Alekss Orlovs (īstajā vārdā Vadims Nikolajevičs Dariščevs; dzimis 1964. gada 14. februārī) ir krievu zinātniskās fantastikas rakstnieks.
Vadims Dariščevs dzimis 1964. gadā Maskavā. 1981. gadā viņš pabeidza vidusskolu un 1984. gadā pēc dienesta armijā iestājās Maskavas Baumaņa Augstākajā tehniskajā augstskolā. Pēc institūta beigšanas viņš tiek iedalīts vienā no slēgtajiem zinātniskajiem pētniecības institūtiem.
Pirmā publikācija bija stāsts "Plosts" Jurija Petuhova žurnālā "Piedzīvojumi, fantastika" (1993). Pēc aizsardzības kompleksa sabrukšanas Vadims strādā komerciālajā sfērā. 1998. gadā viņš sāka pārskatīt savu studiju laika zinātniskās fantastikas romānu "Misija", kā rezultātā parādījās romāns "Kara ēnas". Izdevniecībā "Eksmo" rakstnieka debijas darbs tika noraidīts, bet izdevniecība "Armada" pieņēma rokrakstu, pēc kura Dariščevs, iegūstot pseidonīmu Alekss Orlovs, sāka profesionālo karjeru kā zinātniskās fantastikas rakstnieks. Šobrīd viņš ir vairāk nekā 60 romānu autors. Literatūras aprindās viņu pat sauc par "krievu Edmondu Hamiltonu" par kosmosa tēmu attīstību un gadā izdoto grāmatu skaitu.
Turpat arī bibliogrāfija.
“Lielāko zinātniskās fantastikas sēriju postpadomju telpā izveidoja Alekss Orlovs. Tas ir veidots kosmosa operas stilā. Zvaigžņu kuģi, desantnieki, specdienesti, elites vienības un neliela ezotērika kā garšviela. Izrādes panākumu cēlonis ir lasāms no tā nosaukuma - "Kara ēnas". Daudzas kosmosa kauju ainas, kā arī cīņas "uz virsmas", bet izmantojot nākotnes ieročus. Tas ir rakstīts nesarežģīti, bet dedzīgi. Punkts. Nav ko piebilst. Tādu cilvēku reakcija, kuri ir aizķērušies: atkārtojiet, atkārtojiet un atkārtojiet. Tiklīdz Alekss Orlovs mēģināja ievietot sērijā sarežģītāku lietu ("Čūskas slazds"), viņš uzreiz saņēma sašutuma zalvi, viņi saka: "Mums tas nav vajadzīgs ..."
Tagad tas pats Orlovs mēģina (un ne neveiksmīgi) spēlēt uz cita laukuma - sava prieka pēc. 2003. gadā tika publicēti viņa romāni "Tjutjuņins pret CIP" un "Tjutjuņins pret citplanētiešiem" - tas acīmredzot ir jaunas sērijas sākums. Teksts ir veidots kā bezgalīga anekdotisku situāciju kaskāde. Vai krievu zinātniskās fantastikas cienītājs ēd? Diezgan. Orlovs, kā redzat, “jūt to ar muguras smadzenēm”: masu patērētājam prieks tiek sniegts rupjākos veidos, izsmalcināts glāsts ir labs intīmākai auditorijai.
- Dmitrijs Volodihins, Igors Černijs. "Turpinājums sekos" Žurnāls "Jesļi" Nr. 4, 2004
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81_%D0%9E%D1%80%D0%BB%D0%BE%D0%B2
Paraugs. "Cīņa par realitāti"
Bijušā barbara un tagad īpašā aģenta Tomasa Braina piedzīvojumu turpinājums!
Tomasa Braina pieredzi un prasmes redz Imperatora drošības dienesta kurators. Cietoksnī tagad strādā garnizons, ir kāds, kurš viņu pieskata, un Tomass dodas uz jaunu dežūrdaļu, kur ir gatavs riskantai rīcībai. Tomēr vietējais klimats ar viņu izspēlē dīvainu joku - viņš šad un tad nonāk citās realitātēs, kur viņiem patiešām nepieciešama viņa palīdzība, bet, kad viņš atgriežas, viņš neko neatceras. Kad viņa spokainās misijas beidzot saplūst kopā, Tomass ir satriekts, uzzinot, ar kādām šausmām viņš nonāca saskarē ar binomu, nesaprotamas dabas radību ...
Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/655235/
Labākās grāmatas.