Tomi Adejemi. Asins un kaulu bērni

Kādreiz Oriša bija valsts, kur cilvēki dzīvoja laimīgi un viņiem piemita maģija. Katram no 10 klaniem dievi dāvāja spēju valdīt pār dabas spēkiem. Vieni magi valdīja pār ūdeni, citi – pār uguni.

Gadījās arī tie, kuri mācēja lasīt domas, pat tie, kuri varēja redzēt nākotni! Viņi izmantoja savus talantus, lai rūpētos par Orišas cilvēkiem, tauta viņus cienīja. Taču vienā naktī maģija pazuda... Pēc cietsirdīgā karaļa Sarana pavēles daudzus burvjus nogalināja – tā Zeli Adebola pazaudēja māti, bet Orišas iedzīvotāji – cerību. Pēc 11 gadiem Zeli radās iespēja gāzt cietsirdīgo monarhu tirāniju un radīt maģiju no jauna. Taču, lai to paveiktu, viņai ir jāsāk cīņa ar princi Inanu, kurš iedveš orišos bailes. Briesmas slēpjas ik uz soļa: niknie leoneri klejo pa mežiem, atriebīgi gari gaida tumšajos ūdeņos, pils sardze iziet medībās. Taču, ja nu pašas lielākās briesmas rada pati Zeli, kura vēlas kontrolēt senos spēkus, kas mostas viņā.

https://www.livelib.ru/book/1002896191-deti-krovi-i-kostej-tomi-adejemi

Vikipēdijas lapa par autori.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tomi_Adeyemi

Tomi Adejemi ir dzimusi Savienotajās Valstīs 1993. gada 1. augustā, nigēriešu emigrantu ģimenē un viņai nācās saskarties ar grūtībām jau bērnībā. Viņas tēvs Nigērijā bija ārsts, taču atrada darbu kā taksometra šoferis, kamēr pierādīja savu kvalifikāciju. Adejemi māte strādāja par apkopēju. Meitene izauga Čikāgā, slēpjot savu nigēriešu identitāti. Par to viņa īpaši neaizdomājās, taču laikam vecāki saprata, ka Amerikā tā viņiem klātos grūtāk. Savu pirmo stāstu meitene uzrakstīja piecu gadu vecumā, tur darbojās viņas izdomātais dvīņu brālis Tomi. Viss bija labi, taču savu otro melnādaino varoni viņa izdomāja tikai 18 gadu vecumā. Kādu no saviem romāniem viņa dēvēja par atzīšanos mīlestībā savai kultūrai. Adejemi pabeidza Hinsdeilas Centrālo augstskolu Ilinoisā, 2011. gadā. Tad viņa devās uz Hārvardu, kur ieguva grādu angļu literatūrā, tad studēja Rietumāfrikas mitoloģiju un kultūru Salvadorā, Brazīlijā.

Adejemi debijas romānā „Asins un kaulu bērni”, kas iznāca 218. gada martā un kļuva par Nr. 1 The New York Times Young Adult Hardcover bestselleru sarakstā, galvenā varone ir Zélie Adebola, kura cīnās ar monarhiju, lai atgrieztu maģiju viņas ļaudīm.

Fox 2000 nopērk filmas adaptācijas tiesības uz grāmatu. Deadline raksta, ka romāns ir viens no lielākajiem YA debijas romāniem, kas ir publicēts.

Adeyemi bija viešņa beigu epizodē „Hermione Granger and the Quarter Life Crisis”. Neskaidru iemeslu dēļ viņas otrā romāna „Children of Virtue and Vengeance” iznākšanas laiks ir pārcelts no 2019. gada marta uz jūniju.

Sīkāk livelib.ru: https://www.livelib.ru/author/1169012-tomi-adejemi

Oficiālā mājas lapa.

http://www.tomiadeyemi.com/

Intervija.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=91&v=6dp8BcJuGnQ

Par grāmatu.

https://www.goodreads.com/book/show/34728667-children-of-blood-and-bone

Labākās pagājušā gada grāmatas.

https://www.goodreads.com/choiceawards/best-books-2018

Par grāmatu.

https://thefandom.net/sdcc-interview-exclusive-tomi-adeyemi/