Visneprātīgākās baumas par "Zvaigžņu kariem VII: Spēka atmodu".

No Alekseja Jonova raksta žurnālā "Mir fantastiki", 2015. gada 3. numura.

Šīs baumas par septīto epizodi var likties absurdas, taču dažas var izrādīties patiesas.

1. Lentes sākumā uz ekrāna parādās Luka nocirstā, mehāniskā roka, kas žņaudz gaismas zobenu. Roka krīt uz planētu un tur to atrod jaunie filmas varoņi.

Šīs baumas ir visilgāk izdzīvojušās un ir visbiežāk sastopamās. Varbūt tieši tāpēc, ka ir visabsurdākās. Taču tas nepadara tās par neiespējamām. Protams, rokai boja jāsadeg atmosfērā, taču diez vai tas traucēs Ābramsu. Runāt par fiziku "Zvaigžņu karos" bija slikts tonis vēl septiņdesmitajos.

2. Galvenais ļaundaris ir Luks Skaivokers.

Kad tīklā parādījās baumas, ka Luks būs ilgu laiku slēpies no saviem draugiem (citas baumas par to, ka Luks, nokļuvis jaunās varas augstākajos ešalonos, sāk baidīties, ka viņā var rasties tēvam raksturīgas iezīmes, tāpēc no visa atsakās un dodas labprātīgā trimdā, viņu sameklē, kad briest cīņa ar līdz galam nesakautās impērijas spēkiem), fani tūlīt izdara secinājumus, ka jaunajam Skaivokeram ir galīgi aizbraucis jumts un viņš seko tēva pēdām, kļūstot par tumšās puses bruņinieku. Līdzīgas lietas jau bija notikušas paplašinātajā Visumā un tās izrādījās par vieniem no sliktākajiem tās autoru sižetiskajiem atradumiem. Džejs Džejs Ābrams vispār mīl šādus sižeta pagriezienus, taču visdrīzāk, Luka pāriešanu tumšajā pusē viņam neviens nepiedos.

 

 

3. Galvenais ļaundaris ir atdzimušais Imperators.

Vēl viena sižeta līnija, kas jau ir izmantota paplašinātajā Visumā un tās dēļ daudzi fani ilgu laiku grāmatām par "Zvaigžņu kariem" gāja garām ar līkumu. Protams, vilinājums atgriezt uz ekrāna vienu no kolorītākajiem sāgas ļaundariem var būt liels. Taču tas padarītu nevērtīgu sāgas varoņu uzvaru sestajā epizodē. [Starp citu, līdzīgi jau ir noticis "Zvaigžņu karu" sānu līnijā - diloģijā par evokiem, kur visas uzvaras pirmās filmas finālā tiek pārsvītrotas otrās filmas sākumā, nogalinot visus cilvēkus, ko izdevās izglābt pirmās filmas beigās - t.p.] Ļaundaru atdzīvināšana ir pārāk banāls paņēmiens. [Skatīt šausmu seriālus - t.p.]

4. Filmā būs flešbeki ar jauno Leju un Dārtu Veideru.

Principā tas ir vienīgais, adekvātais paņēmiens parādīt Veideru, nesabojājot Oriģinālās triloģijas finālu. To, pēc intervijām, visa filmēšanas grupa ļoti, ļoti mīl. Netieši baumas apstiprina tas, ka filmēšanas laukumā it kā ir redzēta Kerijas Fišeres meita, Billija Lurda, kurai baumās piešķir princeses lomu jaunībā.

5. Hans Solo un Čubaka filmā lidos ar Superklases zvaigžņu iznīcinātāju.

Lai Hans Solo un Čui samainītu mīļo "Tūkstošgades Piekūnu" pret gigantisko, lidojošo zārku? Vai jūs nopietni? Absolūti neiespējami.

***

Par filmu skaidri ir zināms visai maz. Nosaukums. Pirmizrādes datums - 18. decembris. Tas, ka tajā vecajās lomās būs redzami: Marks Hemils, Harisons Fords, Kerija Fišere, Pīters Meihjū, Entonijs Denielss un Kenijs Beikers. Mēs redzēsim kulta kuģu: "Tūkstošgades piekūnu", X-wing un TIE. Filmā noteikti nebūs Deniels Lousons (Vedžs Antiless). Billija Dī Viljamsa piedalīšanās nav apstiprināta.

Jauno tēlu vārdi ir zināmi. Deizija Ridlija tēlos Reju. Džons Boijegs - puisi vārdā Finns. Oskars Aizeks tēlos Po Demeronu, antagonistus pārstāv Kailo Rens.

