Ar sietiņu uz galvas

Niko Almas ceļš pie tiesībām.

Austrijas pilsonis ieguva autovadītāja apliecību ar fotogrāfiju, kurā viņš ir nofotgrāfēts ar sietiņu, ko tautas valodā kādreiz sauca par duršlagu, uz galvas. Jaunais cilvēks izmantoja šo virtuves priekšmetu kā reliģisku galvas segu.

Niko Alms iesniedz pieprasījumu uz autovadītāja apliecību apmēram pirms trīs gadiem. Iesniegumam tika pievienota nestandarta fotogrāfija.

 

 

Saskaņā ar Austrijas likumdošanu, neviens nedrīkst fotogrāfēties dokumentiem ar galvas segu, ja vien tas nav pretrunā ar reliģisko pārliecību, bet jaunais uzņēmējs paziņoja, ka viņš ir pastafariānis. Šīs mācības piekritēji tic lidojošam makaronu monstram, bet sietiņš ir neatņemama pastafariāņa tēla sastāvdaļa.

Pirms dot viņam autovadīšanas tiesības, ierēdņi lika Almam iziet medicīnas pārbaudi pie psihiatra, kas apliecinātu pastafariāņa spējas vadīt auto. Par to, Austrijas policija beidzot ir izsniegusi jaunajam cilvēkam dokumentu, kas ļauj vadīt automobīli, Niko Alms pastāstīja savā blogā. «Šodien es ieguvu savu autovadītāja apliecību, uz fotogrāfijas jūs viegli varat redzēt, ka man uz galvas ir sietiņš, ar to es demonstrēju uzticību lidojošā spageti-monstra baznīcai,» - Alms raksta.

Tagad Alms cer panākt, lai pastafariānsms Austrijā tiktu atzīts par oficiālu reliģiju.

Pastafariānistu baznīcu 2005. gadā nodibināja amerikāņu fiziķis Bobijs Hendersons, protestējot pret Kanzasas pavalsts Izglītības departamenta lēmumu, saskaņā ar kuru skolas programmu kursā evolūcijas mācība tika nomainīta ar koncepciju par «Saprātīgo nodomu».

Reliģija plaši izplatījās studentu vidū. Pašreiz baznīcai ir tūkstošiem piekritēju.

Kā teikts baznīcas saitā, «lidojošā makaronu monstra sekotāju vienīgā atļautā dogma ir — dogmas noliegums». Pamatdoma, kuru sludina pastafariānisms, ir tāda, ka neredzamais, lidojošais makaronu monstrs ir radījis Visumu pēc tam, kad ir izdzēris daudz alkohola. Katra piektdiena pastafariāņiem ir reliģiozi svētki, bet pirātus viņi uzskata par «absolūti dievišķiem radījumiem».

http://www.npr.org/blogs/thetwo-way/2011/07/15/138162835/austrian-pastafarian-picture-was-a-win-for-freedom-from-religion

Niko Alma blogs.

http://de-de.facebook.com/rezor

Vikipēdija.

http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_Spaghetti_Monster

Pastafariāņu baznīcas mājas lapa.

http://www.venganza.org/