Ričards Laimons. Lunaparks

Kūrortpilsēta Boletabeja ir slavena ar savām pludmalēm un lielo "Funland" - atrakciju parku pie okeāna. Bet apskates objekti piesaista ne tikai atpūtniekus, bet arī daudzus bezpajumtniekus, sauktus par troļļiem.

Bieži vien agresīvi un atklāti nenormāli, tie biedē vietējos iedzīvotājus, arvien vairāk cilvēku pazūd Boletabejā, un par pilsētu izplatās nepatīkamākās baumas, kuras ne vienmēr ir tālu no patiesības. Pusaudžu banda, kurai ir savi rēķini ar troļļiem, nolemj nobiedēt pēdējos. Policija iejaucas, bet "Fanlendā" viss nav tas, kas šķiet. Aiz košajām krāsām un žilbinošās gaismas slēpjas kaut kas daudz sliktāks nekā jebkura baiļu istaba, un naktī atrakciju parks kļūst par īstu šausmu labirintu, no kura ne visi izkļūs dzīvi.

https://www.litres.ru/richard-laymon-2/luna-park/?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=dormant&utm_content=33398336

Ričards Karls Laimons (Richard Carl Laymon, 1947. gada 14. janvāris - 2001. gada 14. februāris) bija amerikāņu šausmu fantastikas autors, jo īpaši splatterpunk apakšžanrā.

Laimons dzimis un audzis ārpus Čikāgas, Ilinoisā, pēc tam pusaudzis dzīvoja Tiburonā, Kalifornijā. Viņš ir beidzis Rūdvudas vidusskolu, pēc tam ieguvis bakalaura grādu angļu literatūrā Willamette universitātē Oregonas štatā un maģistra grādu angļu literatūrā Lojolas universitātē Losandželosā.

Viņa darbos ir vairāk nekā sešdesmit īso stāstu un vairāk nekā trīsdesmit romānu, no kuriem daži tika publicēti ar pseidonīmu Ričards Kellijs (Richard Kelly). Divdesmit viņa stāsti tika publicēti kā daļa no “Fastback Mystery” sērijas - atsevišķi īsie stāsti, kas izdoti grāmatas formā. Neskatoties uz slavenu rakstnieku no žanra, tostarp Stīvna Kinga un Dīna Kunca, uzslavu, Laimons savā dzimtenē bija maz pazīstams - viņš guva lielākus panākumus Eiropā, it īpaši Apvienotajā Karalistē, līdz brīdim, kad 1999. gadā pievienojās Leisure Books. Laimons uzskatīja, ka tas bija slikti rediģētas grāmatas "The Woods Are Dark" pirmās izdošanas rezultāts, kur bija izņemtas vairāk nekā piecdesmit lapas. Sliktā rediģēšana un nepievilcīgā vāka māksla apturēja viņa karjeru pēc "The Cellar" panākumiem. Laimona oriģinālizdevuma "The Woods Are Dark" versiju beidzot 2008. gada jūlijā publicēja Leisure Books and Cemetery Dance Publications, pēc tam, kad viņa meita Kellija to bija rekonstruējusi no oriģinālā manuskripta.

Viņa romāns "Flesh" tika nodēvēts par 1988. gada labāko šausmu romānu pēc Science Fiction Chronicle vērtējuma, un gan "Flesh", gan "Funland" tika nominēti Brēma Stokera balvai, tāpat kā viņa ne-fantastikas darbs "A Writer's Tale". Šo balvu viņš pēcspēles laikā ieguva 2001. gadā par "The Traveling Vampire Show", liekas, pēc nāves.

Antoloģiju "The tribute anthology" (In Laymon's Terms, 2011. gada vasarā izdeva Cemetery Dance Publications). Tajā bija īsie stāsti un ne-fantastikas veltījumu esejas, kuru autori bija Bentley Little, Jack Ketchum, Gary Brandner, Edward Lee un daudzi citi.

Fanlenda.

Funland ir Ričarda Laimona 1990. gada romāns. Atrodoties Boleta līča kūrorta kopienā, vardarbīga nezināmu uzbrucēju banda uzbrūk nominālā atrakciju parka viesiem.

"Funlenda" (krievu tulkojumā "Lunaparks") bija 1990. gada Brema Stokera balvas par romānu fināliste.

https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Laymon

Krieviski par to, kāpēc Laimonu ne visai mīlēja puritāniskajā Amerikā, bet cienīja Eiropā. Pārāk pretīgas šausmas, kas bagātīgi piebāztas ar seksu, asinīm un rupjībām. Dabiski: tāda veda literatūras cienītājiem, taču nepieminēt šo autoru nevar.