Sižets nav zināms, taču pēc tīzera, kas bija izlikts tīmeklī, konceptārta un noturīgākām baumām kaut ko var izspriest.

Tālāk - "prātīgākās baumas". Ja kādam nu absolūti negribas neko tādu uzzināt, jābrīdina - var būt spoileri!

Vai jauns stāsts?

"Spēka atmodas" notikumi norisinās trīsdesmit gadus pēc "Džedaja atgriešanās" [Starp citu, šāds nosaukums parādījās tik vēlu, ka jau bija paguvuši iespiest plakātus ar nosaukumu "Džedaja atriebība" - tagad šādi plakāti maksā brangu naudu! - t.p.] - Impērijai izdevies noturēties un pilsoņu karš joprojām turpinās, situācija nemaz nav tik rožaina, kā likās VI epizodes beigās.

Sacelšanās varoņu liktenis ir bijis dažāds. Leja ir kļuvusi par Republikas vadītāju, Hans atvaļinājies no flotes. Luks kļuvis par varenu džedaju, ko visi uzskata par labāko. Taču jaunākais Skaivokers baidās pieļaut tēva kļūdas, lai viņa spējas neizmantotu sliktiem mēŗķiem, viņš dodas labprātīgā trimdā, kļūstot par tādu pašu leģendu kā savulaik Bens Kenobi.

Pretstatā paplašinātajam Visumam, Luks neatjauno Džedaju ordeni. Ja arī viņš trenē jauno paaudzi, tad slepus.

Filmas nosaukums liek pieņemt, ka tajā lielu lomu spēlēs pats Spēks. Fani domā, ka Ābramss būs atteicies no "zinātniskiem" spēka skaidrojumiem - kaut kādi midihloriāni? Spēks būs tīra maģija kā klasiskajā triloģijā. Baumas saka, ka Spēks kļūst lielāks un pārņem arī dzīvniekus un - atmodina filmas galveno ļaundari.

Taču visizplatītākā versija ir tāda, ka viss tas kaut kā saistīts ar Luka zobenu. Tajā esot ielēpts kaut kāds vēstījums. Ierocis, visdrīzāk uz Tatuīnas, nonāk Deizijas Ridlijas varones rokās. Ieroci medī arī trieciennieki. Viens no tiem Finns, atsakās izpildīt pavēli - nogalināt mierīgos iedzīvotājus. Viņu ieliek cietumā, tur viņš iepazīstas ar sagūstītu republikas pilotu Po Demeronu. Abi bēg. Varoņi satiek Reju. Meitene apsola aizvest puišus no planētas un lūdz palīdzību... Hanam Solo. Izrādās, ka viņa ir Solo un Lejas meitas, kas dzīvo tālu no vecākiem, lai būtu drošībā. Hans un Leja atpazīst Luka zobenu. Kad Luks tiek atrasts, viņš ir ar mieru atgriezties no trimdas. Par tālāko filmas gaitu populāru versiju nav. It kā Lukam, lai panāktu kaut ko labu, ir jāizdara kaut kas slikts, kas iespaidotu daudzu varoņu likteņus.

Jauni varoņi.

Baumu avoti ir pārliecināti, ka galvenie varoņi būšot četri: Reja, Finns, Po Demerons un vēl viens varonis, ko tēlošot Donalds Glīsons. Finns jaunajā triloģijā būs kā jauns Luks Skaivokers, turklāt, gan viņš, gan Reja ar laiku kļūs par džedajiem.

Kailo Rens, kurš treilerī ir pavisam neparasta gaismas zibena īpašnieks, pēc baumām nav pats bīstamākais varoņu ienaidnieks. Runā, ka viņš ir siths-amatieris, kas pats iztaisījis savu zobenu, tāpēc tāds jocīgs dizains. Viņa ceļs uz Tumšo pusi vēl tikai sākas. Reālākās briesmas draudēšot no Endija Sērkisa varoņa. Baumas stāsta, ka Sērkiss tēlo kādu senu sithu, kas kādreiz esot ticies ar Palpatīnu, taču toreiz viņam neesot bijis ar viņu pa ceļam.

Citas baumas saista seriāla "Dumpinieki" inkvizitorus - galvenos ļaundarus seriālā - ar filmu. Populārākā bauma, ka inkvizitore ir arī Finna tiešā priekšniece - Gvendolīnas Kristijas varone.

Protams, ka oficiālie avoti nevienu no baumām ne noliedz, ne apstiprina.