DreameBot L10s Ultra robotizētā putekļu sūcēja apskats

12.05.2023

Jau atkal pavasaris un jau atkal pie mums nonākuši jaunākie tīrīšanas roboti. Šoreiz ir kārta tādam īstenam robotizēto putekļu sūcēju bentlijam – DreameBot L10s Ultra. Faktiski DreameBot ir uzskatāms par Xiaomi apakšzīmolu un jaunais DreameBot L10s Ultra robots arī apkalpojams ar Xiaomi Home lietotnes palīdzību.

Robots pie mums atceļojis pamatīga izmēra kastē, tam komplektā ir milzu izmēra lādēšanas un robota tīrīšanas bāzes stacija. Šajā bāzes stacijā iekšā ir arī ūdens uzpildes un netīrā ūdens iztukšošanas trauki, putekļu iztukšošanas maisiņš un pat vari izmantot speciālu piedevu, lai grīdas būtu par kādu nieku tīrākas.

Vēlies mājas palīgu klēpjdatora vai visai pieņemam velosipēda cenā? Tad DreameBot L10s Ultra būs īstā atbilde, jo šī robotizētā putekļu sūcēja cena ir ap 1000 līdz 1200 eiro interneta veikalos. Jā, cena šim robotam ir grandioza.

Izskats un uzbūve

Iepriekš jau nedaudz pieskārāmies pie DreameBot L10s Ultra iespējām un izskata, bet nu par to sīkāk. DreameBot L10s Ultra ir visai parasta izskata un formas robotizētais putekļu sūcējs, bet tā šķiet tikai pavirši izmetot tam aci. Faktiski te ir ieviestas vairākas tīri foršas, jaunas iespējas, ko iepriekš neesmu šāda tipa robotos redzējis.

Jā, visi zina, ka dārgākie robotizētie putekļu sūcēji tikuši pie bāzes stacijas ar putekļu tvertnes iztukšošanas iespēju, bet šoreiz bāzes stacija arī izmazgās rotējošās birstes un pielies klāt mazgājamo šķidrumu.

Ja runājam tieši par mitro uzkopšanu, tad DreameBot L10s Ultra ir sava veida čempions – iepriekš arī ļoti dārgie roboti zem sevis līdzi vilka mikrošķiedras lupatiņu, daži spēja to pacelt gaisā uz mīkstajiem grīdas segumiem, vēl dažiem bija iespēja izmantot nelielu vibrāciju, lai labāk izmazgātu grīdu aiz sevis. DreameBot L10s Ultra te sper pretī ar divām rotējošām mikrošķidras birstītēm, kas arī tiešām spēj fiziski noberzt nost netīrumus. Šie rotējošie diski ir gan pluss, gan arī mīnuss, jo robots vismaz pāris reizes vienu no birstēm pazaudēja, pats apjuka un atteicās turpināt mazgāt un pat atteicās doties atpakaļ uz savu uzlādes staciju.

DreameBot L10s Ultra nosacītajā priekšpusē ir mākslīgā intelekta spēcināta kamera, taču tai lietotājs pats klāt netiek. Esam redzējuši vismaz vienu robotu, kam šī kamera viedtālruņa lietotnē rādīja apkārtni un varēji ar robotu pats braukt pa istabām izpētes misijās. Šajā ziņā DreameBot L10s Ultra kameru izmanto tikai, lai precīzāk pārvietotos pa telpām un atpazītu priekšmetus.

DreameBot L10s Ultra prot vienlaikus gan sūkt, gan mazgāt. Putekļu un ūdens trauka tilpumi nav diez ko diži, jo viss tiek atstāts uzlādes stacijā. Teorētiski lietotājs var pieskarties tikai pie uzlādes stacijas (pašu robotu tā arī nekad neaiztiekot), lai uzpildītu tīro ūdeni, iztukšotu netīro ūdeni vai nomainītu putekļu savākšanas maisiņu.

Robota tehniskie dati:

  • Izmēri: 350 x 350 x 97 mm
  • Svars: 3.7 kg
  • Akumulators: 5200 mAh
  • Putekļu konteiners: 350 ml
  • Tīrā ūdens konteiners: 80 ml
  • Max sūkšanas jauda: 5300 Pa
  • Zemākais trokšņu līmenis: 59 dB(A)

Uzlādes stacijas tehniskie dati:

  • Izmēri: 423 × 340 × 568 mm
  • Svars: 8.9 kg
  • Putekļu maisiņa izmērs: 3 litri
  • Tīrā ūdens konteiners: 2.5 litri
  • Netīrā ūdens konteiners: 2.4 litri
  • Papildus: iespēja žāvēt mikrošķiedras lupatiņas

Ja par kaut ko var sūdzēties, tad tā būtu uzlādes stacija – tā ir gigantiska, smaga, kā arī metāliskās krāsas durvis nav vis durvis ar eņģi, bet gan parasts vāciņš (starp citu, aiz tā slēpjas tīrīšanas birstīte ar matu pārgriešanai paredzēto asmeni). Protams, to jau pirmajā dienā verot vaļā nometu uz zemes (15 cm kritiens) un saskrāpēju. Arī uzlādes stacijas iekšpusē ir vairāki gumijas korķīši, kas dažkārt krīt ārā un traucē ievietot atpakaļ ūdens konteinerus.

