Pēdējā laika tendence ir tāda – lai audzētu veiktspēju, jāparedz vieta dzesēšanai, vietu prasošām kamerām un citām komponentēm. Tas viss liek pamatīgi augt viedtālruņu izmēriem. Šobrīd 6.5 collu ekrāns jau kļuvis par vidējo aritmētisko lielumu. Tomēr lietotāju vēlme pēc pilnvērtīga flagmaņa, kas nav lāpstas izmērā, nekur nav pazudusi. Šogad jau apskatījām Xiaomi 12, kas ir pilnvērtīgs kompaktais flagmanis. Neesam apskatījuši, bet šim var pieskaitīt arī Sony Xperia 5 IV, Apple iPhone 13 mini un Samsung Galaxy S22. Nu šīm kompaktajām spēkstacijām pievienojam vēl vienu – ASUS Zenfone 9.
ASUS Zenfone 9 ir pagājušā gada kompaktā pārsteiguma ASUS Zenfone 8 turpinājums. No priekšgājēja dizains ieguvis personības vaibstus, mainījušies uzbūves materiāli, izmantota svaigākā veiktspēja, uzlabotas kameras un akumulators kļuvis ietilpīgāks, bet patīkamie izmēri gandrīz nav mainījušies. Par pašu ražotāju varu teikt, ka tas pēdējos gados pozitīvi pārsteidzis tieši ar nišas viedtālruņiem. Par spēlmaņu viedtālruņu etalonu var uzskatīt ASUS ROG Phone sēriju. Savukārt Zenfone sērija šogad reducēta, vairs netiek veidoti asprātīgie pilnekrāna viedtālruņi ar motorizētām kamerām, tā vietā šī sērija saņēmusi vienu, bet ļoti kompaktu modeli. Mazs gan nenozīmē lēts, ASUS Zenfone 9 maksā ap 800 eiro. Tad nu aplūkosim šo muskuļaino Sprīdīti!
ASUS Zenfone 9 tehniskā specifikācija
- Operētājsistēma: Android 12, ZenUI
- Ekrāns: 5.9 collu Super AMOLED, 1080 x 2400, 20:9 malu attiecība, ap 445 ppi, 84.4 cm2, ap 84.6% ekrāna un korpusa attiecība, 120Hz ātrā atsvaidze, HDR10+, 1100 nitu maksimālais spilgtums, Corning Gorilla Glass Victus aizsargstikls
- Procesors: Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm), astoņi kodoli: 1×3.19 GHz Cortex-X2 & 3×2.75 GHz Cortex-A710 & 4×1.80 GHz Cortex-A510, Adreno 730 video apakšsistēma
- RAM: 8/16* GB
- Atmiņa: 128/256* GB, UFS 3.1
- Savienojumi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot, Bluetooth 5.2 (A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive, LDAC), USB Type-C, NFC, 3.5 mm austiņu ligzda, 3G/4G/5G
- GPS: A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC
- Papildu: pirkstu nospiedumu lasītājs sānā, žiroskops, kompass, stereo skaļruņi, 24-bit/192kHz audio, IP68 putekļu un ūdens aizsardzība
- Kameras: aizmugurē: 50 MP, f/1.9, 23.8mm, 1/1.56″, 1.0µm, PDAF, gimbal OIS galvenā kamera; 12 MP, f/2.2, 14.4mm, 113°, 1/2.93″, 1.4µm, AF ultra platleņķa kamera; LED zibspuldze; HDR; video – 8K@24fps, 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@480fps; gyro-EIS, HDR. Priekšā 12 MP, f/2.5, 27.5mm, 1/2.93″, 1.22µm, dual pixel PDAF pašiņu kamera, 4K@30fps, 1080p@30/60fps video.
