Vai "Zvaigžņu karu" sižets nopludināts Tīmeklī?

No žurnāla "Mir fantastiki" jaunākā numura.

Ja ticam anonīmam blogerim Reddit, tad tīklā ir aizplūdušas "Zvaigžņu kara" VIII epizodes scenārija detaļas, kam darba nosaukums it kā ir "Tumšās puses atbalss".

Tās var būt fanu viltojums. Vai arī studijas neapstiprināts melnraksts. Vai arī dezinformāciju ir izplatījusi pati "Lucasfilm". Var būt, ka tā ir tīra patiesība? Ja tas ir tā, tad mūs gaida atklāsmes, uz kuru fona nobāl pat slavenie vārdi "Es esmu tavs tēvs". Tāpēc lasiet šo īso pārstāstu paši uz savām bailēm un risku - tas var izrādīties spoileris!

Sākumā Luks stāsta Rejai par džedaju bojā eju. Vadonis Snouks pārvilināja Kailo tumšajā pusē un lika viņam nogalināt biedrus, tajā skaitā arī Rejas māti. Dzīvs palika tikai Luks un daži mācekļi-bērni. Viena no viņiem bija Reja, kuru Luks atstāja uz Džakku.

Reja nolemj, ka viņas tēvs ir Luks. Luks atbild: "Nē, tu esi mans tēvs!" Izrādās Reja ir - Anakina reinkarnācija, tāpēc viņai tik viegli izdevās apgūt Spēku. Pēc Luka vārdiem, izredzētais atgriežas katru reizi, kad spēku līdzsvars sašķobās. Tas notiek regulāri, pat Anakins nav pats pirmais. Reja arī piedzima no jaunavas, kaut arī midihloriāni netiek pieminēti - Luks vienkārši saka: "Tu esi Spēka bērns".

 

 

Luks nav pārliecināts, ka viņa ir jāapmāca, tāpēc ka izredzētie bieži pāriet Tumšajā pusē. Viņš baidās, ka Reja var kļūt par jauno Veideru. Taču apspriedies ar Obi-Vana un Jodas gariem (tos atkal tēlo Evans Makgregors un Frenks Ozs), viņš uzsāk apmācību. Reja mācās cīnīties ar zobeniem, mācās pārvaldīt Spēku un iegrimšanu vīzijās, kur ved sarunas ar Anakinu (Heidens Kristensens) un redz simtiem iepriekšējo izredzēto iemiesojumus - tieši kā seriālā "Avatars: leģenda par Angu".

Pa to laiku Finns un Po atlido uz jauno Republikas galvaspilsētu. To sedz spēka lauks, kas var atvairīt jebkādus Pirmā ordeņa uzbrukumus. Republiku vada lords Vikrams (Benisio del Toro). Viņš atsakās sākt karu ar Pirmo ordeni, paziņojot, ka Republikas flote vēl ir pārāk vāja.

Leja pieprasa uzbrukt tūlīt pat, viņai ir aizdomas, ka Vikrams ir Snouka aģents, un uzdod Finnam un Po atrast pierādījumus. Tajā viņiem palīdz meitene Čala (Kellija Mērija Trana), kas burtiski apbūrusi Finnu. Beidzot varoņi atrod pierādījumus pret Vikramu un iemet viņu cietumā. Leja pārņem visu varu, bet Finnu nozīmē par vairoga vadītāju.

Finns saka Čalai, ka nesaprot: ja Vikrams ir nodevējs, tad kāpēc viņš vienkārši nav atslēdzis vairogu? Čala pavērš pistoli pret Finnu un atzīstas, ka spiedze ir viņa. Čala piespiež Finnu atslēgt vairogu. Pirmā ordeņa flote iebrūk planētā. Finns, Po un Leja nokļūst gūstā. Kailo spīdzina Finnu ar Spēka palīdzību, lai izmānītu Reju no slēpņa...

Reja jūt, ka Finns ir nonācis nelaimē, un grib lidot viņam palīgā. Luks stāsta, ka līdzīgi ir bijis ar viņu V epizodē, tad Joda viņam pavēlējis palikt. Taču viņš nav Joda, tāpēc neaizkavēs mācekli, turklāt - pats vēl dosies kopā ar viņu.

Ar to pārstāsts beidzas. Spriežot pēc avota publicētāja vārda, tajā nav iegājusi trešā aina, kurā Reja un Kailo atkal cīnās ar zobeniem galvaspilsētas rūpnīcu rajonā. Pilnīgi iespējams, ka avots pats izdomājis šo "noplūdi".

Ja tas ir reāls scenārijs, tas izsauc divējādas jūtas. No vienas puses, spiegu intrigas un negaidīti pagriezieni var atdzīvināt stāstu, arī Makgregora atgriešanās ir laba ideja. No otras puses, šajā sižetā ir pārāk daudzas paralēles ar filmu "Impērijas atbildes trieciens". Slikti, ja jaunā triloģija turpināsies tik acīmredzami kopējot veco.