Aron Dijkstra. Ridder Roel de drakenvechter
Daudzus gadus pūķis Raglauzis (Breekhoorn) neko nedarīja, bet tikai snauda kalna galā. Kā redzams no viņa vārda, agrāk viņš ragus lauza, taču tagad viņš ir vecs un nemaz negrib cīnīties. Katru reizi, izmantojot dažādus ieganstus, viņš atsakās cīnīties ar drosmīgu bruņinieku, kura vārds ir Roels (krievu tulkojumā - Niks). Niks, tieši pretēji, patiešām vēlas cīnīties ar pūķi un sakaut viņu. Tāpēc viņš pilda visus Raglauža nosacījumus neatkarīgi no tā, cik grūti un dīvaini tie ir ... Bet tad viņš saprot, cik tas ir bezjēdzīgi un garlaicīgi. Jā, un kāpēc cīnīties?
Grāmatā nav nevienas skaistas princeses, kuru bruņiniekam būtu jāglābj. Un ciemata iedzīvotāji nav pakļauti briesmām, lai gan viņi ir priecīgi atbrīvoties no potenciāli bīstamā Raglauža. Ir tikai mazā bruņinieka vēlme, viņa senais sapnis, kam vajadzētu piepildīties, bet ne tādā veidā, kā viņš to gaidīja. Viņš uzvarēs pūķi nevis ar milzu zobenu un milzīgu vairogu, bet ar prāta un azarta palīdzību.
Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/646653/
Arons Deikstra - rakstnieks un ilustrators. Dzimis 1992. gadā Nīderlandē. Kopš iemācījies rokās turēt zīmuli, zīmēšana ir kļuvusi par viņa iecienītāko laiku. 2011. gadā Arons pārcēlās uz Roterdamu, lai studētu par ilustratoru Vilema de Kooningas akadēmijā. 2015. gadā viņš pabeidza studijas, bet 2016. gadā debitēja kā rakstnieks un ilustrators ar grāmatu “Bruņinieks Niks, pūķu bieds”.
https://www.mann-ivanov-ferber.ru/authors/aron-dejkstra/
Par autoru.
Ilustrētājs un rakstnieks Arons Deikstra (Sneek, 1992) zīmē kopš brīža, kad varēja turēt zīmuli. Ar savu radošo prātu viņš kā zēns mīlēja veidot stāstus, kurus viņš atdzīvoja ar daudz zīmējumiem.
Tagad tas ir mainījies, izņemot to, ka Arons 2011. gadā pārcēlās uz Roterdamu, kur 2015. gadā pabeidza ilustrācijas studijas Vilema de Kooninga akadēmijā. 2016. gadā viņš debitēja kā autors un ilustrators Clavis Publishing ar savu bilžu grāmatu "Knight Roel the Dragon Fighter".
Arona zīmēšanas stilu raksturo dinamiskas perspektīvas, pieejamība un krāsainība. Viņš dod priekšroku tradicionāliem materiāliem, piemēram, tintei, zīmulim un krāsai. Nav iesaistīts neviens dators. Viņam patīk mācīties zīmēšanas un gleznošanas mākslu Boijmans van Beuningen muzejā Roterdamā, kur viņš strādā kā muzeja gids un skolotājs. No savām mājām Pijnakerā, klusā ciematā Randstadea vidū, viņš veido jaunas grāmatas un bilžu grāmatas.
https://www.clavisbooks.com/authors/792-aron-dijkstra
Mājaslapa.