- Izmēri un svars: 146.5 x 68.1 x 9.1 mm, 169 g
- Akumulators: Li-Po 4300 mAh, 30W ātrā vada uzlāde
- Cena: ap 800 eiro
*testa ierīcei
Dizains – izmēram ir nozīme
ASUS Zenfone 9 lielākā dizaina odziņa ir tā kompaktais izmērs, kas patīkami izceļas uz pārējo lāpstu fona. No priekšgājēja Zenfone 8 šī gada modelis kļuvis par 2mm īsāks, bet par 0.2 mm biezāks. Ja salīdzina ar kompakto smukulīti Xiaomi 12, tad Zenfone 9 ir par 6mm īsāks, bet par 15 mm garāks, ja salīdzina ar miniatūro Apple iPhone 13 mini. Tātad runa ir par tiešām kompaktu viedtālruni, ko mierīgi var lietot ar vienu roku. Zenfone 9 patiesībā ir tik kompakts, ka man pat izdevās savienot pirkstus, to turot rokā. Ir tiešām patīkami, ka nav jāizmežģa īkšķis, lai aizsniegtos līdz ekrāna stūrim. Šis ir viens no retajiem Android viedtālruņiem, kas saņēmis ekrānu zem 6 collām. Šādam izmēram protams ir arī daži trūkumi. Piemēram, spēlīšu dzenātājiem 5.9 collu ekrāns vienkārši būs par mazu un izmēra dēļ nav atradusies vieta trešajai aizmugures kamerai. Citādi, kabatai draudzīgais formāts ir pietiekams gan video baudīšanai, gan, lai nekļūdīgi trāpītu tastatūrai. Tiesa gan, kādam varētu prasīties iestatījumos izmantot lielāku fontu lasīšanai un lielo ķetnu īpašniekiem Zenfone 9 arī nebūs ērtākā izvēle.
Ja salīdzina ar priekšgājēju Zenfone 8, tad dizains beidzot ieguvis personības vaibstus. Zenfone 8 lielākais trumpis bija tā izmērs, toties dizains bija padevies reti garlaicīgs. Par Zenfone 9 tā vairs nevar teikt. Šoreiz alumīnija rāmis kļuvis plakans un aizmugure vairs nav tik noapaļota. Pieminētos personības vaibstus rada aizmugures kameras, kas atgādina Minjonu acis. Tās ir visai izbīdītas, tādēļ tālrunis uz galda gāzelējas. Šogad stikla vietā aizmugure izmanto plastmasu. Tā ir taustei patīkama, lai gan vairs nesniedz tādu premium sajūtu, kā stikls. Aizmugures materiāla apdare atgādina kaut ko pa vidu starp OnePlus ikonisko Sand Stone apdari un dzēšgumiju. Testa ierīci saņēmām garlaicīgi melnā krāsā, patīkami, ka pieejama arī zila, sarkana un balta versija.
Plakanā sānu rāmja labajā pusē izvietots bloķēšanas taustiņš/pirkstu nospiedumu lasītājs un stingri skaļuma taustiņi. Nospiedumu lasītāja pozīcija gan šķiet nedaudz par zemu, jo pirksts organiski atstutējas uz skaļuma taustiņiem. Apakšā ap USB ligzdu vietu radis skaļrunis, mikrofons un SIM karšu atvilktne. Augša tikusi pie 3.5 mm austiņu ligzdas. Jap, nepārlasījāties. Šis ir asprātīgs pliķis sejā konkurentiem, kas apgalvo, ka no 3.5 mm ligzdas atteikušies, jo korpusā nepietiek vietas. Ja to spēj tik kompakts tālrunis, kā Zenfone 9, tad šāda argumentācija ir tukša muldēšana. ASUS Zenfone 9 ticis arī pie IP68 putekļu un ūdens aizsardzības. Kopumā, teicams dizains, kam lielākā priekšrocība ir kompaktais izmērs.
