Viktors Lavals. Samainītais

Victor LaValle

Dzimis 1972. gada 3. februārī, Ņujorkā, ASV.

Lavals auga Flašingā un Rosdeilā, Kvīnsas tuvumā, Ņujorkā (the Flushing and Rosedale neighborhoods of Queens, New York) kopā ar vientuļo māti, kura jaunībā bija emigrējusi no Ugandas.

Viņš absolvēja Vudmeras akadēmiju (Woodmere Academy), tad devās uz uz Kornelas Universitāti (Cornell University) un vēlāk studēja Columbijas Universitātē rakstniecību (a Master of Fine Arts in Creative Writing from Columbia University). 

Viņš ir autors stāstu krājumam "Slapboxing with Jesus" un četriem romāniem:  "The Ecstatic", "Big Machine", "The Devil in Silver" un "The Changeling". Lavals raksta galvenokārt daiļliteratūru, taču viņš ir arī eseju un grāmatu apskatu autors GQ, Essence Magazine, The Fader, The Washington Post un daudziem citiem izdevumiem.

https://en.wikipedia.org/wiki/Victor_LaValle

Iegūtās balvas:

2019. — Brema Stokera prēmija  (Grafiskais romāns, Victor LaValle’s Destroyer) 2018. — Vispasaules fantāzijas prēmija (Romāns, The Changeling) 2018 г. — Lokus (Romāns, The Changeling) 2017. — DragonCon konventa balva (Labākais šausmu romāns, The Changeling) 2017. — Širlijas Džeksones* prēmija (Garstāsts, The Ballad of Black Tom) 2017. — Šīs ir šausmas (Gada garais stāsts, The Ballad of Black Tom) 2010. — Širlijas Džeksones prēmija(Romāns, Big Machine)

Nomināciju ir vēl vairāk.

https://www.livelib.ru/author/514164-viktor-laval

Samainītais. The Changeling

Apolons un Emma cenšas būt labi vecāki, taču bērns nav tikai prieks, tās ir arī bezmiega naktis, hronisks nogurums un nemitīgs satraukums. Kamēr Apolons cīnās ar bērnības mistiskajām šausmām, viņam deguna priekšā norisinās drāma. Emma žēlojas, ka kāds sūta viņai dēla un vīra foto, un tad tās izdzēš. Viņa saka, ka viņu dēls nav bērns. Apolons uzskata, ka viņa sieva jūk prātā, taču patiesība ir daudz šausmīgāka...

https://eksmo.ru/book/podmenysh-ITD1048821/

* - Širlija (Šērlija) Džeksone ir amerikāņu šausmu literatūras klasiķe 20. gadsimta pirmajā pusē, viņa ir iespaidojusi tādus mūsdienu rakstniekus, kā Ričards Matesons un Stīvens Kings.