Liels ieguldījums kristietības ieviešanā sabiedriskajā dzīvē ir britu premjerministram Dēvidam Kameronam un viņa priekšgājējam Tonijam Blēram. 2012. gada 17. maijā, kardināls Kormaks Mērfijs O'Konors, Lielbritānijas Romas katoļu augstākais pārstāvis brīdināja par sekulārisma un ateisma izplatīšanos, kas ir "ļoti, ļoti bīstami", jo veicinot neiecietību un totalitārismu, lai novērstu tautu no kristietības.
Vai Eiropu ir radījusi kristietība?
Kaut arī šādu idealizāciju no kristietības var sagaidīt, īpaši no garīdzniekiem un patiesajiem ticīgajiem, ir bijuši citas balsis, kas redz Eiropas identitāti definētu caur kristietību kā noderīgs pat tad, ja tas faktiski nav taisnība. Pat nelokāmi laicīgā Francija nav bijusi pasargāta, spriežot par ticības nozīmi. Tieši pirms viņš zaudēja amatu, Francijas eksprezidents Nikolā Sarkozī paziņoja: "Mums jāaizstāv abas puses - pieņemot kristīgās saknes Francijā ... vienlaikus aizstāvot sekulārismu ".
Skotijas dzimušais vēsturnieks un politiķis - konservatīvā spārna pārstāvis Nials Fērgusons sauc sevi par "neārstējamu ateistu". Tomēr viņš ir arī aktīvs atbalstītājs tam, lai atjaunotu kristietību, jo nav pietiekamas "reliģiskas rezistences" tam, ka Rietumos ienāk radikālai islāms.
Visu garo rakstu var izlasīt šeit, angļu valodā.
http://www.hinduhumanrights.info/europes-true-identity-christian-or-really-pagan/