Un atkal Gredzenu Pavēlnieks - divas tēmas

1.

gredzenu pavelnieks'Gredzenu pavēlnieks' – visu laiku asiņainākā filma

DELFI Kultūra | 09. janvāris 2014

Foto: Publicitātes foto

Aizrautīgais interneta pētnieks Randāls Olsons izveidojis sarakstu ar simts asiņainākajām filmām, kurās uz ekrāna redzams vislielākais bojāgājušo skaits. Daudziem par lielu pārsteigumu, par tā līderi kļuvusi triloģijas "Gredzenu pavēlnieks" otrā daļa "Karaļa atgriešanās".

Jau ziņots, ka Olsons izveidojis arī "slepkavnieciskāko aktieru" sarakstu, taču tajā neviens no triloģijas varoņiem tajā nav iekļuvis. Tas skaidrojams ar to, ka lielākā daļu šajās filmās nogalināto iet bojā masu kaujas skatos.

 

 

Jāatzīmē, ka pieskaitīti tiekot tikai tie nogalinātie, kuru nāvi filmu skatītāji patiešām var redzēt uz ekrāna, jo gadījumi, kad tiek iznīcinātas veselas planētas vai kāds mirst aizkadrā, tomēr netiek ņemti vērā.

Olsons, ņemot vērā izveidoto sarakstu, atzīmē arī vairākus interesantus faktus, piemēram, asiņainākā filma cilvēces vēsturē "Gredzenu pavēlnieks: Karaļa atgriešanās" ir paredzēta skatītājiem jau no 13 gadu vecuma. Savukārt viens no tās galveno varoņu tēlotājiem - Orlando Blūms piedalās četrās no astoņām asiņainākajām filmām.

Desmit asiņainākās filmas (pilns saraksts ar top 100 asiņainākajām filmām askatāms šeit):

1. 2003 - "Lord of the Rings: Return of the King" (836 nogalinātie)
2. 2005 - "Kingdom of Heaven" (610 nogalinātie)
3. 2007 - "300" (600 nogalinātie)
4. 2004 - "Troy" (572 nogalinātie)
5. 2003 - "The Last Samurai" (558 nogalinātie)
6. 2002 - "Lord of the Rings: Two Towers" (468 nogalinātie)
7. 2007 - "Grindhouse: Double Feature" (310 nogalinātie)
8. 1992 - "Hard Boiled" (307 nogalinātie)
8. 1997 - "Titanic" (307 nogalinātie)
10. 2002 - "We Were Soldiers" (305 nogalinātie)

Iespējams, visu laiku asiņainākā aina ir "Gredzenu pavēlnieka" otrajā daļā redzamā Pelenoras līdzenuma kauja, bet otrajā vietā varētu ierindoties nedaudz vēlāk redzamā Minas Tirītas ieņemšanas aina.

http://www.delfi.lv/kultura/news/screen/gredzenu-pavelnieks-visu-laiku-asinainaka-filma.d?id=44023824

2.

image001Kā izskatītos Frodo ceļš uz Mordoru 'Google Maps'

DELFI Kultūra | 28. janvāris 2015

Foto: Ekrānšāviņš

Kāds entuziastisks Tolkīna fans ir izveidojis karti "Google Maps" vidē, kurā attēlots "Gredzenu Pavēlnieka" galvenā varoņa Frodo ceļš no Šīras uz Mordoru.

Kā zināms, Džona Ronalda Rūela Tolkīna darbiem un it īpaši "Gredzenu Pavēlnieka" trioloģijai ir ārkārtīgi daudz kaislīgu fanu. Viens no viņiem ir izveidojis "Google Maps" vidē attēlotu karti, kurā attēlota visa Tolkina radītā pasaule. 

Lai arī daži acīgākie fani atzinuši, ka kartei piemīt sīkas nepilnības, tā tomēr atzīta par ļoti kvalitatīvu un precīzu. 

Kartes uzstādījumā iekļauti arī tādi elementi, kā izvēle apskatīt "pūķa skatījumu", kas īstajā "Google Maps" programmā parāda "Google Earth" režīmu, tāpat parādīts brīdinājums, ka ceļā sastopami troļļi. Vēl arī piebilsts, ka ceļš, lidojot ar ērgli, tiktu veikts daudz ātrāk.

http://www.delfi.lv/kultura/news/ar-smaidu-par-svarigo/ka-izskatitos-frodo-cels-uz-mordoru-google-maps.d?id=45509716