Trakā galvaspilsēta. Kyousougiga

2013. gada anime. Arī citi nosaukumi - "Trokšņaino svinību pilsēta", "Jukušās galvaspilsētas joki", "Šizīgā galvaspilsēta". Režisors Macumoto Rie. Prikvels jau bijis - 2011. gadā

Kjosogiga jeb Trakā Galvaspilsēta, kā nav grūti saprast pēc nosaukuma, ir vairāk kā dīvaina vieta. Tā ir paralēlā pasaule, kur var nokļūt no Kioto - Japānas kultūras galvaspilsētas. Vismaz meitene koto un viņas jaunākie brāļi te ir nonākuši tieši no Kioto, dzenot pēdas melnajam trusim, un iestrēguši, pazaudējot savu ceļvedi. Trako Galvaspilsētu apdzīvo jokaji un cilvēki, ar kuriem Koto un viņas brāļi te cīnās, te iepazīstas, šeit dzīvo arī Mjoe - garīdznieks, kuram nākas ar viņiem uzturēt sakarus.

Vienīgais paņēmiens, kā atgriezties mājās - atkal atrast melno trusi, kurš visdrīzāk ir senā burve Koto, šīs pasaules radītāja. Jaunajā seriālā skatītāji daudz vairāk uzzinās par Kjosogigas radīšanu, kur aktīvi ņem dalību arī Mjoe - tieši viņš dod dzīvību gan Koto, gan Trakajai Galvaspilsētai. Tas gan nav tas pats Njoe, kurš aprūpē Koto ar viņas brāļiem, taču saikne starp šiem diviem ir visai tieša.

Vēl jāpiezīmē, ka seriāls patiešām ir traks.

http://animevost.org/tip/tv/535-kyousougiga-2013.html

Seriāls angliski.

https://www.crunchyroll.com/kyousougiga

Vikipēdijas lapa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ky%C5%8Ds%C5%8Dgiga

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/19703/Kyousou_Giga_TV

Anime enciklopēdija.

https://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=15509

Recenzija.

https://kotaku.com/kyousougiga-is-beautiful-and-touching-but-way-too-convo-1512844521

Cita anime lapa.

https://anilist.co/anime/19703/Kyousougiga-TV