Dažādas versijas par vienkāršu lietu.

Jautājums, kāpēc sieviete aizpogā apģērbu no labās uz kreiso, bet vīrieši no kreisās uz labo daudzus nesaista. Tā ir pieņemts un viss. Taču vēsturniekus tas interesē un izrādās, ir vairākas versijas.

Pēc vienas, atšķirības parādās jau XIII gadsimtā, kad tika izgudrotas pogas. Tās varēja atļauties tikai bagātās dāmas. Tām visām bija kalpones - meitenes, kuras viņas katru dienu apģērba. Tieši tāpēc sieviešu krekliem pogas ir kreisā pusē, kalponēm, ja ņem vērā, ka vairums cilvēku ir labroči, tā bija ērtāk aizpogāt drēbes. Vīrieši apģēbās paši, tāpēc viņiem pogas bija kreisā pusē.

 

 

Pēc otras versijas, pirmā neiztur kritiku, jo cilvēki "pogāja" apģērbu arī pirms pogu izgudrošanas, tikai ar koka vai cita materiāla puļķīšiem. Versija saka, ka sievietes ģērbjoties vispirms izmantoja aktīvo, labo roku, taču vīrieši parasti pie kreisā sāna nēsāja ieroči. Viņiem būtu grūti aiztasīt drēbes no labās puses. Ierocis maisītu. Tāpēc viņi drēbes taisīja ciet no kreisās puses. Tikai pēc tam parādījās pogas, bet ģērbšanās stils nemainījās.

Variantam ir vājā puse. Vīrieši taču mierīgi varēja piekārt ieroci, kad jau bija apģērbušies.

Tāpēc ir vajadzīgs vēsturnieka skaidrojums, šīs ir tikai versijas, ko atradu internetā.