Nereti, vēloties ietaupīt, cilvēki darbstaciju vietā izvēlas lētākas iekārtas, piemēram, tos pašus geiminga datorus, kas nav atbilstoši konkrētā darba veikšanai. Brīžos, kad tas ir vismazāk vajadzīgs, šīs iekārtas pieviļ un neļauj pabeigt darbu. Šādās situācijās dīkstāve faktiski izmaksā vairāk nekā pats dators.
Būtu diezgan muļķīgi pirkt, piemēram, vairākus tūkstošus eiro vērto SolidWorks programmatūru un likt to uz neatbilstoša, nepietiekami jaudīga datora, kas ātri vien noplīsīs. Šādā situācijā iestāsies dīkstāve un būs nepieciešams laiks, lai citu datoru sagatavotu darbu veikšanai.
Mobilajām darbstacijām darbojas ISV (Independent Software Vendors) sertifikācija, ko izmanto Adobe, Autodesk un citi. ISV garantē, ka biznesa iekārta, piemēram, darbstacija, būs saderīga ar programmatūru. Ja tomēr programmatūra izmetīs kādu kļūdu, ISV darbosies kā drošības garants un lietotājam būs iespēja saņemt programmatūras ielāpu.
Darbstacijas lielākoties iespējams iegādāties caur ražotāja partneri. Arī Capital kā Dell un Lenovo partneris tādas piedāvā. Iekārtas pirkšanas procesā ļoti būtiski ir sniegt pārdevējam precīzu informāciju par vēlamo darbstaciju, kādiem mērķiem tā vajadzīga un tad pārdošanas speciālists spēs piemeklēt darba veikšanai atbilstošāko ierīci.
Tehniskā specifikācija
- Procesors: Intel Core i7-13800H, vPro Enterprise (24 MB Cache, 14 kodoli, 20 pavedieni, 2.5 – 5.2 GHz Turbo, 45 W)
- Videokarte: NVIDIA RTX 2000 Ada, 8 GB GDDR6
- RAM: 32 GB LPDDR5 SO-DIMM, 6000 MHz (max 64 GB)
- Ekrāns: 14″ FHD+ (1920 x 1200, 16:10), 60 Hz, IPS, 500 cd/m²
- SSD: 1 TB NVMe PCIe 4.0 SSD
- Pieslēgvietas: 4x Thunderbolt 4.0 Type-C (no tiem 2x Power Delivery), MicroSD, smart card lasītājs, iekļauta pāreja uz USB Type-A un HDMI
- Bezvadu savienojumi: Wi-Fi 6E (802.11ax) + Bluetooth 5.3
- Izmēri: 7.49~11.09 x 310.60 x 210.35 mm
- Svars: 1.48 kg
- Akumulators: 72 Wh, 130 W lādētājs
- Papildus: izgaismoti taustiņi vienā krāsā
- Cena: apskatam saņemtais modelis Latvijā maksā aptuveni 3495 EUR ar PVN
Izskats un uzbūve
Uzreiz atzīšos, ka esmu liels Dell fans, pamatā gan jāatzīst, ka darīšana bijusi ar Dell augsto plauktu piedāvājumu, kur XPS modeļi ir ļoti vilinoši, piedāvājot superīgu uzbūvi, teicamu tastatūru un lielisku ekrānu izvēli.
Dell Precision 5480 mobilā darbstacija ir vēl viens solis uz priekšu, piedāvājot uzlabotu atbalstu kā programmatūrai, tā arī servisa pakalpojumiem. Tu ar savu darbstaciju servisā būs priekšā citiem, tāpat var pat no ārpuses manīt, ka vismaz Precision 5480 gadījumā Dell paredzējis ātru detaļu nomaiņu, lai klientam nenāktos gaidīt uz datora atgūšanu.
Pieslēgvietu klāsts ir gana plašs un moderns, kas nozīmē, ka katrā pusē ir pa divām Thunderbolt 4.0 Type-C pieslēgvietām. Viena no tām tiks izmantota uzlādei, toties komplektā ir pāreja, kas piedāvā USB Type-A un HDMI izeju. Type-C pieslēgvietām ir DisplayPort funkcija.
Dell Precision 5480 ir pret lietotāju vērsti skaļruņi, turklāt tie ir vieni no foršākajiem skaļruņiem, ko nācies dzirdēt klēpjdatoros.
Ja ir vēlme piesieties, tad vismaz man neiet kopā filozofija par dārgu, uzticamu darbstaciju un oglekļa šķiedras rakstu ap tastatūru un skārienpaliktni. Bet tas ir gaumes jautājums.
Ekrāns
Apskatam saņemts Dell Precision 5480 ar 1080p+ izšķirtspējas ekrānu, lai arī šim modelim ir iespēja izvēlēties arī mazākas 1440p+ izšķirtspējas ekrānu. Šādam nopietnam rīkam ir 16:10, nevis 16:9 malu attiecība, kas būtiski palielina ekrāna laukumu un arī to, ko vari satilpināt vienā skatā.
Ekrāns ir atgāžams par aptuveni 130°, kas varētu nebūt pietiekami, ja grasies Dell Precision 5480 ievietot kādā turētājā. 500 cd/m² spilgtums ir pietiekams, bet ekrānam ir visai manāmi atspīdumi. Jo matētāks ekrāns, jo vājāks būs attēls.
