Atrasta baktērija, kas var pagarināt mūžu līdz 140 gadiem


ledus_bakterija

Foto: Flickr/*clairity*

TVNET
2010. g. 23. jūlijā

Zinātnieki atklājuši tūkstošiem gadu vecu baktēriju, kas varētu ļaut cilvēkam dzīvot līdz pat 140 gadu vecumam. Jau tagad, pateicoties ledus laikmeta sasaldētajam F bacilim, ir iespējams par pusi pagarināt peļu un mušu mūžu.

Jaunatklātā baktērija tika atrasta Mamontova kalna apkārtnē Jakutijas ziemeļu reģionā. Pētnieki, veicot testus kristalizētajos ledājos, atklāja baktēriju, kas bijusi sasalusi gadsimtiem ilgi.

Tagad, kad eksperimenti ar pelēm un mušām bijuši veiksmīgi, zinātnieki ir apņēmušies realizēt savus plānus, paildzinot arī cilvēka dzīvi. Ja tas izdosies, cilvēki varēs droši rēķināties ar 100 līdz 140 gadiem ilgu mūžu.

 

 

"Protams, vēl ir pāragri priecāties, tomēr, ja šī baktērija iedarbojas uz pelēm un mušām, tad nav pamata uzskatīt, ka tā nespētu tikt galā arī ar citiem dzīvniekiem," stāsta profesore Anatolija Bruškova.

Pētījumu centra pārstāve Nadežda Mironova atklāja: "Mēs strādājām ar pelēm, kuru vidējais dzīves ilgums bija 308 dienas. Pēc baktērijas ievadīšanas peļu muskuļos mūža ilgums pagarinājās vidēji līdz 589 dienām."

Tā kā mušām nebija iespējams injicēt baktēriju, to ievietoja ēdienā. Mušas kļuva enerģiskākas un veselīgākas.

Pētnieku komandas vadītāja Bruškova atzina, ka baktērija nākotnē varētu tikt izmantota zāļu ražošanai.

Oriģinālu lasiet šeit