Varde ar raksturu. Dokonjou Gaeru

“Dokonjō Gaeru”, arī „The Gutsy Frog” ir manga, kuras autors ir Jasumi Josidzava. Tā tika izdota izdevniecības „Shueisha” žurnālā „Weekly Shōnen Jump” no 1970. gada 27. jūlija līdz 1976. gada 14. jūnijam. Pavisam tika izdoti 27 mangas sējumi. Pēc tās motīviem 1972. (režisors Tadao Nagahama) un 1981. gadā („New Dokonjō Gaeru”) tika uzņemti divi anime seriāli, kā arī īsfilma 1982. gadā „Shin Dokonjo Gaeru: Dokonjo Yumemakura”. Režisors Cutomu Sibajama. Pirmizrāde – 20. martā.

Tajā pašā laikā, kad varde Ponkiti mierīgi lēkā pa Nerimi parku, Tokijā, vidusskolnieks Hirosi kautiņā krīt no kalna un krītot - vardi saspiež beigtu, taču noslēpumainā kārtā vardes tēls iespiežas puiša kreklā un atdzīvojas. Tagad varde nodarbojas ar puiša dzīves apskatu un komentē viņa problēmas, dodot padomus, kas no vardes prāta, ir visai dīvaini. Bet problēmas puisim ir lielas, viņš ir līdz ausīm iemīlējies klases biedrenē Kioko, taču uzvedas kā pēdējais mūlāps un, meitene viņu negrib ne redzēt. Tikai laika gaitā viņu attiecības kaut kā normalizējās. Nu, vēl jāpiebilst, ka tas ir joku seriāls.

Seriāls ir ieguvis kulta statusu Latīņamerikā – īpaši Čīlē. Zīmētie tēli vairāk atgādina mums ierasto animāciju, ne tagadējo japāņu anime. Iespējams tāpēc, arī filmiņa nenoveco un liek smieties arī šodien.

Anime 6 epizodes (pa divām tā laika epizodēm kopā). Notikumi ir vēl trakāki, kā „Nu, pagaidi!”

https://kissanime.ac/Anime/Dokonjougaeru/Episode-001?id=143322

Viena no filmiņām.

https://kissanime.ac/Anime/The-Gutsy-Frog-The-Movie/Movie?id=146013

Mājas lapa japāniski.

http://www.manga-bank.com/

Vikipēdijas lapa.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Gutsy_Frog

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/5618/Dokonjou_Gaeru

Par aktierfilmu.

http://www.ntv.co.jp/english/pc/2015/05/the-gutsy-frog.html