Dažas grāmatas

1. Rozmarijas bērns. Aira Levins.

Rozmarija ir jauna, skaista, laimīga mājsaimniece. Viņas vīrs Gajs – harismātisks, godkārīgs aktieris. Abi nolūkojuši sapņu mājvietu – plašu, saulainu dzīvokli Manhetenas lepnajā rietumdaļā. Bet pamazām Rozmarija saprot, ka viņas jaunā dzīve nemaz nav tik ideāla, kā viņa bija domājusi... Kaimiņu pāra uzbāzīgā laipnība kļūst biedējoša. Kad Rozmarija atklāj, ka ir stāvoklī, viņu sāk nomākt šausminošas domas, vai gaidāmā bērna tēvs tiešām ir viņas vīrs. Vai varbūt tas ir pats Nelabais? Vai kāds ir pārdevis Rozmarijas dvēseli Sātanam?
Airas Levina meistardarbs “Rozmarijas bērns” piešķīra šausmām jaunu, nevainīgu seju. Ar oriģinālo, šķietami rāmo stilu autors pārsteidza kritiķus, satrieca lasītājus un radīja sensāciju pasaules mērogā. Bailes viņš atklāja tur, kur agrāk neviens neiedomājās tās meklēt!

Aira Levins (Ira Levin, 1929–2007) ir viens no sava laika ievērojamākajiem amerikāņu rakstniekiem. Viņu mēdz dēvēt par 60. un 70. gadu Stīvenu Kingu. “Rozmarijas bērns” pirmo reizi publicēts 1967.gadā, tas bija viens no pirmajiem sava laika šausmu romāniem un kļuva par nacionālo bestselleru. Slavenais režisors Romāns Polaņskis romānu “Rozmarijas bērns” ekranizējis arī tāda paša nosaukuma kinofilmā.

“Vienlaikus drūms un neticami spilgts stāsts, kas liek ticēt neticamajam! Šis darbs mani pilnībā apbūra!” Trūmens Kapote


http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/katalogs/produc…

 

 

 2. Ļauns mēness. Parodija. "Krēpu zonas" pirmā grāmata.
Autors Stefordija Meijo.

Milza Lempe ir parasta septiņpadsmitgadīga tīne. Viņai pašai šķiet, ka ir tāda bāla un interesanta, taču meiteni māc šaubas, vai kāds jebkad atklās, cik viņa ir īpaša. Viss mainās, kad Milza nokļūst mazpilsētā Štepselejā un iepazīstas ar Tediju Kelediju - neticami glītu puisi, kurš ēd jēlu gaļu, ir pārcilvēciski spēcīgs un izvairās no saules gaismas. Turklāt pamazām meitenei uzmanību pievērš ne tikai akadēmijas puiši, bet arī dažādi dīvaini radījumi, kuri visi runā par kaut kādu Lielo Pārlādi. Leģenda par pirmo mīlu un sāpīgām ilgām, jaunības sapņiem un izvēlēm. "Ļauns Mēness" - tā ir ironiska parodija par Stefanijas Meieres "Krēslas" sāgas fenomenu. Šī grāmata nekādā veidā nav saistīta ar īsto Stefaniju Meieri un "Krēslas" sēriju. No angļu valodas atklepojis Andris Akmentiņš.

http://www.jr.lv/lv/veikals/prece/index.html;jsess…

3. Inki. Vēsturi raksta uzvarētāji.
Autors KIms Makvarijs.

Dzīvā un enerģiskā prozā "Emmy" balvas laureāts un rakstnieks Kims Makvarijs atdzīvina 16. gadsimta cīņu par mūsdienu Peru. Piecus gadus viņš dzīvojis Peru un daļu no šī laika mitinājies pie pēdējā laikā sarukušās cilts Amazones džungļos tikai 100 jūdžu attālumā no Maču Pikču. Šī biezā un ar gaumi uzrakstītā grāmata nebeidzas ar inku galīgo sakāvi 1572. gadā. Strauji pārceļoties uz 20. gadsimtu, Makvarijs stāsta pārsteidzoši fascinējošus faktus par zinātnieku radītajām inku palieku interpretācijām. Lai gan mūsdienu pētījumiem Makvarijs veltījis tikai dažas nodaļas, arheologi, kuri izdarījuši galvenos atklājumus, parādās kā reāli varoņi, un stāsts par impērijas atrakšanu ir tikpat saistošs kā daudz pazīstamākā spāņu iebrukuma vēsture. Makvarijs radījis arī atmiņā paliekošu piedzīvojumu romānu, uzzīmēdams mūsdienu Indianam Džonsam līdzīgus raksturus, kas izcēluši dienasgaismā un joprojām turpina atklāt inku impērijas pazudušās daļas. No angļu valodas tulkojis Guntis Dišlers. Daces Misānes vāka noformējums.

Nav fantastika, bet var smelties iedvesmu!

http://www.jr.lv/lv/veikals/prece/index.html;jsess…

Fantastika pašiem mazākajiem. Noskatīta Vērmanes dārza grāmatu ielā Rīgas svētkos.

