Vika Džeimsa. Tumšās veltes

Vika dzīvo Londonas Notting Hill-ā, bet viņas dzīve ir dijuši vairāk piedzīvojumu nekā rom-com.

Viņa studēja vēsturi un angļu valodu Mertonas koledžā, Oksfordā, kur Tolkiens reiz bija profesors. Pārceļoties uz Romu, viņa pabeidza doktora grādu Vatikāna slepenajā arhīvā (nekas tur nav kā "Da Vinči kodā"), tad piecus gadus dzīvoja Tokijā kā Daiwa skolniece. Tur viņa iemācījās japāņu valodu un strādāja par žurnālisti.

Atgriežoties Apvienotajā Karalistē, Vika kļuva par Channel 4 News izmeklēšanas žurnālistikas producenti, pēc tam sāka vadīt aktuālās lietas dokumentālās filmās BBC1 un BBC2. Tagad viņa raksta pilnu darba laiku.

Vika ir nirusi pie Lieldienu salas, bijusi kempingā Everesta Base Nometnē, braukusi ar vienu no pēdējām pasta laivām uz Svētās Helēnas salu, tusējusi ar Galapagu salu jūras lauvām, bijusi Arktikā, ceļojot ar suņu pajūgu, gulējusi kauģa konteinerā uz Folklendu salām, lidojusi virs Riodežaneiro piekārtā planierī, un peldējusi pāri Hellespontam no Eiropas uz Āziju.

Taču vēl ir maz kas, ka viņa mīl vairāk nekā gulēt līdz pusdienlaikam ar labu grāmatu un viņas mīļāko biskvītu cepumu kārbu pie sāniem.

No mājas lapas. Kā parasti neveikls tulkojums no angļu valodas. Atvainojiet! Minētās grāmata iznākušas 2017. gadā, turpinājums būs.

Tumšās veltes, 1. grāmata. Zelta būris.

Vara, atzīšana, bagātība - tagad Britānijā tas viss ir pieejams tikai tiem nedaudzajiem, kauriem no dzimšanas piemīt maģiska Velte. Pārējiem nekas nav mainījies... ja neskaita to, ka katram plebejam ir jāatdod desmit gadu no savas dzīves.

Pārdzīvot desmit gadu termiņu nav lemts katram, bet no izdzīvojušiem neviens neatlabs no ciešanām, kas viņam bijušas uzkrautas.

"Zelta būra" pasaule ir drūma un cietsirdīga. tajā bezgalīga aiza atdala visvareno Džardinu dzimtu un vienkāršo cilvēku Hedliju ģimeni. Taču viņu likteņi savīsies vistrakākā veidā, kad vienu bērni kļūs par otru beztiesīgu īpašumu.

https://www.livelib.ru/book/1002875139-temnye-dary-kniga-1-zolotaya-kletka-vik-dzhejms

Tumšās veltes, 2. grāmata. Ugunīgā pilsēta.

Luks ir cietumnieks, kurš nosodīts par noziegumu, ko viņš nav veicis. Abija, bēgle, kas cenšas izpestīt brāli, pirms maģija pazudinās viņa saprātu. Taču šiem diviem tagad nāksies cīnīties ne tikai par savu izdzīvošanu. Valsti pārņēmuši dumpji, lords Džardins valda arvien nežēlīgāk: jau atkal radīta šausmīgā senču tradīcija - Asiņainais tirgus. Viņs no apveltītajiem cenšas atminēt leģendārā karaļa-brīnumdara noslēpumu, tā laikā Vienādie zaudēja varu un pateicoties tam, to ieguva paverdzinātie. Laikam Britāniju gaida jaunie Tumšie laiki.

https://www.livelib.ru/book/1002953918-temnye-dary-kniga-2-ognennyj-gorod-vik-dzhejms

Oficiālā mājas lapa. Recenzijās rakstniece labā nozīmē salīdzināta ar Roulingu.

http://www.vicjames.co.uk/