Varenā Berdija. Tetsuwan Birdy Decode

2008. gada anime, režisors Kadzuki Akane

Anime stāstīts par to, kā izmeklētāja Berdija dodas uz Zemi, lai atrastu bīstamu un viltīgu noziedznieku. Viņa strādā Kosmiskajā Federācijā un izmeklē īpaši svarīgas un smagas lietas. Galvenā varone atrod kopīgu valodu ar vietējiem iedzīvotājiem un seko noziedzniekam-recidīvistam. Atliek tikai viņu notvert ar pierādījumiem, ielikt aiz restēm un misija ir izpildīta.

Taču bīstamās operācijas laikā noziedznieks izrāda pretošanos un aizbēg – uzdevums izgāzies, Berdija dusmojas. Īpaši tāpēc, ka neīstajā vietā pagadās parasts japāņu skolnieks, vārdā Cutomo Senkva. Rezultātā viņš mirst, taču viņa ķermeni citplanētieši nosūta uz restaurāciju, kamēr viņa apziņa uz laiku tiek pārstādīta Berdijas ķermenī, kas var pieņemt puiša formas, jo viņam taču ir jāapmeklē skola. Tagad Berdijai sākas divējāda dzīve: gan kā noziedznieku ķērājai, gan kā skolniecei puiša ādā.

http://seasonvar.ru/serial-7375-Moguchaya_Berdi-1-season.html

Izmeklētāja Berdija strādā Kosmiskajā Federācijā. Viņa izmeklē tikai īpaši svarīgas lietas. Kārtējā uzdevumā devusies uz mūslaiku Zemi, Berdija cenšas notvert bīstamu noziedznieku, lai to likvidētu. Cilvēkiem citplanētiešu aktivitātes ir noslēpums. Tomēr Berdijai izdodas ar palīgu uziet noziedznieka pēdas, noziedznieka notveršana neizdodas, jo pamestajā mājā negaidot atrodas arī divi Zemes jaunieši. Tā nu sanāk, ka puisis smagi cieš. Kamēr viņa ķermeni nosūta uz „atjaunošanu”, puiša apziņu pārstāda Berdijai. Arī noziedznieka ķeršanu nedrīkst pārtraukt. Ir vēl arī daudzi citi bīstami noziedznieki. Taču tagad Berdijai nākas arī apmeklēt skolu Cutomo vietā un jāsadzīvo ar viņa skolas biedriem.

http://seasonvar.ru/serial-7376-Moguchaya_Berdi-2-season.html

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/3974/Tetsuwan_Birdy_Decode

Vikipēdijas lapa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Birdy_the_Mighty

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt1245698/

Anime lapa.

https://anilist.co/anime/3974/Tetsuwan-Birdy-Decode

Mangas lapa.

https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Manga/BirdyTheMighty