4. Klajā nākusi grāmata bērniem «Ķiparu Ļerpatu Čieps»
Piektdiena, 28. novembris

Izdevniecība «Pētergailis» laidusi klajā Arno Jundzes grāmatu bērniem «Ķiparu Ļerpatu Čieps».
«Ķiparu Ļerpatu Čieps» saistošā veidā mazajiem lasītājiem stāsta par Ķiparzemi un tās iemītniekiem – Šušnirku, Raibciema pastnieku Dipadnieku, telegrāfistu Čiepu, profesoru Skrūvīti, astronomu Teodoru Pēcpēdiņu un citiem. Ķiparzemē viss notiek tāpat kā pie mums, tikai ķiparīgāk:Ķiparzemē tiek dibināts Vasaras teātris, izmeklēts kāds noziegums un būvēts kosmoplāns, lai apskatītu Mēness neredzamo daļu.
Saistošajos notikumos palīdz iejusties mākslinieces Gitas Treices oriģinālie tēli un notikumi, kas ir zīmēti uz ūdenī noskalotām jumta lubiņām, padarot grāmatu tēlus īpaši sirsnīgus un mīļus.

http://www.apollo.lv/portal/life/articles/142859

 5. Edvīns Kraps. Dievi no debesīm [tulkojums krievu valodā]. Oriģinālnosaukums -
"Skywatchers, Shamans and Kings". E. C. Krupp.

Pazīstamā amerikāņu astronoma Edvīna Krapa grāmata atšķiras no līdzīgiem izdevumiem ar to, ka viņš atklāj lasītājam, nevis noslēpumaino sarežģītās astroloģijas zinātnes pasauli, kas zib no ciparu un zīmju važām, bet “dzīvās astronomijas” brīnumu, kas pilna ar senās mitoloģijas tēliem, debesu aizgādņu burvību.
Kosmiskā vēstījuma atšifrēšanu cilvēkiem veica īpaši «sakarnieki», kas katrai tautai tika saukti savādāk: krīvi, zvaigžņuskaitītāji, šamaņi, astrologi, pareģi, galma astronomi.
Edvīns Kraps atklāj mums saites starp laikmetiem un paaudzēm, kontinentiem un tautām, debesīm un zemi.
Pēdējie pētījumi astronomijas un arheoloģijas vēsturē ļauj zem cita leņķa paskatīties uz mūsu civilizācijas kultūras mantojumu, uz tās pagātni, tagadni un nākotni.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/2576455/

6.

http://www.jr.lv/en/veikals/prece/index.html;jsess…
Bārbala Simsone. Iztēles ģeogrāfija. Mītiskā paradigma 20.gs. fantāzijas prozā. Izdevniecība Latvijas Universitātės Akadēmiskais apgāds, 2010.
Iztēles ģeogrāfija. Mītiskā paradigma 20. gs. fantāzijas prozā. Pētījums veltīts šobrīd pasaulē ļoti populārajam literārās fantāzijas žanram, atklājot žanra slavenākajos darbos "Gredzenu pavēlnieks", "Harijs Poters", "Nārnijas hronikas" un citos iešifrētās mītiskās sistēmas, norādes un kodus, kas ļauj tajos saskatīt būtiskas paralēles ar seniem mītiem un brīnumpasakām, un pat ar Bībeles stāstiem. Darbā iekļauts arī ieskats fantāzijas literatūras vēsturē un kritikā, apskati par interesantām žanra mūsdienu tendencēm un nodaļa par fantāzijas žanra iezīmēm latviešu literatūrā. Šī monogrāfija ir pirmais plašākais fantāzijas žanram veltītais literatūrzinātniskais pētījums latviešu valodā. Vāka dizainu veidojis Agris Dzilna.
Monogrāfija ir pirmais plašākais fantāzijas žanram veltītais literatūrzinātniskais pētījums latviešu valodā.

7.

http://www.jr.lv/lv/veikals/prece/index.html;jsess…
Džūlija Brūsa. Fantasmagorija. Teiksmainu būtņu, pasaku tēlu un pārdabisku briesmoņu enciklopēdija. Izdevniecība Madris, 2010.
Fantasmagorija. Teiksmainu būtņu, pasaku tēlu un pārdabisku briesmoņu enciklopēdija. Enciklopēdija ir ceļvedis neparasto un valdzinošo fantastisko būtņu pasaulē, tā stāsta gan par slaveniem senu leģendu un mītu, gan mūsdienu filmu varoņiem. Grāmatā uzzināsiet, kā top mūmija, ko darīt vai nedarīt ar bubuļiem, kā tikt garām elles sunim un vēl daudz ko citu brīnumainu un neticamu! Iepazīstiet fantastisko pasauli - fejas un mazos cilvēciņus, brīnumdarus, dēmonus in spokus, milžus, ragaiņus, nagaiņus, pūķus, teiksmainos putnus, nāras un ūdensmeitas - atainotu interesantās fotogrāfijās, zīmējumos un gleznās. Esiet modri! Viņu spēks vēl joprojām pilnībā nav izskaidrojams... No angļu valodas tulkojusi Santa Šūna-Šauba.

http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/arzemju.zinas/?doc=83707