Anime kigurumi jeb angliski - dolleri

Tas ir japāņu alternatīvā kospleja paveids, kur savā lomā iegājis indivīds tēlo kādu varoni, biežāk, seksīgu meiteni, bet viņa galvu pilnībā nosedz maska.

Animegao kigurumi, kas parasti zināms arī kā kigurumi, kigu vai dažreiz doller un kig, ir kospleja paveids, ko izmanto, lai apslēptu savu identitāti, ne vien aiz kostīma, bet arī zem visas galvas maskas no reālās pasaules, pilnībā ieejot savā tēlā. Aktiera seju pilnībā nosedz stilizēta maska, kas atbilst tēlam un kostīmam, ko valkā kospleijers. Protams, ka tēli var būt visdažādākie. Japānā vairums kospleijeri šo stilu sauc par animegao (アニメ顔, "anime seju"), dažreiz izrādes dalībnieki to sauc arī "dollers". Tomēr šis stils sastāda mazāko daļu kospleja Japānā, tomēr apmēram ap 2005. gadu tas pievērsa izmanību arī citās valstīs, to starpā ASV, Kanādā un arī Eiropā. [Domāju, ka te iemesls varētu būt izmaksas, šādu masku, neapšaubāmi nevar izgatavot individuāli pats, otrkārt, pastāv viedoklis, ka zem šādām maskām var slēpties transseksuāļi, tāpēc pret šādiem kostīmiem daudzi izturas ar aizdomām. - t. p.)

Tāpat, kā citos kospleja veidos, daudzi fani izmanto jau gatavus tēlus no spēlēm vai animācijas. Parasti tie ir sieviešu, meiteņu tēli, taču kigurumi var pārstāvēt arī citas rases vai dzimuma personas, ieskaitot vīriešus (kā Kenshin Himura no Rurouni Kenshin), mehānismus (tādus kā Gundam Wing), elfus (tādus kā Deedlit vai Pirotess no Lodoss), pat dēmoniskus (tādus kā Inuyasha no tāda paša nosaukuma anime). Protams, ka daži kigurumi ir oriģināli tēli, ko radījis tā veidotājs. Valkājot tērpu un masku, kigurumi kospleijers spēj tuvāk iedzīvoties tēla oriģinālā, īpaši, ja tas ir anime tēls ar spēcīgu stilizāciju. Animegao kigurumi tēlotājs, cilvēka tēlā valkā miesas krāsas apakštērpu (pazīstams ar nosaukumu zentai) un masku, kas pagatavota no māla vai stiklaplasta, arī silikona kompozītiem. Ķermeņa tērpam nav detalizētas ādas faktūras, arī maskai ir tikai tēla pamatiezīmes, noturēt to visu par īstu tēlu nevar. Daži fani lieto maskas, kas ražotas stabilās fanu masku studijās.

Kaut gan termins animegao it kā paģērē saistību ar anime, to neizmanto, lai aprakstītu maskas, kas bāzējas uz anime tēliem, vairums tēlotāju lieto terminu kigurumi (着ぐるみ).

Kaut arī kigurumi pamatā tiek lietots skatuves šovos un fanu lokā, tas tiek izmantots arī cita veida priekšnesumos. Piemēram, DJ Minami Momochi to izmanto, amerikāņu fotogrāfe Laurie Simmons pielieto to fotosesijās, arī Japānas modes modele Lulu Hashimoto iekļauj to savās perfomancēs. Kigurumi kafejnīcās, kas arī atrodamas Japānā, oficiantes arī tērpjas tādā veidā.

 https://en.wikipedia.org/wiki/Animegao_kigurumi