Vilcene un garšvielas. Ookami to Koushinryou

Labas lietas ir trīs, tāpēc nolēmu pastāstīt par vēl vienu anime seriālu. Tas jau ir senāks, no 2008. gada. Tā režisors ir Takeo Takahaši. Patiks tiem, kam patīk humors un - skaistas meitenes. Vēl jāpiebilst, tā kā japāņu valodā sugasvārdiem nav dzimtes, tad oriģinālā seriālu sauc "Vilks un garšvielas", pēdējo vārdu angliski tulko arī kā "specijas". Turklāt otrādi - "Specijas un Vilks" (Spice and Wolf).

Cilvēks ir iekārtots tā, ka mīl pakļaut savai gribai dabas māti. Pat neliela, nomaļa ciematiņa iedzīvotāji ir atmetuši ticību dievietei-vilcenei, kura daudzu gadsimtu laikā ir aizsargājusi zemnieku ražu, un dod priekšroku izmantot saimniecībā jaunākās tehnoloģijas. Vilcenei palicis galīgi skumji bez cilvēku uzmanības, taču viņa nespēj lauzt sen noslēgto līgumu. Taču pavisam nejauši dievieti atbrīvo no pienākuma pret zemniekiem jauns un ļoti apburošs puisis Lourenss, kurš nodarbojas ar to, ka klejo no pilsētas uz pilsētu, no ciemata uz ciematu, lai tirgotu, kas vien pagadās.

Vilcene grib apbalvot savu glābēju, tāpēc pieņem brīnumskaistas meitenes izskatu un apsola puisim, ja tas aizvedīs viņu mājās, tālu Ziemeļos, viņas tēvs nepaliks viņam pateicību parādā. Lourenss jau būtu priecīgs par tādu priekšlikumu, jo viena vietējā skaistule Hloja ir metusi uz viņu acis un nolēmusi viņu apprecēt, ko Lourenss tuvākā laikā nekādi nav plānojis. Tāpēc dieviete Holo un izmanīgais tirgonis Lourenss kopā dodas tālajā ceļā un ziemeļu zemēm, pa ceļam palīdzot visiem, kam vajadzīga aizsardzība.

http://seasonvar.ru/serial-3059-Volchitca_i_pryanosti.html

„Vilcene un garšvielas” – ir populāra japāņu „light-novel” (japāniski – „ranobe” – dažādu žanru, bet pārsvarā fantāzijas literatūra ar daudziem dialogiem un ilustrācijām manga un anime stilā, kas domātas pārsvarā pusaudžiem un jauniešiem) sērija, ko sarakstījis Isuna Hasekura, Dzju Ajakuras ilustrācijas. 2007. gadā saskaņā ar „Mainichi Shimbun” datiem pārdoto eksemplāru skaits pārsniedza 500 tūkstošus, bet 2008. gadā jau 2,2 miljonus eksemplāru (pirmās deviņas noveles). Līdz šim laikam (2017. gada maijam) bija izdoti 19 ranobe sējumi (16 galvenās un trīs „blakus stāsti” ar nosaukumu „Side Colors”). Neskatoties, ka „Spice and Wolf” ir sarakstītas fantāzijas žanrā, tā izceļas citu žanra darbu vidū, tāpēc ka varoņi vairāk apgriežas tirdzniecības un tirgus-naudas attiecību pasaulē, nevis zobena un maģijas pasaulē.

Darbība norisinās pēc pirmā skata - Viduslaikos, vismaz tā var saprast, ka tehnikas progresa rezultātā zemniekiem vairs nav jāpaļaujas uz dabas dievībām, kas iespaido to likteni. Turklāt arī baznīca cīnās pret māņu ticību.

Stāsta galvenais varonis – vīrietis – ir Lourenss Krafts – divdesmit piecus gadus vecs tirgonis, kurš sapņo sakrāt naudu, lai iekārtotu pats savu veikalu. Jau septiņus gadus viņš klejo pa pilsētām, cenšoties iegūt pieredzi tirgošanās mākslā. Reiz viņš satiek pagānu dievību Holo, kura jau ir 600 gadus veca. Tomēr viņa izskatās kā jauna meitene ar vilka ausīm un asti. Viņa ražas dievība-aizbildne. Holo daudzus gadus ir pavadījusi Pasro ciemā, taču progress nestāv uz vietas, vietējiem iedzīvotājiem vilcenes aizbildniecība vairs nav vajadzīga. Tāpēc vilcene nolemj atgriezties dzimtajās vietās, bet Lourenss viņai palīdz, pavadot uz ziemeļiem, uz viņas dzimteni, lai gan sākumā Lourenss ar lielām bailēm izturas pret Holo, mangu sērijas beigās viņš dievietē ir jau iemīlējies.

Krafta draudzene un mācekle Hloja (šis tēls eksistē tikai anime), kurai mangā ir analogs – vīrietis Jarejs, seriālā vēlas tuvākas attiecības ar galveno varoni. Viņa dzīvo Pasro, sen pazīst Lourensu, kurš mācījis viņai tirgošanās gudrības. Hloja ciena viņu kā skolotāju un labu draugu, taču viņu draudzība pārtrūkst, kad viņa kopā ar Medio ģildi cenšas notvert Holo, lai nodotu viņu baznīcai. Hlojai pirmajā vietā ir pašas un ciema iedzīvotāju labums. Arī Jarejs no mangas vēlas vilceni noķert un nodot baznīcai, lai sadedzinātu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Spice_and_Wolf

Vēlāk seriālā parādās arī citi galvenie varoņi, piemēram, students Tote Kols, kuriem piedzīvojumi turpinās jaunā seriālā „Spice and Wolf New Teory: Wolf and Parchment” (2017). Te mēs redzam arī Lourensa un Holo meitu Miuri.

http://spiceandwolf.wikia.com/wiki/Tote_Col

Vēl papildus informāciju var iegūt te:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Spice_and_Wolf_light_novels