Valzivs bērni. Kujira no Kora wa Sajou ni Utau

Liekas, ka nekad neesmu neko daudz rakstījis vai tulkojis par japāņu anime. Jālabojas. Viens no jaunākajiem veikumiem šajā žanrā ir Isiguro Keheja fantāzijas (?) seriāls "Valzivs bērni". Notikumi tajā risinās nenoteiktā vietā, kas tikpat labi var būt arī cita planēta.

Ja paskatās uz mūsu planētas vēsturi, tad var teikt, ka tā ir viens milzīgs smilšu okeāns, bez krastiem, neticams, jo smiltis plūst, un savā ziņā arī skumjš. Tuksnesis, kas nevēsta neko labu. Zinātniskā projekta galvenie varoņi ir tās vecās pasaules pārstāvji, kuriem bija unikālas prasmes. Arī sižets stāsta par ļaudīm, kuriem piemīt neticamas īpašības. Visi viņi dzīvo uz Netīrā vaļa salas, kas dreifē smiltīs. Varoņi, kuriem ir šīs spējas, maksā par tām dārgu cenu. Viņi nespēj dzīvot ilgāk par trīsdesmit gadiem. Salas sabiedrība ir ar valstiskām iezīmēm, to pārvalda vecāko padome - cilvēki, kuriem īpašas spējas nepiemīt, tāpēc viņi var nodzīvot līdz vecumam. Parādās arī līderi, kuri nolemj valdīt pār cilvēkiem, kā pašiem ienāk prātā. Galvenie varoņi nezina, vai uz zemes vēl ir kādi cilvēki, jo viss, ko viņi redz apkārt salai, ir bezgalīgs tuksnesis, kas nekad nebeidzas. Turpinot dreifēt pa bezgalīgajām smiltīm, varoņi laiku pa laikam uzduras kaut kam jaunam un neparastam.  Varbūt agri vai vēlu viņi atradīs atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem. Netīrā Vaļa iemītnieki nezina to, ka tie, kuri dzīvo citur, jau zina par Netīro Vali.

Galvenais varonis ir 14 gadus vecs zēns Čakuro, tajā pašā laikā ar Netīrā Vaļa arhivārs. Viens no tiem, kuriem ir šādas spējas, kas kļuvušas par lāstu.

Kādā reizē, kas Valis nonāk citas salas tuvumā, Čakuro ar draugiem dodas to izpētīt un pēkšņi atrod uz tās citādas rases cilvēku - meiteni, kas nepieder pie viņu dzimtas. Šī tikšanās pamatos izmaina viņa un Netīrā Vaļa salas iedzīvotāju likteni.

https://shikimori.org/animes/34712-kujira-no-kora-wa-sajou-ni-utau

Seriālu krievu valodas tulkojumā var redzēt te: http://seasonvar.ru/serial-17035-Deti_kita_poyushie_sredi_peskov.html

Maziem bērniem noteikti nav iesakāms. Liekas, Krievijā reitings ir 18+ vardarbības dēļ.

Angļu valodas titri ir 1. sērijai te: https://www.youtube.com/watch?v=u04SgXrFT4g