Vai eksistē citplanētieši?

02.03.2011.

Piebilstot "Latvijas Avīzē" publicētajam rakstam "Kāpēc skolā nemāca par citplanētiešiem" (23.02.2011.), gribu uzsvērt, ka jautājums par citplanētiešu eksistenci ir uzskatāms kā tāds, ko izraisa cilvēka dabiskā vēlme izprast dabaszinātnes. Ja izglītības sistēmā dabaszinātņu apguve tiek definēta kā brīva izvēle, tas faktiski noved pie tā, ka skolās dabaszinātnes apgūst minimāli vai neapgūst vispār. Dabiskā interese par dabaszinātnēm pastāv, un cilvēks cenšas kompensēt saturīgu zināšanu trūkumu. Par to liecina arī strauju popularitāti guvusī ezotēriskā tematika, kas kopumā uzskatāma par surogātu izziņas procesa veicināšanai. Ja netiek apgūta fizika un matemātika, tas noved pie tumsonības, un šī tumsonība reizēm kļūst aktīva un agresīva, ņemot vērā to, ka cilvēki ir ļoti aktīvi un pat agresīvi.

 

 

Par Nikolaju Teslu tiešām skolās nemāca, jo zinātnes vēsture ir ļoti plaša. Mans personīgais viedoklis ir, ka Tesla būtu pelnījis, lai par viņu uzzina arī skolas programmās, kaut vai pieminot kopā ar T. A. Edisonu, ar kuru viņš veica gan kopīgu darbu, gan savstarpēji konkurēja.

Kas attiecas uz citplanētiešiem, es domāju, lielākā daļa zinātnieku un pētnieku uzskata, ka citplanētieši pastāv. Bet uz jautājumu, vai mēs esam ar viņiem kontaktējušies, nevaram īsti atbildēt, jo nav drošu, pārliecinošu faktu par kontaktēšanos ar viņiem, tomēr tas nenozīmē, ka šādi kontakti nevarētu būtu bijuši. Cilvēces rakstītā vēsture un civilizācijas vēsture ir nieka 5000 gadi. Vai šo 5000 gadu laikā ir bijuši kādi kontakti un vai valdības kaut ko slēpj, – domāju, ka valdības neko neslēpj.

No tām slēptajām lietām, kas ir pašas slavenākās (atkal caur ezotēro literatūru), ir Rozvelas gadījums, bet, domāju, kas tur ir sajauktas citas lietas. Manuprāt, tur notika kaut kas patiešām slēpjams, tikai tam diez vai bija sakars ar citplanētiešiem, bet šis citplanētiešu dūmu aizsegs varētu būt bijis varas iestādēm izdevīgs, lai novērstu uzmanību no tām lietām, kas tur patiesi bija slēpjamas.

Par to, kāpēc mums nav bijuši pārliecinoši kontakti ar citplanētiešiem, ir dažādi traktējumi. Tajā skaitā jāņem vērā mūsu ierobežotie tehniskie resursi kontaktu dibināšanai. Pasaulē kopumā kontaktu dibināšanai ar citplanētiešiem labākajā gadījumā tiek atvēlēti daži miljoni gadā. Līdz ar to ir diezgan maza cerība panākumiem, ņemot vērā Visuma apjomus. Turklāt šīs civilizācijas neatrodas mums tuvu – tās atrodas tālu, un kontakti, pat ja tādi tiktu nodibināti, būtu ļoti grūti realizējami – vēstuļu apmaiņa ilgtu gadu desmitiem, gadu simtiem, ja ne pat vairāk. Trešais – nevajag izturēties vieglprātīgi pret domu, ka kontakts ar citplanētiešiem mums var izrādīties arī ārkārtīgi bīstams, jo dažādu civilizāciju sadursmes, un tas neattiecas tikai uz starpzvaigžņu civilizācijām, rāda, ka tās biežāk beidzas slikti nekā labi.

To, ka šīs civilizācijas pastāv, nosaka kaut vai fizikas likumi un veiktie aprēķini, modelēšana. Tagad ir atklāts ļoti daudz planētu ap citām zvaigznēm, ir izvērtēts to iespējamais daudzums. Fizikas likumi, statistika, novērtējumi mums liek domāt, ka šādas civilizācijas noteikti ir. Ar nosacījumu, ka mūsu izpratne par dzīvības un saprāta rašanos ir pareiza. Bet, ja pat šie priekšstati par dzīvības un saprāta rašanos mums ir nepareizi, tad mūsu pašu eksistences fakts apliecina, ka šādas īpatnības kosmosā var rasties un pastāv. Varētu mainīties skaitliskais novērtējums, bet tas nemaina apgalvojuma būtību, ka citplanētieši ir. Beigu beigās cilvēki kādreiz domāja, ka viņi ir pasaules centrs, ap ko griežas Saule un viss pārējais. Tā teikt – savā būtībā mēs esam dziļi iedomīgi. Nevajag būt tik iedomīgiem, lai domātu, ka mēs esam vienīgie Visumā.

Oriģinālu lasiet šeit