Tika apsekotas 50 tūkstoš ģimeņu - apmēram 150 tūkstoši cilvēku. Vairāku gadu laikā tika vērot kā šīs ģimenes tiek galā ar visu. Netika pētīti cilvēki, kas pie bagātības tikuši ar mantojumu, bet tikai tādi, kas paši veido savu dzīvi.
No Tomasa Korlija raksta (I Spent 5 Years Studying Poor People and Here Are 4 Destructive Money Habits They Had by THOMAS C. CORLEY) seko, ka bagātos no nabagiem atšķir 6 pazīmes.
1. Budžets.
84% no bagātajiem skurpulozi seko savam budžetam, lai nepārtērētos. Nabadzīgie budžetam seko tikai 20% gadījumos.
2. Iekrājumi.
Tikai 5% no nabagiem veic iekrājumus, noglabājot vismaz 10% no saviem ienākumiem, pavisam maz atliek 20%. Iemesls - summa liekas par mazu, lai sāktu to krāt.
Iekrājumus veic 93% no bagātajiem.
3. Totalizators.
77% nabago regulāri spēlē totalizatorā, spēlē kārtis vai piedalās loterijās. Tikai 6% no bagātajiem to dara.
Jā, nabagie cer, ka būs bagāti! Taču grib sasniegt to, neko nedarot, parasti iztērējot visu savu naudu.
4. Otrs darbs.
67% no bagātajiem dara visu, lai vairāk pelnītu. Gan investīcijas, gan otrs darbs. Otrs darbs ir tikai 6% nabadzīgo. Kā rezultāts - bagātie strādā 2-3 reizes vairāk un tāpēc ir bagāti.
5. Tēriņi.
Bagātie nekad neiegādāsies to, kas viņiem nav pa kabatai. Nabagie, piemēram, centīsies uz kredīta nopirkt viskrutāko telefonu, kaut arī pēc tam mocīsies ar maksājumiem un pārtiks tikai no makaroniem. Bagātie uz kredīta nedzīvos.
6. Lasīšana.
79% bagāto regulāri lasa profesionālo literatūru un tādu, kas saistās ar viņu darbu. Tikai 11% nabago vispār lasa, nemaz jau nerunājot par profesionālo literatūru.