Mazs, bet ļoti labs ekrāns
ASUS Zenfone 9 izmanto 5.9 collu Samsung ražotu AMOLED paneli. Tas nodrošina kontrastainu attēlu ar ļoti labiem skata leņķiem. 1080 x 2400 izšķirtspēja nelielajā ekrānā vainagojas ar 445 pikseļiem uz kvadrātcollu. Tātad gana ass attēls. Salīdzinājumam, OnePlus 10T līdzīgā izšķirtspējā 6.7 collu ekrānam piedāvā vien 394 pikseļus uz kvadrātcollu, tātad Zenfone 9 ekrāna izmērs sniedz pat lielāku pikseļu blīvumu, kā konkurenti. Ekrāna krāsas ir lieliski kalibrētas, bet, ja nu tomēr ir iebildes, programmatūra piedāvā arī individuālus pielāgojumus. Ekrāns nodrošina 120Hz ātro atsvaidzi. Tā strādā ļoti labi, vien jāatceras, ka ekrāns nav saņēmis LTPO matricu, tātad tas nebūs tik adaptīvs, kā citi. Programmatūra ļauj izvēlēties starp 60Hz, 90Hz, 120Hz vai automātisko režīmu. Ekrāns ir arī ļoti atsaucīgs, skārienjutība tiek mērīta 240Hz taktī. 1100 nitu spilgtums ļauj ekrānu saskatīt gandrīz jebkādos apstākļos.
Vai ekrānam ir trūkumi? Protams, tikai šoreiz tie nav saistīti ar pašu matricu, bet ar formu un izmēru. Jau minēju, ka spēlmaņiem šis nebūs piemērotākais izmērs. Piemēram, šaujamspēlēs būs redzams šaurāks skata leņķis un spēles vadības elementi būs pārāk cieši un traucēs koncentrēties uzdevumam. Lai gan man ar to nebija problēmu, lielāku pirkstu īpašnieki teica, ka rakstīt šādā izmērā nav ērti. Zenfone 9 nav ticis pie šaurākā rāmja ap ekrānu, turklāt zodiņš padevies manāmi biezāks par pārējām malām. To protams var piedot Zenfone 9 izmēra dēļ, bet Apple iPhone 13 mini un Samsung Galaxy S22 tikuši pie daudz plānākām apmalēm, kam viss rāmis ir vienāda izmēra. Tā protams nav mirstama vaina, tomēr konkurentu priekšas dizains šķiet daudz smalkāks.
Līdzīgs stāsts par pašiņu kameras pīrsingu – tas nav pārāk liels un kreisajā stūrī būs neuzkrītošāks par centru, bet tam ir apjozts spīdīgs riņķītis, kas reizēm novērš uzmanību no satura. Tas izskatās lēti un tā vienkārši nevajag darīt! Ja neskaita šīs pirmās pasaules problēmas, tad ekrāns ir kvalitatīvs un būs saskatāms vairumā scenāriju.
Pirkstu nospiedumu lasītājs ar odziņu
Pagājušajā gadā ASUS izmantoja optisko pirkstu nospiedumu lasītāju zem ekrāna. Šogad ražotājs atgriezies pie kapacitīva lasītāja bloķēšanas taustiņā. Neskatoties uz to, ka šī ir vecāka tehnoloģija, tā vēl aizvien strādā efektīvāk par smalkajiem, zem ekrāna paslēptajiem nospiedumu lasītājiem. Zenfone 9 tiešām ticis pie ļoti ātra, precīza un uzticama pirkstu nospiedumu lasītāja. Tiesa gan, lai nodrošinātu šādu sniegumu, lasītājs reizēm balansē uz pārjutīguma robežas. Tas bieži rezultējas ar viltus pieskārieniem. Ir arī atbloķēšana ar seju, bet bez tās mierīgi var iztikt lieliskā nospiedumu lasītāja dēļ.
