Velte: Mūžīgā varavīksne. Gift: Eternal Rainbow

Japāņu anime - fantāzijas melodrāma, režisors Kimira Šigeru, 2006. gads.

Pēc daudzu skatītāju domām seriāls ir ļoti interesants, lielisks režisora darbs. Ar vienkārša un tik ierasta sižeta palīdzību (mīlas trijstūris) autoriem ir izdevies radīt lielisku filmu ar skaistiem zīmējumiem un maigi liriskām ainām. Lieliski veidotas klusās ainas, kas izsauc skatītājos dvēseliskas emocijas un sentimentālas atmiņas par pašu pārdzīvoto jaunībā.

Narasakiho ir pilsēta jūras krastā, it kā parasta, bet virs pilsētas jebkurā laikā plešas brīnumaina varavīksne. Tas ir tāpēc, ka pilsētnieki ir apveltīti ar īpašām spējām. Viņi paši to sauc par Velti. Kāpēc un kad tā ir dota iedzīvotājiem, neviens nezina. Nezina arī to, kāpēc tā darbojas tikai vienu reizi.

Katrs pilsētnieks glabā savu Velti, lai izmantotu tad, kad kāda nelaime skars viņam tuvu cilvēku, varētu viņu aizsargāt. taču, kad ierodas mīlestība, viss vairs nav tik vienkārši. Sižets vijas ap trīs galvenajiem varoņiem: jaunu puisi Haruhiko Amami, viņa kaimiņieni Kirino Konosaka un ģimenē pieņemto bērnu - meiteni Riko Fukamine. Bērnībā Haruhiko un Kirino ir nešķirami, taču tad ierodas Riko, un abu draudzība pajūk. Puisis iemīl savu audžumāsu. Taču tad, ģimenes apstākļu dēļ Riko ir jādodas prom. Viņa atgriežas pēc ilgiem pieciem gadiem. Puisis viņu jau ir gandrīz aizmirsis un atjaunojis attiecības ar Kirino. Viss atkal izmainas, kad Haruhiko saprot, ka pa īstam mīl Riko un viņa viņu, bet Kirino ieslīgst dziļā depresijā, taču ir gatava visiem līdzekļiem cīnīties par savu mīlestību.

[Seriālā ir arī citi varoņi un varones, taču tiem parasti ir pakārtota loma (pārliekā dramatisma mīkstināšanai), vai arī tie parādās fanservisa dēļ. Tomēr īpaša erotika seriālā nav. Stāsts ir par pirmo mīlestību un tās pārdzīvojumiem.]

Seriāls krieviski.

http://seasonvar.ru/serial-3492--Gift_Eternal_Rainbow.html

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/1581/Gift__Eternal_Rainbow

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=6824