Vēl daži jaunumi

Čuksti smiltīs

Barbara Erskina ir pazīstama bestselleru autore — viņas darbi pārdoti vairāk kā miljons eksemplāros visā pasaulē, viņa saņēmusi prestižas prēmijas. Viņas grāmatas tulkotas divdesmit trijās valodās.

Barbara Erskina beigusi Edinburgas Universitāti, viņa studējusi viduslaiku Skotijas vēsturi. Kopā ar ģimeni viņa pavada laiku gan Velsā, gan savā senatnīgajā muižā ziemeļu Eseksā.

Aizraujošais jaunais bestselleru rakstnieces piedzīvojumu romāns vēsta par noslēpumaino Ēģipti, kur saplūst kopā pagātne un tagadne.

 

 

Pēc šķiršanās Anna Foksa nolemj izklaidēties, ceļojot pa savas vecvecmāmiņas Lūizas pēdām. Tā bijusi slavena māksliniece, kas dzīvojusi deviņpadsmitā gadsimta vidū un braukusi pa Nīlu no Luksoras uz Asuānu. Annai līdzi ir divas Lūizai piederējušas lietas — senēģiptiešu smaržu pudelīte un ilustrēta dienasgrāmata, kurā attēlotas pirms simt gadiem pieredzētās dēkas.

Sekojot Lūizas gaitām, Anna atklāj brīnišķu karalienes Viktorijas laikmeta mīlas stāstu un biedējošu mazā priekšmeta noslēpumu, turklāt divi vīrieši no šīs tūristu grupas izrāda pārliecīgu interesi par šīm piemiņlietām, greizsirdīgi sacenzdamies par Annas uzmanību. Un, kas ir vēl baisāk — parādās spoks, kura klātbūtne kļūst aizvien taustāmāka un draudīgāka, savijoties kopā dramatiskiem dažādu laiku notikumiem.

http://www.sieviesuklubs.lv/izklaide/gramatu-klubs…
http://www.barbara-erskine.co.uk/biography.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Barbara_Erskine
http://www.valtersunrapa.lv/grnams/?l=lv&page=…

 

Izdod vēsturisku trilleri “Grāfa Mirandolas noslēpumu sargs”
Džeina Tamuļeviča

Apgādā “Dienas grāmata” klajā nācis vēsturisks trilleris - Karlo A. Martilji romāns "Grāfa Mirandolas noslēpumu sargs" (no itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere), informēja apgāda pārstāve Ilze Jansone.

“Florence, 2007. gads. Karabinieri no Zinātniskās izmeklēšanas nodaļas, strādā senā Florences bazilikā. Lai arī Džovanni Piko della Mirandola un Andželo Policiāno ir nogalināti pirms 500 gadiem, atbilde jāatrod. Kāpēc? Ir zināms, ka Mirandola sarakstīja 900 tēzes, ar kuru palīdzību gribēja apvienot kristietību, jūdaismu un islāmu. Šīs tēzes sadedzināja kā ķecerīgas, pašu Mirandolu noindēja. Bet varbūt gan slepkavību, gan karabinieru veikto pētījumu iemesls ir 99 slepenās tēzes, kuras kopā ar tām 900, ko Mirandola publicēja 1486. gadā, spētu atklāt ko būtisku par Dieva iedabu. Tas ir noslēpums, kas pat mūsdienās spētu mainīt vēstures ritējumu, jo romāna autors pēc ilgiem pētījumiem ir secinājis, ka mūsdienas un 99 slepeno tēžu sarakstīšanas laiku vieno īpaša saikne.

Vatikāna intrigas, ticības dumpji, jūdu kopiena un Mēdiči dzimtas noslēpumi – uz šāda fona risinās Piko della Mirandolas sarakstīto Tēžu medības, kas romānā atklājas trijos laika slāņos: 15. gadsimta otrajā pusē, 1938. gadā, kad 99 tēzes tiek nolaupītas, un 2009. gadā, kad divus gadus pēc Piko kapa atvēršanas, sarga pēdējais pēctecis uzzina noslēpumu...”

“Baznīcas intrigas un varas spēles starp Romu, Dženovu, Franciju un Spāniju, iespaidīga renesanses laikmeta aina. Lai arī pasniegta kriminālromāna formā, ar aizvien pieaugošu ritmu, bez samākslotiem pārsteigumiem, tomēr spriedzes deva ir vairāk nekā pietiekama!” par grāmatu izteicies literatūras kritķis Stefano Bigaci, La Repubblica.

http://www.diena.lv/lat/izklaide/literatura/izdod-…