Kas ir virsrakstā pieminētā odziņa? ASUS ļauj pielāgot bloķēšanas taustiņa/pirkstu nospiedumu lasītāja funkcijas. Piemēram, pavelkot var tikt pie paziņojumu bloka. Šī ir ērtība, kam būtu obligāti jābūt katrā viedtālrunī, kam nospiedumu lasītājs ielikts bloķēšanas taustiņā. Tas nozīmē, ka jebkurā izvēlnē ātri var tikt pie paziņojumu bloka. Pavilkšanu var pielāgot un izvēlēties citu funkciju. Forši! Tomēr arī šeit lasītājs šķiet pārāk jutīgs un bieži izvēlne tiek izsaukta nevietā. Diemžēl, tik bieži, ka pat nācās atslēgt šo ērtību. Ja ASUS izdosies šo ar atjauninājumu salabot, tad gan šī būs viena ergonomiska un ērta fīča, kas patīkami atšķiras uz konkurentu fona.
Necerēti labi skaļruņi
Ņemot vērā ASUS Zenfone 9 kompakto izmēru, negaidīju, ka piedzīvošu patīkamu pārsteigumu no skaļruņiem. Labiem skaļruņiem vajag telpu, skaidrs, ka mazam viedtālrunim tās nav. Un tomēr, Zenfone 9 saņēmis 12x16mm skaļruni apakšā un 10x12mm skaļruni priekšā (dublējas, kā auss skaļrunis). Katrs no tiem saņēmis Qualcomm Aqstic WSA8835 pastiprinātāju. Un pāri visam pārlieta zviedru Dirac skaņošanas mērce. Godīgi sakot, šoreiz man vienalga, kādi tehnoloģiskie brīnumi izmantoti, jo skaļruņi strādā pārsteidzoši labi. Tie ir gana skaļi un pat piedāvā izteiktus basus, kas arī ir retums.
ASUS parūpējies par iespaidīgiem pielāgojumiem. Pieejami gan jau sagatavoti iestatījumi, gan pielāgojams ekvalaizers. Tiesa gan, ne visa programmatūra novesta līdz perfekcijai. Reizēm, lietojot austiņas, skaņa tiek padota gan austiņās, gan skaļruņos. Reizēm Zenfone 9 pats izlemj piemērot skaļumu. Jācer, ka to spēs atrisināt atjauninājums. Nākamais pārsteigums ir 3.5 mm austiņu ligzda. Es tiešām to necerēju redzēt flagmanī, kur nu vēl tik kompaktā. Turklāt Zenfone 9 ticis pie LDAC, tā ka šādu komplektu šobrīd var atrast vien ASUS vai Sony flagmaņos. Par šo milzīga uzslava ražotājam!
Arī akumulators pārsteidz
Kompakti Android viedtālruņi parasti nozīmē draņķīgu akumulatoru darbību. Vismaz līdz šim biju pieradis pie šādas domas. Nezinu, ar kādu maģiju ASUS nodarbojas, bet Zenfone 9 akumulatora darbība ir ne vien pārsteidzoši laba kompaktam viedtālrunim, bet arī uzrāda konkurētspējīgu sniegumu visā flagmaņu klasē. Patiešām, lielo ekrānu, multimediju rīku un citu iekšu dēļ, tādu stabilu divu dienu darbību no Android flagmaņiem šogad neesmu redzējis. Un te pēkšņi muskuļainais Sprīdītis (lasi ASUS Zenfone 9) teju izgriež pogas snobiskajiem konkurentiem. Pie lielas slodzes Zenfone 9 spēj izvilkt 1.5 dienu darbību, pie vidējas – 2 dienu darbību, bet pie nelielas slodzes pat 2.5 dienas. Iespaidīgs sniegums! ASUS jau savos ROG spēlmaņu viedtālruņos adaptēja Sony radītos saudzīgās uzlādes risinājumus, tādus piedāvā arī Zenfone 9. Tie ļauj pielāgoties lietotāja paradumiem un lādēt lēni un saudzīgi, piemēram, pa nakti. Par akumulatora saudzēšanu vienmēr esmu priecīgs.