Tastatūra
Biznesa klases un darbstaciju Dell klēpjdatori ir aprīkoti ar perfektām tastatūrām. Ja darbs saistīts ar rakstīšanu un nevajag ciparbloku, tad neko labāku par Dell klēpjdatoru tastatūrām neatradīsi. Varbūt var sacīt, ka Delete poga ir nepareizā vietā, bet tas ir pieraduma jautājums.
Lietotnes
Dell piedāvā Precision Optimizer lietotni, kas nosaka, kā pareizi sadalīt resursus, lai iekārta dotu labāko sniegumu. Tā seko līdzi, lai datorā uzstādītā programmatūra tiktu laicīgi atjauninātas. Papildus tam ražotājs piedāvā piepirkt klāt tādus pakalpojumus kā nejaušo bojājumu apdrošināšana un cietā diska paturēšana. Kas attiecas uz cietā diska paturēšanu, tas noder gadījumos, kad ierīce, piemēram, jādod uz servisu, bet klientam ir vajadzīgi cietajā diskā esošie dati. Ja ir iegādāts šis pakalpojums, klients ir tiesīgs paturēt datora cieto disku ar datiem. Pat ja dators nav remontējams un ir jāsamaina pret jaunu, klientam cietais disks nebūs jāatdod.
Šeit ir arī Dell lietotne, kas parūpēsies par draiveriem un BIOS atjauninājumiem.
Tāpat te ir Dell Optimizer lietotne, kas ļauj pielāgot dažādus iestatījumus – sākot no akumulatora un beidzot ar viedu kameras papildinājumu, kas parādīs, kad kāds glūn pār plecu.
Iekļauta arī lietotne, kas parūpēsies par ekrāna krāsu kalibrēšanu, bet tā atbalsta vien dažas ekrāna krāsu kalibrēšanas ierīces.
Veiktspēja
Dell Precision 5480 ir Intel Core i7-13800H procesors un NVIDIA RTX 2000 Ada (8 GB GDDR6) videokarte. Komponentes ir jaudīgas, jāsaka gan, ka RTX 2000 videokarte ir balstīta uz to pašu AD107 videoprocesoru, ko izmanto NVIDIA GeForce RTX 4050 un RTX 4060 klēpjdatoru videokartēs. Tiesa, RTX 2000 ir vairāk Shader Units un arī 2 GB lielāka videoatmiņa. Protams, RTX 2000 gadījumā netiek izmantoti geimeru draiveri. Tādējādi dzelži ir pielāgoti dažādu darba programmu darbināšanai.
Dell Precision 5480 izmanto klēpjdatoram ļoti ātru 1 TB NVMe PCIe 4.0 SSD, ko ražojis SK hynix.
Passmark PerformanceTest 9.0 testā šis klēpjdators sasniedza visai viduvēju 5431 punkta rezultātu, bet te ir jāņem vērā, ka šis nav spēlēm paredzēts klēpjdators, attiecīgi video sistēma var rezultātu pavilkt uz leju.
Cinebench testā, kas mēra tikai procesora veiktspēju, tiek sasniegti 5468 punkti. Šis ir labs rādītājs pat spēlēm paredzētiem klēpjdatoriem.
Spēlēs iebūvētos veiktspējas testus ar Dell Precision 5480 neveicām, bet te ir daži cipari no 3DMark testiem.
Kopumā jāsaka, ka 14″ izmēram Dell Precision 5480 ir ļoti spējīgs dators, bet tas slimo ar ierasto Intel procesoru dzesēšanas problēmu. Dell Precision 5480 pēc noklusējuma veidots tā, lai klēpjdators maksimāli ilgi būtu kluss, kas gan atspēlējas uz temperatūrām. Un tad kad pieaug datora temperatūras, tas samazina savu jaudu.
Akumulators
Ar 1080p+ ekrānu Dell Precision 5480 ir ļoti taupīgs, tas PCMark 10 Modern Office testā izdzīvoja vairāk par 10 stundām. Vērtēju, ka ikdienā Dell Precision 5480 varēsi sasniegt arī 11 un varbūt pat 12 stundas ar vienu uzlādi, ja vien nedarbināsi iebūvēto videokarti pilnā jaudā.
Nobeigumā
Dell Precision 5480 mobilā darbstacija varētu kļūt par profesionāļa ikdienas darba rīku, kas ir ne tikai ar jaudīgiem dzelžiem niecīgā 14″ iepakojumā, bet arī ar solījumu salabot programmatūru un pašu datoru, ja radīsies kādas problēmas.
Prasīgāku programmu darbinātāji priecāsies par RTX 2000 videokarti ar 8 GB video atmiņu. Klēpjdatoru segmentā šāda videokarte piedāvā jau ļoti nopietnas jaudas, kā arī RTX 2000 būs stabilāka par geiminga datoros esošajām videokartēm.
Vai Dell Precision 5480 ir kādas nespējas? Droši vien jāmin ir Intel procesoru karšanu, bet tas nav nekas jauns vai unikāls. Mani vairāk satrauktu oglekļa šķiedras raksts abpus skārienpaliktnim, tas man īsti neiet kopā ar dārgu darbstaciju.
Visādi citādi šis ir fantastisks darbarīks, ko jebkurš varētu vēlēties uz sava galda.
https://kursors.lv/2023/09/11/dell-precision-5480-mobilas-darbstacijas-apskats/