašarovam, bet pāriesim pie šova pastāvīgajiem skeptiķiem. Sāksim ar to, kas gan īsti ir skeptiķis „Ekstrasensu cīņās” Skeptiķis ir cilvēks, kurš nekam netic. Varētu teikt, ka arī šajā šovā ir tāpat. Šova pastāvīgie skeptiķi ir veseli trīs un viņi visi trīs ir brāļi:

Brāļi Safronovi:

Viņus mēdz dēvēt par krievu Koperfīldiem. Pirmo reizi plašai auditorijai parādījās 2002. gada „Kas? Kur? Kad?” spēles pauzes laikā, kad demonstrēja triku „Sadedzināšana dzīvam esot”. Kopš 2002. gada ir starptautiskā magu kluba Ņujorkā biedri. 2003. gadā speciāli priekš, Ženēvas televīzijas izstrādāja ekskluzīvu triku: „Cilvēka teleportācija no Ženēvas uz Montekarlo”.
Vispār par brāļiem Safronoviem es varētu runāt ilgi un dikti. Iespējams pat, ka kādreiz to arī izdarīšu tomēr mūs visvairāk interesē 2007. gads, kad viņi visi trīs kļūst par līdzvadītājiem šovā „Ekstrasensu cīņas”
Ilja, Andrejs un Sergejs šovā ir priekš tam, lai varētu noteikt, kuriem cilvēkiem, patiešām piemīt kādas īpašas spējas, bet kuri izmanto dažādus trikos, ko viņiem kā nopietniem iluzionistiem nav nemaz tik grūti noteikt. Projektā „Ekstrasensu cīņas” brāļi Safronovi nokļuva nejauši. Producenti meklēja iluzionistu un uzrakstīja puišiem elektronisku vēstuli ar piedāvājumu atnākt uz provēm. Pēc tam, ka Ilja, Andrejs un Sergejs bija komisijai parādījuši dažus savus trikus- tā pieņēma lēmumu pieņemt darbā visus trīs puišus uzreiz. Pārsvarā raidījumos un pie „Ekstrasensu cīņu” žūrijas galda mēs mēdzam redzēt Sergeju, kurš arī atbild par dažādu uzdevumu norisi, kā arī ir tas, kurš piedalās balsošanā. Dažreiz gadās redzēt kā viņi vada dažādus uzdevumus kopā ar otru brāli Ilju, kurš starp, citu vienmēr ir redzams cepurītē. Trešais no brāļiem Andrejs ir redzams krietni retāk. Parasti tieši viņš ir tas, kurš slēpjas atlases kārtās skapjos un miskastēs...
Tas tā kā īsumā būtu viss par šiem trim šova „darbiniekiem” Trešais cilvēks, kurš ir redzams diezgan bieži:

Mihails Vinogradovs:

Psihiatrs- Kriminālists, Medicīnas zinātņu doktors. Pagātnē Krievijas federācijas MVD Speciālās izmeklēšanas centra vadītājs.
Domāju, ka ilgi skaidrot ko īsti viņš dara sājā šovā nav īpašas vajadzības. Visu izsaka šī cilvēka specialitātes. Lūk, esam arī nonākuši pie šī raksta beigām. Domāju, ka nav lieki jāskaidro, ka mans vērtējums šim raidījumam ir 10/10

Raidlaiki:
Pirmdienās: TV3 20:20
Otrdienās: TV3+ 21:00
Un katru darbadienu: TV3+ 18:25

Saites uz izmantotajiem materiāliem:
http://bitva-ekstrasensov.ru/"]http://bitva-ekstrasensov.ru/
http://www.tnt-tv.ru/programs/Extrasense"]http://www.tnt-tv.ru/programs/Extrasense
http://www.safronovy.ru/"]http://www.safronovy.ru/

http://www.safronovy.ru/
http://www.liveinternet.ru/community/2217266/post62118701/