Verena Reinhārda. Jāšus uz kamenes

Verena Reinhārda (Verena Reinhardt) piedzima Visbādenē (Vācijā), 1983. gadā. Rakstīt sāka jau bērnībā. Desmit gadu vecumā viņa atrada izgāztuvē vecu rakstāmmašīnu un sāka mežonīgā atrumā ar visiem desmit pirkstiem rakstīt daudzus romānus un stāstus, kas tā arī netika publicēti. Pēc tam Verena studēja angļu filoloģiju un bioloģiju Maincā un Birmingēmā (Anglijā), bet no 2011. līdz 2014. gadam strādāja pie disertācijas par medus bišu apputeksnēšanas uzvedību. Tajā pašā laikā viņa sāka rakstīt savu pirmo, īsto grāmatu. Tikai tāpēc, lai uzvarētu derības. Bez bioloģijas un literatūras Verena Reinhārda aizraujas ar mūziku un sadarbojas ar vienu pankgrupu kā soloģitāriste. Tagad jau arī rakstniece dzīvo un strādā Visbādenē. "Fridrihs Lauvmute jāšus uz kamenes" ir viņas publicētais darbs.

Fridrihs Lauvmute - leģendāras kameņlidoņu dzimtas pēdējā atvase, tikai viņam pa spēkam ir izpētīt, kas notiek mežoņīgajos Ziemeļos - tādās domās ir karaliene. Kopā ar Heronīmu Brumzelu, zelta kameni, Fridrihs dodas neprātīgi bīstamā ceļojumā. Un noskaidro, ka Ziemeļos īstenībā ir pavisam mierīgi. Tika karaliene jau ir ieplānojusi karu, it kā, lai atvairītu ziemeļnieku iebrukumu. Kara rezultātā (par uzvaru viņai nav šaubu) viņa kļūs par lielu varoni un ieies vēsturē tāpat kā leģendārā pagātnes karotāja Grūnhilde Varenā! Tagad varoņiem nākas ne tikai bēgt kājas, ķepas un spārnus pār pleciem, lai paliktu dzīvi, bet arī, lai mēģinātu apvienot visus Skarlandes dīvainos radījumus un novērstu karu!

Pārsteidzoša debija un neticami talantīga stāstniece - sprāgstošs kukaiņu un stīmpanka mikslis - grāmata tika izvirzīta īpašai Vācu bērnu literatūras balvai nominācijā "Jaunais talants" un apbalvota ar jauno lasītāju žūrijas balvu.

 https://www.labirint.ru/books/620289/

Pagājušajā gadā rakstniece ir laidusi klajā jaunu grāmatu: "Die furchtlose Nelli, die tollkühne Trude und der geheimnisvolle Nachtflieger".

Mazā susure Nelli, nažu metēja Trūde un slavenā ceļojošā cirka Woimick trupa ir nesaprašanā par to, kāpēc kompass ir palicis pilnīgi traks un bezmērķīgi lidinās viņu cepelīns. Pēkšņi visi triki neizdodas - jaunava Hilde ir gandrīz zāģēta, virvesdejotājs zirneklis gandrīz nokrīt no virves un Nelli ir gandrīz caurdurta! Bet Nelli nevēlas bīties, viņa ir pārliecināta: aiz visa tā ir kāds noziegums. Tas ar detektīva prasmi ir jātrisina.

https://www.lovelybooks.de/autor/Verena-Reinhardt/Die-furchtlose-Nelli-die-tollk%C3%BChne-Trude-und-der-geheimnisvolle-Nachtflieger-1447563626-w/

Sākuma teksts pirmajam romānam krievu valodā: http://novostiliteratury.ru/excerpts/verena-rajnxardt-fridrix-lvinyj-zev-verxom-na-shmele-perevod-s-nemeckogo-aleksandry-gorbovoi%CC%86/

Autores mājas lapa. http://verenareinhardt.de/