Izrādās, ka man ir labi lādēšanas paradumi
Zenfone 9 komplektā saņēmis 30W sienas lādētāju. Par komplektāciju runājot, bez vada un sienas lādētāja iepakojumā vēl ir ciets plastmasas aizsargvāciņš. Tas ir krietni kvalitatīvāks par caurspīdīgajiem silikona ietvariem, kas pēc pāris mēnešiem sāk dzeltēt. Tātad ASUS Zenfone 9 piedāvā vienu no dāsnākajām komplektācijām. Tiesa gan, viedtālrunis lādējas krietni lēnāk par Xiaomi 12 vai pat Samsung Galaxy S22 sērijas gauso uzlādi. Diemžēl, ASUS Zenfone 9 nav saņēmis bezvadu uzlādi. Šoreiz nestrādā arguments, nu kur tad tādā mazulītī vēl bezvadu uzlāde, jo Apple, Samsung, Sony un Xiaomi kompaktie konkurenti līdzīgā vai pat zemākā cenā, visi saņēmuši bezvadu uzlādi. Par uzlādi šoreiz viens punkts nost no izcila vērtējuma.
Muskuļainais Sprīdītis, jeb veiktspējas monstrs
ASUS Zenfone 9 muskuļi izpaužas veiktspējā. Viedtālrunis izmanto Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 procesoru, kas ir jaudīgākais Android vidē. Tas nozīmē, ka Zenfone 9 veiktspējā var mēroties ar OnePlus 10T un Samsung Galaxy Fold4. Sintētiskajos veiktspējas testos patiešām Zenfone 9 gozējas augšgalā.
Tiesa gan, sintētiskie veiktspējas testi neizstāsta pilnu stāstu, jo ražotājiem ir iespējams ar tiem manipulēt. Piemēram, jau ieejot Geekbench 5 lietotnē, viedtālrunis brīdina, ka izmantos augstas veiktspējas režīmu. Šoreiz uzslava par atklātību, jo citi ražotāji šādu manipulēšanu noklusē. Ikdienā Zenfone 9 izmanto dinamisko veiktspējas režīmu, bet, darbinot spēles vai mērot veiktspēju – augstas veiktspējas režīmu. Abiem ir atšķirīgi sintētisko veiktspējas testu rezultāti. Piemēram, dinamiskais uzrāda zemākus rezultātus, kā vidēji Snapdragon 8 Gen 1(versija bez plusiņa). Tas gan nemaina faktu, ka veiktspēja ir pietiekama, vienkārši parāda sintētisko testu manipulatīvo un reizēm bezjēdzīgo dabu.
Programmatūra ļauj izvēlēties vienu no četriem veiktspējas režīmiem.
Tomēr par būtiskāko veiktspējas kritēriju uzskatu ikdienas lietošanu, ar ko Zenfone 9 viss ir vislabākajā kārtībā. Ikdienā aplikācijas burtiski lido, viss atveras zibenīgi. Īpaši jāuzteic termoregulācija, kas šoreiz procesoram ļauj uzsilt, bet ne sakarst. Ar šo ASUS Zenfone 9 tiek galā krietni labāk par konkurentiem. Testa ierīce saņēmusi dāsnu 256 GB atmiņu. Ieteiktu skatīties tieši šīs versijas virzienā, jo atmiņu karšu atbalstu viedtālrunis nepiedāvā. Zenfone 9 saņēmis 8 GB un 16 GB RAM versiju. Testa ierīce tikusi pie vājprātīgiem 16 GB. Tas ir par 4 GB vairāk nekā Samsung Galaxy S22 Ultra lielākajai RAM versijai. RAM menedžments ir sakārtots un prot paturēt ļoti daudz atvērtu lietotņu. Ar savienojumiem viss kārtībā, un GPS strādā precīzi. Veiktspēja ir tiešām izcila un spēj stāvēt blakus pat dārgākiem flagmaņiem.
ZenUI uz Android 12
Pavirši uzmetot aci, Zenfone 9 saskarne šķiet diezgan tīra. Atliek tikai nedaudz padarboties, lai pamanītu, ka ASUS ir diezgan daudz pielicis klāt no sevis. Labā ziņa, ka tas, kas pielikts klāt, pārsvarā ir tīri noderīgi. Saskarne tiešām ir pilna ar mikroskopiska līmeņa iestatījumiem, sākot ar veiktspējas kontroli, beidzot ar animāciju ātrumu.
