Divas grāmatas pat Japānu

Grāmatu attors ir Alekss Kerrs

Alekss Kerrs. Zaudētā Japāna. Kā izzūd lielās impērijas kultūra. Alex Kerr. Lost Japan

Anotācija.

"Zaudētā Japāna" - ir vēsturē vienīgais prēmijas "Shincho Gakuge" laureāts par ne daiļliteratūras grāmatu, kas publicēta Japānā, ko ir sarakstījis tās nevis pilsonis, bet ārzemju autors. Alekss Kerrs ir amerikāņu rakstnieks, zinātnieks-japānists, kolekcionārs, mākslas vēsturnieks ar spīdošu vērienīgumu, precizitāti un kaismi rakstošs par Japānas kultūru un par to, kā tā ir mainījusies gadu desmitu laikā. lasītāji sapratīs, kas ir bijušas īstas japāņu tradīcijas un kā tās ir izmainījušās mūsdienu trendu iespaidā.

 "Zaudētā Japāna" delikāti un ticami apraksta leģendāro japāņu kultūras mantojumu, tādu, kā kabuki teātris, kaligrāfijas mākslu, arhitektūru, glezniecību un tējas ceremoniju. Šī grāmata - ir jūsu caurlaide uz noslēpumaino un brīnišķo Uzlecošās saules pasauli.

 https://www.labirint.ru/books/686365/

Alekss Kerrs. Suņi un dēmoni. Dogs and Demons: Tales From the Dark Side of Modern Japan

Dogs and Demons – ir cietsirdīga un ļoti skumja grāmata. Taču tajā ir pa pilnam interesantu faktu un pierādījumu. Ja jūs gribat uzzināt mūsdienu japānas vēsturi, saprast par kādas pārbūves nepieciešamību runā premjerministrs Koidzumi (Džuničiro Koidzumi bija japānas premjers no 2001—2006) un kāpēc no tā neko neizdodas izpildīt, kā sanāk, ka valstī ar tik lielu nacionālo bagātību un vienu no pasaules attīstītāko industriju, tajā skaitā būvniecību, 90% dzīvojamām mājām nav skaņas un siltuma izolācija, trešai daļai māju - pat kanalizācija. Kāpēc pilsētas nav nekāds teritorijas zonējums, un dzīvie rajoni un mājas izskatās pat nepatīkamāk, kā rūpnīcas "Moskvič" teritorija Maskavā.

Kas ir tie sliktie parādi, kas paralizējuši japānas finanšu sistēmu, un kā ir sanācis, ka nacionālās dzelzceļa kompānijas parāds ir 250 miljardi dolāru. kas notika, kad pārsprāga uzpūstā ekonomika un kā sanāca, ka, izņemot dažus finanšu korporāciju menedžerus, kuri kļuva par bomžiem, ši faktiskais japāņu ekonomikas defolts norisinājās tik maigi. Kā notika, ka 1990. gadā Japāna bija pirmā valstu kreditoru sarakstā, bet jau 2001. gadā - pirmā valstu-debitoru reitingā. Cik liels īstenībā ir nacionālā parāda apjoms/ Kā strādā Japānas bankas, kad tās visas faktiski jai ir bankrotējušas un tajās ir mazāk par 2% no tajās ieguldītās naudas. Kāpēc finanšu kapitāli un ieguldījumi bankās vispār nenes procentus, bet kredīti privātpersonām tiek izsniegti par 40 %, tajā laikā, kad milzu korporācijas, kā Nissan vai Soni (arī faktiski bankroti no 90. gadiem) saņem kredītus ar 0% un neviens negrasās tās slēgt. Kāpēc Koidzumi piedāvā privatizēt Postal Savings Bank un, kāpēc no tā nekas nesanāk.

https://www.livelib.ru/book/1000603217-sobaki-i-demony-aleks-kerr

Alekss Kerrs ir dzimis 1952. gadā ASV (Bethesda, Maryland, The United States), bet no 1977. gada dzīvo Japānā - japanologs. Arī viņa grāmatas vispirms ir iznākušas japāņu valodā. Šo un arī citu grāmatu autors.

Japānas ekonomikas rādītāji.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/timeline/7e0468c01f9a3711d2086aa94de2f7d5.png

 Dzeltenā līkne:  Japan's nominal GDP (index YR1997 is 100)

 Melnā līkne:  Japan's annual wages (index YR1997 is 100)

Jaunā premjera Šindzo Abe abenomikas pasākumi jau kaut ko dod, tā kā tik bezcerīgi nav.