"Zvaigžņu karu" avoti.

Maikla Kaminska versija no viņa pētījuma par ZK vēsturi.

Maikla Kaminska versija no viņa pētījuma par ZK vēsturi.

Tumšā puse.

Kad Lukass mācījās skolā vecākajās klasēs bija skolnieks vārdā Gerijs Veiders. Vai tikai viņš nav kaitinājis mazo Džordžu?

Vārds "sits" ir paņemts no Berouza grāmatas. Tā uz Marsa sauca gigantiskus, indīgus kukaiņus.

Ģenerāļa Makabe ienaidnieks ir samurajs Hoe Tadokoro no "Apslēptā cietokšņa". Sapratis, ka viņa saumniekam nepiemīt goda jūtas, samurajs palīdz varoņiem.

Lukass vēlējās, lai filmā būtu kāds tēls, kas būtu līdzīgs tipveida ļaundarim no 30. gadu seriāliem. Viņš izvēlējās "Zibeni" jeb imperatora Minga pakalpiņus, kas spēja 12 sēriju garumā nesekmīgi dzīties pakaļ varoņiem.

 

 

Gaišā puse.

Ītans Edvard no vesteran "Meklētāji"ir kara veterāns, kas cīnījies zaudētāju pusē. Atgriezies tuksnešainajā fermā, viņš kopā ar savu brāļadēlu [vai māsasdēlu - t.p.] dodas glābt jaunu meiteni.

Vecais indiānis dons Huans no Kataņedas grāmatas mācīja galveno varoni maģijai un nostādīja uz "Karotāja ceļa". Viņa rakstura iezīmes ir gan Benam, gan Jodam.

Jaunā Luka mācītājs ir veidots pēc pasaku burvju parauga - no Merlina līdz Gendalfam.

Galaktiskie policisti "lenzmeni" ["lupasvīri", jo viņu krūtīs bija iestrādāta superlupa - t.p.] no E. E. Smita grāmatām bija telepāti un ticēja "Kosmiskajam Veselumam".

Džedaji-bendu tika nosaukti par godu Bene Heseritas ordenim no "Kāpas". Mūķenes pārzināja Spēka analogu: "prana-bindu" enerģiju.

Džedaju prototips bija samuraji no japāņu vēsturiskā kino - "dzidai-geku". Lukass pat ir gribējis Bena lomai uzaicināt Tosiro Mifune, kurš "Apslēptajā cietoksnī" tēloja ģenerāli Makabe.