Patīkami, ka ASUS domājis tieši par kompakto izmēru. Atverot mapi, ikonas tiek izkārtotas ērti sasniedzamā vietā, ekrāna lejā. Pieejams arī ļoti ērts vienas rokas režīms. Tiesa gan pats Zenfone 9 ir tik neliels, ka diža jēga tam nav.
ASUS gan pamanījies dublēt vairākas Android oriģinālās lietotnes, kas rādās blakus Google izstrādātajām. Dīvains gājiens. Labā ziņa, ka citu liekprogrammu gandrīz vai nav.
Biju patīkami pārsteigts par funkcionālo spēļu režīmu Game Genie. Jā, funkciju nav tik daudz, kā ASUS ROG sērijai, tomēr šis ir krietni smalkāks rīks par konkurentu piedāvātajiem.
Rokoties iestatījumos dziļāk, var atrast vēl kaudzi ar iespējām. Piemēram, dubultu piesitienu aizmugurei. Tam var piešķirt dažādas funkcijas, bet praktiskākā laikam ir zibspuldzes ieslēgšana. Tiesa gan, šis risinājums nav konstants. Līdzīgi, kā pārāk jutīgie pirkstu nospiedumu lasītāja žesti, dubults piesitiens aizmugurei reizēm strādā, reizēm nē, reizēm ieslēdzas pat nepiesitot pie aizmugures.
Kopumā, saskarne ir patīkama, atgādina tīru Android un ir pilna ar mikroskopiska izmēra pielāgojumiem. Tomēr tai ir, kāds būtisks trūkums. Runa ir par atbalstu. ASUS sola tikai divus lielos atjauninājumus un vēl divus papildu gadus drošības ielāpus. Šis ir visai maz, ja salīdzina ar Samsung četru lielo atjauninājumu vai Google Pixel trīs lielo atjauninājumu un piecu gadu drošības ielāpu solījumu. OK, divi gadi ir pietiekami, lai segtu garantiju, tomēr par 800 eiro gribētu opciju lietot viedtālruni arī ilgāk. Par atjauninājumu regularitāti nevaru spriest, testa laikā nevienu nesaņēmu. Žēl, jo saskarnei ir gana daudz šķautņu, kur prasās pēc smilšpapīra.
Gimbal stabilizācija galvenajai kamerai
Būsim reāli, tie, kas meklē labāko kameru sniegumu, parasti neskatās ASUS viedtālruņu virzienā. Tomēr Zenfone 9 kameru piedāvājums vismaz uz papīra ir ļoti interesants. Galvenā kamera tikusi pie gimbal (atstāj komentāros, kā šo latviskot) tipa stabilizācijas, bet ultra platleņķa un pašiņu kameras tikušas pie auto fokusa. Galvenā kamera izmanto Sony IMX766 sensoru. Tādu pašu izmanto krietni lētākais Nothing Phone (1), bet šis sensors jau sevi labi pierādījis arī citos viedtālruņos. Ar to gribēju teikt, ka citi flagmaņi tikuši pie iespaidīgākiem dzelžiem, bet arī šie nav zemē metami. Interesantākais jaunums ir pieminētā gimbal tipa stabilizācija. Atšķirībā no ierastās optiskās stabilizācijas, jaunā izmanto sešas asis. Ja ierastā stabilizācija spēj kompensēt kustību viena grāda robežās, tad gimbal stabilizācija kompensē jau trīs grādus. Gribu uzteikt Zenfone 9 par godprātību, jo nav neviena apendicīta kamera (lasi makro un dziļuma sensori). Skaidrs arī, ka kompaktā izmēra dēļ, tām par laimi neatrastos vietas.
