Džordža ezera briesmoņa īsais mūžs.

Džordža ezera briesmonis, ko trāpīgi bija paguvuši nosaukt - "Džordžijs" izrādījās joks, ko paveica savā laikā pazīstams mākslinieks Harijs Vatrouzs, kad bija saderējis ar laikraksta "Town Topics" redaktoru, pulkvedi Viljamu d'Altonu Mannu, ka noķers lielāko foreli ezerā. Briesmoni sāka redzēt 1904. gadā, kad Vatrouzs nolēma atriebties savam pretiniekam, bet vēlāk viņam šis joks iepatikās.

Kas tad bija noticis? Kādu dienu, kad abi makšķerēja ezerā, Manns būdams tālu savā laivā, sāka dižoties ar 40 kg smago zivi, ko viņš it kā bija noķēris. Vatrouzs sadrūma, jo saprata, ka šādu lomu viņš nekad nenoķers un derības ir zaudējis.

 

 

Tomēr vēlāk izrādījās, ka redaktors viņu ir piemānijis, jo no tāluma parādījis viņa foreles mulāžu. Vatrouzs nolemj atriebties un, mākslinieks būdams, no baļķa izgatavo "monstru", kas peld zem ūdens, bet ar īpašu virvju palīdzību tam var pacelt virs ūdens visai briesmīga paskata galvu. Joks izdodās, kā iecerēts. Kad Manns vizinot savus ciemiņus laivā, tuvojas vietai, kur slēpjas "monstrs", Harijs parausta auklu un galva izceļas no ūdens un briesmonis sāk tuvoties laivai. Cilvēki pārbīstas un iras prom.

Kā jau augstāk teikts, Harijam joks iepatīkas un monstru sāk redzēt arī citās ezera vietās. Monstrs kļūst slavens. 10 pēdu garais ciedru balķis ar paceļamo galvu, koši sarkaniem ilkņiem, lielām acīm, atvērtu muti ar garu mēli un ūsām no kaņepju virvēm no tāluma tiešām izskatās briesmīgi. Lelli vada ar 100 pēdas garām virvēm un enkuru. Pašreiz "briesmonis" ir muzeja eksponātsKliftona Vesta vēstures muzejā un pat viņa kopija atrodas Leikdžordžas vēstures muzejā.

Pēc kāda laika Vatrouzam joks apnīk un briesmonis no redzesloka pazūd. Taču pēc 30 gadiem mākslinieks savu joku atkārto, pie viena pēc tam atklājot, kā tas viss bijis.

Minētās lapās var redzēt arī briesmoņa foto un garāku notikumu aprakstu.

http://www.csicop.org/sb/show/lake_george_monster_hoax/

http://thefreegeorge.com/thefreegeorge/georgie-lake-george-monster/