Iestatīšana un lietotne

DreameBot L10s Ultra iestatās ļoti viegli. Tam izmantoju Xiaomi Home lietotni, jo man jau tā bija uz viedtālruņa uzstādīta. Atliek vien atvērt paša robota nosedzošo vāku, zem tā ir QR kodi, kas aizved vai nu uz DreameHome lietotni vai uz Xiaomi Home lietotni – pats vari izvēlēties. Nekādas pogas nav jāspiež, lietotne atrod robotu, jāizvēlas atbilstošu 2.4 GHz Wi-Fi un lieta darīta. Pēc tam atliek vien atjaunināt DreameBot L10s Ultra programmatūru un robots ir gatavs darbam.

Pirmais DreameBot L10s Ultra uzdevums ir izošņāt visu dzīvojamo platību, lai sagatavotu aptuvenu istabu karti. Pēcāk robots šo karti pats precizē.

Lietotnē paveras plašas iespējas izvēlēties gan sūkšanas, gan mazgāšanas režīmus, tāpat vari iestatīt, kad robots pats uzsāks tīrīšanu, var iestatīt, lai telpu uzkoptu divas reizes vienā piegājienā, kas noder, ja ir kaut kas izlijis un piekaltis pie grīdas. DreameBot L10s Ultra iestatāmi arī tā iztukšošanas, mikrošķiedras lupatiņu mazgāšanas un pat lupatiņu žāvēšanas biežumi un intensitāte.

Šoreiz visai pieņemami robots tiek galā arī ar vairāku mājokļa stāvu uzkopšanu, tas pats izveido otrā stāva plānu, bet vismaz man nācās pārslēgt robotu manuāli starp stāvu plāniem, lai arī ir inteliģentā iespēja, kas pati it kā sola pārslēgšanos. Pāriešana uz citu stāvu nozīmē vien to, ka robots nemeklēs uzlādes staciju. Protams, tam būs arī zināma istabu karte un nedaudz precīzāka uzkopšana.

Man dikti patika iespēja izvēlēties starp precīzāku malu/stūru uzkopšanu un starp to, lai DreameBot L10s Ultra mazāk dauzās pret mēbelēm. Iestatīju, lai DreameBot L10s Ultra mazāk sitas pret šķēršļiem, it kā nedaudz zaudējot uzkopšanas kvalitāti, bet jāsaka, ka tāpat DreameBot L10s Ultra lieliski tika galā ar istabas malu un stūru tīrīšanu.

Kā veicas ar uzkopšanu?

Uzreiz teikšu, ka mitrā uzkopšana pat pašā sausākajā savā režīmā ir ļoti mitra. Ja pats slaucītu grīdu ar mitrās uzkopšanas slotu, nekad tik daudz ūdeni uz grīdas neatstātu. Tas būtu jāņem vērā, ja mājās ir kāda glaunāka koka grīda ar kaut kādu eko (lasi – maz noturīgu, bieži atjaunojamu) vaskojumu.

Visādi citādi man ir jāuzteic DreameBot L10s Ultra – šis ir lielisks uzkopšanas robots, vispār nav, kam piesieties. Tas ir gana zems, lai palīstu zem mēbelēm, tas arī sava augstuma dēļ nekur neiesprūda, arī zem zemākiem aizkariem (man ir aptuveni 5 cm no zemes) DreameBot L10s Ultra prot palīst bez problēmām.

Pēc aptuveni piecu dienu aktīvas DreameBot L10s Ultra lietošanas pievienoju arī līdzi doto mitrās uzkopšanas piedevu, bet radās iespaids, ka šī piedeva neko nemaina. Tā nesmaržo, tā nemēģina neko ievaskot, arī mazgāšanas kvalitātē neredzu nekādas atšķirības. Nekādas citas piedevas ūdenim nedrīkst likt klāt, tās var sabojāt robota ūdens padeves sprauslas.

Pēc katras uzkopšanas DreameBot L10s Ultra iztīra putekļu konteineru (to gan var iestatīt arī retāku, ik pēc, piemēram, katras trešās uzkopšanas), tiek izmazgātas mikrošķiedras lupatiņas (arī te ir mazgāšanas agresivitātes iestatījumi). Te man ir jāsaka, ka pārgāju uz ūdens taupīšanas režīmu, jo parastā lupatiņu mazgāšanas režīmā ik pēc diviem vai trim braucieniem nācās pieiet klāt tīro un izliet netīro ūdeni, kas man tik pašpietiekamai ierīcei šķita par biežu. Lupatiņu žāvēšanas iespēju slēdzu ārā, jo tā vismaz 2 stundas pēc tīrīšanas rada tādu kā attālu matu žāvētāja troksni.

Nobeigumā

Atminos, ka šāda tipa robotizēto putekļu sūcēju pirmsākumos kurnēju par to, ka šādi roboti pārāk maz filtrē izpūsto gaisu, attiecīgi uz plauktiem un citām virsmām nosēžas mazi, balti puteklīši, bet jāsaka, ka DreameBot L10s Ultra vismaz ar šo negrēko, kas ir milzu uzlabojums.

Kopumā aparāts pats par sevi ir super, tas ir iztīrījis visu zem skapjiem un gultām, aiz sevis visu izmazgājis un pats pēc tam sakopies uzlādes stacijā. Lielākā netīrība, ko redz lietotājs, ir netīrā ūdens tvertnes izliešana podā.

Laikam jāsaka, ka DreameBot L10s Ultra ir absolūti lielisks robotizētais putekļu sūcējs par absolūti vājprātīgu cenu. Vai vismaz manā prātā Xiaomi ierīcēm nebūtu jābūt tik šaušalīgi dārgām. Jā, DreameBot L10s Ultra prot visu un vēl vairāk, jā, tam ir pāris teju unikālas iespējas, bet tās vēl arvien neattaisno robota cenu.

https://kursors.lv/2023/05/12/dreamebot-l10s-ultra-robotizeta-puteklu-suceja-apskats/