4. XX gadsimta 20. gados Krievijas skolās uzskatīja par nepieklājību rakstīt pareizi, tāpēc ka tas nebija proletāriski. Par labu pareizrakstību kāds varēja arī ziņot, ja nu tur slēpjas buržuju spiegs.
5. Lielbritānijā uzskata, ka adīt cilvēkos ir nepieklājīgi. Kaut gan adīšana tur ir ļoti populāra, arī vīriešu vidū. Pabos tā ir trešā iemīļotākā tēma aiz futbola un politikas.
6. Bulgārijā ilgu laiku uzskatīja par nepieklājību vīrietim izdzert dienā mazāk par pusotra litra vīna. Vīns Bulgārijā maksā kapeikas, tāpēc tā mērena lietošana ilgu laiku skaitījās par neviesmīlības pazīmi.
9. Japāņu tējas ceremonijā nepieklājība ir sēdēšana ar sakrustotām kājām. Tāpat nedrīkstēja izstiept kājas uz blakussēdētāja pusi — tā bija izlaidība. Tāpēc tējas ceremonijas dalībnieki tup uz papēžiem.
10. Krievijā XIX-XX gadsimtu mijā skaitījās nepieklājīgi vasarnīcai iegādāties mazāk zemes par 10-12 «sotkām», laikam, tas ir, hektāriem.
11. Krievu bajāru muižās nepieklājība bija sarunāties ar kādu un neskatīties viņam virsū, kaut vai pusapgriezienā. Ja viesistabā ienāca kāds cilvēks, īpaši sieviete, tad to nevarēja cieši aplūkot no augšas līdz apakšai, lai nesamulsinātu viņu.
12. Taizemē ir nepieklājīgi pieskarties sarunu biedra galvai un uzsist pa plecu. Tā jau ir maigošanās un publiski izrādīt maigumu Taizemē ir nepieklājīgi.
Avots bigpicture.ru
[13. Man ienāca prātā vēl dažas lietas. Kādreiz bērnībā man vecāki mācīja, ka spēlēties ar pārtiku ir grēks. Bija jau arī paradums, ja maize nokrita zemē, to pacēla un noskūpstīja, piedošanu prasot. Tagad jau to pat nezina.
14. Vēl atcerējos, ka Japānā sarunāties pa telefonu sabiedriskajā transportā — arī ir nepieklājīgi, jo tu traucē līdzbraucējus. - t.p.]