Par sevi viņa saka: "Būt par atzītu citplanētieti, kurš turklāt vēl sacer zinātnisku fantastiku, - tā ir interesanta pieredze; attālums līdz dzimtajiem krastiem, neapšaubāmi, iespaido to, ko un kā es rakstu".
Visu savu brīvo laiku, kas nav nemaz tik daudz, Vandana Singa velta literatūrai - fantastikai un fantāzijai. Pēc pašas Singas liecības, viņas zinātnieces-pētnieces pieredze palīdz viņai apjaust mūs apņemošās pasaules dīvainību un neparastumu. Vēl viņas pieredze kopā ar pasniedzējas pieredzi saka priekšā idejas fantastikas stāstiem.
Rakstnieces daiļradi jūtami ietekmē ciešas saites ar nacionālo kultūru, kā arī interese par cilvēka un dabas attiecībās, kas izveidojās viņai vēl pusaudža gados. Singa raksta arī bērnu literatūru (pazīstamākā un kritiķu novērtētākā ir «Younguncle Comes to Town»), rakstus par sociālām tēmām, kas saistītas ar Indijas specifiku.
Indijā, 2007. gada beigās ir iznācis viņas stāstu krājums "Sieviete, kas uzskatīja sevi par planētu, un citi stāsti". Daudzu Vandanas stāstu darbība notiek Indijā, arī nākotnē, uz ko atstājuši iespaidu indiešu literatūras tradicionālie personāži. Vandana saka: "Fizika ir paņēmiens skatīties uz pasauli, tas ir viens no maniem svarīgākajiem objektīviem. Zinātne ir lieliska ar to, ka atver mums fiziskās pasaules zemtekstus. Citiem vārdiem, virspusējā realitāte - tas vēl nav viss; pasaule ir pilna ar apslēptiem stāstiem, sakarībām, sistēmām un šīs multistrukturālās realitātes literārie un psiholoģiskie aspekti mani apbur".
Tā arī stāstā "Bezgalības" ("Infinities" no minētā krājuma) par cilvēku, kurš mīl matemātiku, Singai ir izdevies uzburt fantastikas žanrā, tā arī citur visai retu, īstu sajūtu par to, kā no iekšpuses izskatās matemātiska atklāsme, kas sagrauj paradigmas. Stāsts publicēts antoloģijā "21. gadsimta labākā fantastika".
Autores īsie stāsti ir publicēti tādās antoloģijās kā Polyphony, So Long Been Dreaming (2004), Trampoline (2003), un Interfictions (2007), kā arī tādos žurnālos kā Strange Horizons un The Third Alternative. Daži ir iekļuvuši Year’s Best sējumos un divu prēmiju īsajos sarakstos: Carl Brandon Parallax Award un BSFA Award. Divas bērnu grāmatas ir viņas garākie, sarakstītie darbi, abi iznākuši indijā, iepriekš minētā - arī ASV.
https://fantlab.ru/autor1733 (ar papildus informāciju).
Autores mājas lapa.
Autores blogs.
https://vandanasingh.wordpress.com/
Intervija ar autori.
http://www.thehindu.com/mag/2005/02/13/stories/2005021300600500.htm
Apraksts par indiešu fantastikas metru Džajantu Narlikaru un Vandanu Singu.