Trimdinieks. Last Exile

"Trimdinieks" ir anime seriāls, ko 2003. gadā izveidoja studija "Gonzo" Japānā. Režisors Koiti Tigira. Zinātniski-fantastiskais seriāls var tikt pieskaitīts dīzeļpankam, tur darbība notiek pasaulē, ko sauc Prestela, tā sastāv no sivām valstīm, kas atrodas kara stāvoklī - Anatolas impērijā (grieķu - ανατολή, austrumi) un Dizitas caristē и царства Дизит (grieķu - δύση, rietumi), tās atdala nikna gaisa straume "Grandstrīms", kur valda varenā Ģilde, kas vienlaikus ir soģis abām valstīm. Karš gaisā, pasaules iedzīvotāji aktīvi izmanto gaisa kuģus, ilgst tik ilgi, ka drīzāk kļuvis par tradīciju.

Seriāla galvenie varoņi ir Klauss un Lavija - divi jaunieši, kuri jau no bērnības ir kopā un ir kļuvuši par nešķiramiem draugiem. Abu tēvi - piloti ir gājuši bojā, tāpēc bērniem pašiem jātiek ar sevi galā. Viņi ir apguvuši nelielu lidmašīnu - vanšipu, ko izmanto strādājot par kurjeriem, piegādājot vēstules un nelielus sūtījumus.

Tajā pašā laikā viņi cītīgi gatavojas lidmašīnu ātrumsacīkstēm, kurās cer uzvarēt un iegūt Norkijas kausu, taču pagaidām nav izdevies. Sacīkšu laikā nākas sniegt palīdzību cietušam pilotam un uzņemties bīstamu uzdevumu, nokļūstot epicentrā vecam naidam starp Ģildi un leģendārā kuģa "Silvanas" kapteini Aleksi Rou, izglābuši meiteni Alvisu Hamiltoni, kura viņiem jānogādā kapteinim, viņi cenšas atbildēt uz jautājumu: kāpēc viņu tēvi ir gājuši bojā, kāpēc pasaulē valda tāda netaisnība un kāpēc pār visiem valda Ģilde, un kas ir tur - aiz debesīm? Bet galvenais - meitene ir nozīmīga ar to, ka var vienot abas valstis un izbeigt karu.

Seriāls kieviski. http://seasonvar.ru/serial-4240-Izgnannik-1-season.html

Vikipēdijas raksts. https://en.wikipedia.org/wiki/Last_Exile

Anime lapā par seriālu. https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=2294

Fendoma lapā. https://myanimelist.net/anime/97/Last_Exile