ASUS Zenfone 9 ticis pie:
- 50 MP, f/1.9, 23.8mm, 1/1.56″, 1.0µm, PDAF, gimbal OIS galvenās kameras
- 12 MP, f/2.2, 14.4mm, 113°, 1/2.93″, 1.4µm, AF ultra platleņķa kameras
- 12 MP, f/2.5, 27.5mm, 1/2.93″, 1.22µm, dual pixel PDAF pašiņu kameras
Rūdīti Android lietotāji kameras lietotnē jutīsies kā zivs ūdenī. ASUS jau lielāko daļu no piedāvātajiem režīmiem ielicis režīmu karuselī, sadaļai Vairāk atstājot vien manuālo režīmu, Pro video režīmu un nakts režīmu. Pēdējo protams ievilku režīmu karuselī, jo tas šķiet krietni funkcionālāks par gaismas līniju režīmu. Pieminētā gimbal stabilizācija jāaktivizē iestatījumos. Kad tas izdarīts, lietotnes centrā parādīsies punkts ar krustu vidū, kas pilda līmeņrāža funkciju.
Kompaktā izmēra dēļ Zenfone 9 nav saņēmis palielinājuma kameru, tādēļ par tuvinājuma meistaru šo viedtālruni neuzdrošinos saukt. Izmēra dēļ tas protams ir saprotams, tomēr Samsung kompaktais flagmanis līdzīgā izmērā ir saņēmis 3x palielinājuma kameru. Lai tur vai kā, ASUS Zenfone saņēmis tikai 8x digitālo palielinājumu, kas ir maz pat uz vidējās klases fona.
Digitālais palielinājums ļoti ātri zaudē kvalitāti. Lai nepieredzētu vilšanos, iesaku paļauties uz 0.6x, 1x un 2x lielumiem.
Labā apgaismojumā galvenā kamera piedāvā spilgtus attēlus, kam nav pārspīlētas krāsas. Baltās krāsas balanss ir akurāts. Attēli ir kontrastaināki par konkurentiem, tomēr dinamiskais diapazons ir gana labs un pārsvarā debesis netiks pārgaismotas un ēnas nebūs piķa melnas. Detaļu ir gana daudz, tomēr konkurenti piedāvā vairāk. Diemžēl, ja runa ir par dabas detaļām (kokiem, zālāju), tad ir redzama digitāla detaļu saasināšana. Tas ne vienmēr izskatās labi. Ultra platleņķa kamera ir laba, tomēr tai redzama graudainība ēnās. Citādi ultra platleņķis performē lieliski.
Zenfone 9 vājais punkts ir sniegums sliktas gaismas scenārijos. Katrā gadījumā jebkurš kompaktais sāncensis sniedz labāku rezultātu, nemaz neņemot vērā to, ka citi konkurenti līdzīgā vai pat zemākā cenā krietni labāk tiek galā ar nakts režīmu. Detaļas tiek atgūtas, tomēr to nav daudz un graudainība ir ļoti izteikta. Nakts režīms pieejams vien ultra platleņķim un galvenajai kamerai, bet 2x palielinājums šoreiz atstāts bešā. Flagmaņi gan šogad tā nerīkojas. Diemžēl krietni labāku nakts režīma sniegumu uzrāda daudz lētākie Honor 70, Nothing Phone (1) un Google Pixel 6a.
Portreta režīms tīri labi tiek ar uzdevumu galā, bet te ir viens āķis. Izpludinājums jāatstāj vidējā līmenī, citādi parādās mākslīgi artefakti, kas neizskatās labi. Portreta režīms vienmēr izmanto digitālo palielinājumu. Diemžēl, izpūruši mati vai briļļu rāmji režīmam nepatīk un netiek korekti atdalīti no fona. Arī piemēru bildēs kaķis palika bez ūsām. Par laimi, galvenais sensors ir gana liels, lai to piebīdot objektam, iegūtu dabiski izpludinātu fonu. Tomēr arī tādā gadījumā viss neiet gludi – Zenfone 9 slēdža ātrums ir lēns un bieži bildes sanāk neasas. Tātad tālrunis jāpatur vēl divas sekundes stabili pat pēc bildes uzņemšanas. Flagmaņu klasē tā nevajadzētu būt.
