Simtiem karojošu ķeltu cilšu, kas apmetās no Īrijas līdz Balkāniem, iebruka jauno Romu un cīnījās savā starpā. Un mūsu ēras pirmajos gadsimtos viņus gāza jaunas austrumu ordas. [0]
3 gadu tūkstošus ķelti ir radījuši bagātīgu dievu un mītisku radību (garu) panteonu, kas balstīts uz vienotību ar dabu, bailēm no tās spēkiem un pastāvīgu vardarbību visapkārt. Ķelti uzskatīja, ka dievi, gari un cilvēki ir Lielā dzīves koka pēcnācēji. Koks dod nāvi un dzīvību vienādās daļās, un cilvēkam ir jāizdzīvo ļaunuma pasaulē un jātiecas pretī gaismai.
Šo tumšo un brīnišķīgo pagānisma pasauli atbalstīja druīdi. Priesteri, kuru rokās ir koncentrēta vara, senie likumi un zināšanas. Tajā ķelti bija līdzīgi Krievijas slāviem un čudiem. Mūsu senči arī pielūdza dabu, zibeni (Perunu) un viņiem bija druīdi (maģija).
Apskatīsim ļaunos ķeltu dievus, pazudušās tautas senos elkus. Viņu analogus ir viegli atrast starp dzīvniekiem un dabas parādībām...
Ūdens gars [1]
Šis ļaunais ūdens gars dzīvo dziļos ezeros, tāpēc nav nejaušība, ka tas tika cienīts ķeltu valstīs ar lieliem ezeriem, piemēram, Skotijā vai Šveicē. Ķelti iztēlojās Ūdensvīru kā zirgu, kas dzīvo zem ūdens. Kad ūdens dievs ir izsalcis, viņš iegūst cilvēka izskatu kā skaists puisis vai meitene. Lai pievilinātu cilvēkus pie sevis un aprītu tos.
Bestija [2]
Viena no visbriesmīgākajām ķeltu mitoloģijas radībām dzīvo purvos un tumšos aizaugušos biezokņos. Zvērs ir dīvains mutants ar čūskas galvu, lūša ķermeni, lauvas muguru un smailiem ragiem. Papildus visam citam, tas spļauj nāvējošu indi, lokoties ar savu vijīgo ķermeni grūti sasniedzamās vietās.
Feja-ērce [3]
Šis tumšais grāmatu feju analogs nepavisam nebarojas ar ziedputekšņiem kā labā bērnu feja multfilmās un pasakās. Nē, dārgā lasītāj, viņa mūs apēdīs. Lai izdzīvotu, šī feja pielīp cilvēka ķermenim un tur slēpjas, iesūcot pusi no cilvēka sulas. Ķelti ar šo pasaku saistīja dīvainas slimības un nāves gadījumus, kurus viņi nespēja izskaidrot.
Parastā feja [4]
Parastā ķeltu feja arī ir ļauns gars un galvenā bīstamība cilvēkiem. Viņas izskatās pretīgi, pilnībā pārklātas ar matiem un ir ar ērkšķainām muguriņām. Cilvēka lieluma ķeltu fejas ir tikai sievietes un, protams, vēlas bērnus. Bet viņu dzimumu var turpināt tikai cilvēks - vīrietis, kurš diez vai vēlas šādu skaistuli. Tāpēc fejas apreibina vīriešus mežā, lai iegūtu pēcnācējus.
Baidās no gaismas un nažiem, ņemoet vērā zvejnieki un mednieki!
Fačens [5]
Šis mazais, cilvēkveidīgais ciklops dzīvo meža alās un ir ļoti atbaidošs. Apģērbu un kažokādu vietā to pārklāj smirdoši brūnu spalvu kušķis. Viņam ir viena acs, viena roka un viena kāja, uz kurām fačens veikli un tālu lec. Bruņojies ar tēva cirvi un iznīcina visus ceļā, ciešot no vientuļās dzīves. Viņš ienīst cilvēkus un arī tos ēd.
Netraucējiet Fačenu un apejiet alas no malas!
Pikass [6]
Uz pārējā fona Pikass nav vissliktākais dievs. Šis veiklais puisis patiesībā ir fermera tipa vilkacis. Viņš kļūst par kazu, zirgu vai aitu atkarībā no vajadzības. Un tad viņš iekļūst attiecīgajā ciema ganāmpulkā, izliekoties viņiem par savu draugu. Centienu mērķis ir viens - ieturēt vakariņas. Pikass vispirms pusdieno kopā ar vienu jaunu draugu. Apēstā vietā tā nonākot ciema klētī un apēd citus. Un tad laimīgs un apmierināts pazūd.
Bugul Noz [7]
Vēl viena feja, kas nozīmē ķeltu valodā "Ganu Dievu". Šāda veida feja ir ārkārtīgi biedējoša un nepatīkama, bet patiesībā tas ir labs gars, kas sapņo par draudzību ar jums, dārgais lasītāj. Viņa lido virs nakts ugunskuriem un apsēžas tuvumā esošajā tumsā. Kautrīgi skatoties uz meža viesiem, viņa neglītuma dēļ baidās tuvoties cilvēkiem.
Tāpēc Bugul Noz vienmēr ir viena. Bet ķelti uzskatīja, ka viņa varētu kļūt par izcilu draugu un ceļvedi. Un, ja pēkšņi naktī mežā Bugul Noz sēž uz jūsu sejas, vienkārši mēģiniet viņu noskūpstīt!