No piektās puses, es neredzu īpašu jēgu „Bekdelas testā” tā iemesla dēļ, ka tā neizpilde nav līdzvērtīga dzimuma aizspriedumiem. Ja es saņemtos un sāktu aprakstīt savu dzīvi, es neizietu pretējo kritēriju – starp maniem draugiem-paziņām-kolēģiem sieviešu ir daudzreiz vairāk par vīriešiem. Un kas? J Svarīgs ir mesidžs, nevis kāda, tādu īpašību apveltīta personāža esamība-trūkums tekstā.
[Uzreiz atcerējos, visos mūsdienu amerikāņu seriālos obligāti jābūt kādam varonim – afroamerikānim – t.p.]
Tās bija viņa domas par šo rakstu, kuras autore ir pacentusies izlasīt visas 100 grāmatas no "labāko", kā viņa saka fantastikas grāmatu saraksta.
Minētais, labāko ZF un F grāmatu saraksts ir šeit.
http://www.npr.org/2011/08/11/139085843/your-picks-top-100-science-fiction-fantasy-books
Tas tiešām ir labs saraksts un principā - te ir klasiskais gadījums, kad tēmas profesionāļa viedoklis parasti nesakrīt ar tautas viedokli attiecībā uz iepriekšējo. Arī, pēc manām domām, sarakstā ir grāmatas, kas manā 100 labāko sarakstā nebūtu.
Bekdelas tests, izdomājusi amerikāņu karikatūriste Elisone Bekdela, pierakstot ideju savai draudzenei Lizai Vollesai. Ja grāmatā bez vīriešiem ir vismaz divi sieviešu tēli, kas sarunājas savā starpā, tad grāmatu par uzskatīt par nenaidīgu pret sievietēm. Pretējā gadījumā - redzami dzimuma aizspriedumi.