Pašiņu kamera performē tīri pieklājīgi. Tā ir saņēmusi auto fokusu, kas palīdz seju paturēt asumā. Arī portreta režīms tīri labi tiek ar uzdevumu galā.
Kopumā, kameru sniegums varēja būt labāks. Toties gimbal stabilizācija ir lielisks sabiedrotais video filmēšanā.
Konkurence
- Samsung Galaxy S22 – no mūsu testēt kārajām ķetnām ir izsprucis, toties apskatījām S22+, kas ir šī kompaktā modeļa vienkārši lielāka versija. Samsung piedāvā smalkāku dizainu, mazāku rāmi ap ekrānu un tādēļ lielāku ekrānu tādā pašā izmērā. Samsung plusi ir bezvadu uzlāde, 3x palielinājuma kamera un ilgāks programmatūras atbalsts. ASUS atspēlējas ar ietilpīgāku akumulatoru, 3.5 mm austiņu ligzdu un pārāku veiktspēju.
- Xiaomi 12 – ir kompakts flagmanis ar iepriekšējās versijas Snapdragon procesoru līdzīgā cenā. Xiaomi saņēmis bezvadu uzlādi, daudz ātrāku vada uzlādi un labāku kameru sniegumu. ASUS trumpji ir pārāka veiktspēja, IP68 putekļu un ūdens aizsardzība un daudz labāks akumulatora sniegums.
- Google Pixel 6a – arī ieskaitāms kompakto viedtālruņu kategorijā. Pixel 6a piedāvā tīru saskarni ar ilgu atbalstu un konstantāku kameru sniegumu. Zenfone 9 atspēlējas ar ātrās atsvaidzes ekrānu, dāsnāku komplektāciju, labāku veiktspēju un jaudīgākiem stereo skaļruņiem. Jāpiemin, ka Pixel 6a ir par 300 eiro lētāks pirkums.
Nobeigumā – muskuļainais Sprīdītis
Ideja par pilnvērtīgu flagmani kompaktā korpusā ir pievilcīgs retums Android nometnē. ASUS patiešām ir trāpījis mērķī vairākās pozīcijās, lai Zenfone 9 varētu pretendēt uz gada kompaktā flagmaņa statusu. Protams, ka nelielais izmērs prasa kompromisus. Par laimi, ASUS pieļautie ir gana maz un kopiespaidu nebojā. ASUS Zenfone 9 piedāvā kompaktu, mitrumdrošu korpusu, teicamu ekrānu un izcilu veiktspēju. Akumulatora darbība un stereo skaļruņu sniegums ir pat pārsteidzoši labs tik nelielam viedtālrunim. Kādi ir pieļautie kompromisi? Bezvadu uzlādes neesamība un telefoto kameras trūkums. Tomēr būtiskākais mīnuss ir programmatūras īsais atbalsts.
Kopumā, ASUS Zenfone 9 ir potenciāls kļūt par šī gada labāko kompakto flagmani.
Iepriecināja
- Beidzot kompakts flagmanis
- Lielisks ekrāns
- Izcila veiktspēja
- Pārsteidzoši labi stereo skaļruņi, 3.5mm austiņu ligzda
- Lieliska akumulatora darbība
Neiepriecināja
- Lēna vada uzlāde, nav bezvadu uzlāde
- Viduvējs kameru sniegums sliktas gaismas apstākļos
- Programmatūrai prasās pēc smilšpapīra, īss atbalsta laiks
8.1 Kopējais vērtējums |
ASUS Zenfone 9 ir potenciāls kļūt par šī gada labāko kompakto flagmani. |
Detalizēts novērtējums
Dizains un uzbūve 9 |
Ekrāns 9 |
Programmatūra 7 |
Veiktspēja 10 |
Akumulators 9 |
Kameras 7 |
Cena 6 |
Bottom of Form
https://kursors.lv/2022/11/03/asus-zenfone-9-apskats-muskulainais-spriditis/