"Kas man visvairāk aizrauj - varēšu sazināties ar pārējiem maratona dalībniekiem; varēšu planšetdatorā redzēt, kā skrienu pa Londonas ielām, būdams 400 kilometru augstumā un pārvietojoties ar ātrumu 27 tūkstoši kilometri stundā," saka Pīks. "Viens no lielākajiem apgrūtinājumiem būs īpašie apsēji, kas atgādina nelielu mugursomu - josta un plecu saites. Ja es sevi nepiesietu pie trenažiera, bezsvara apstākļos nevarētu paskriet, taču pēc 40 minūtēm šī drošības sistēma kļūst ļoti neērta."
Astronauts, kura personiskais Londonas maratona rekords ir trīs stundas, 18 minūtes un 50 sekundes, šoreiz negrasās sasniegt augstus rezultātus, ņemot vērā īpašos skriešanas apstākļus, taču trijās ar pusi līdz četrās stundās vēlētos iekļauties.
Piedalīties Londonas maratonā, esot kosmiskajā stacijā, Pīkam ir iespējams, pateicoties interaktīvai virtuālās realitātes "Digital Virgin Money London Marathon" video programmai, ko izstrādājuši Londonas maratona organizatori kopā ar digitālu fitnesa kompāniju "RunSocial". Izmantojot šo programmu, interesenti visā pasaulē uz skriešanas trenažieriem var veikt autentisku Londonas maratona trasi, turklāt kadru ātrums pielāgojas skrējēja reālajam ātrumam.
Londonas maratons notiks nākamā gada 24. aprīlī.
Starptautiskā stacija, kurā kosmosā sešus mēnešus uzturēsies Tims Pīks, tiks palaista 15. decembrī Kazahstānā.