Tomass Tailors. Spoki

Thomas Taylor. Haunters. Ghosts from the Future

Edijam, Ādamam un Deividam ir viena un tā pati īpašība. Viņi var ceļot laika gaitā, pagātnē parādoties kā spoki. Bet katrs no viņiem vēlas kaut ko atšķirīgu. Edijs ir zvērēts aizsargāt vēstures gaitu. Ādams vēlas to mainīt saviem mērķiem. Un Dāvidam jāatrod veids, kā viņus nošķirt - un izglābt pasaules nākotni.

 

https://www.goodreads.com/book/show/13609191-haunters

Mājaslapa.

http://www.thomastaylor-author.com/2019/02/10/malamander/

Autobiogrāfija.

Esmu dzimis 1973. gadā, un tas šobrīd izklausās diezgan forši, bet tolaik tas bija diezgan parasti. Es uzaugu ar parastajām sāpēm vietā, ko sauc par Velsu, kas tagad ir tik forša, kā vienmēr.

Kad biju mazs, man patika braukt ar ragavām, Doctor Who, cenšoties būt telekinētisks (es tāds neesmu), gliemežu savākšana un sacīkstes, iglu veidošana (tas, cik Velsā var būt), Zvaigžņu kari, kaķu medības, klejošana pārāk tālu no mājām un cerot uz helikopteriem, krāpnieku cīņām un vietu, kuras nosaukums ir Tenbijas pludmale.

Cilvēki man teica, ka es labi zīmēju, un ir smieklīgi, kā šķiet, ka kaut ko pateikt kādam, ka tas palīdz piepildīties. Es visu laiku zīmēju, īpaši matemātikas stundās. Diemžēl neviens man nekad neteica, ka man ir laba matemātika.

Lasīšana atnāca mazāk viegli, un man skolā bija vajadzīga papildu palīdzība, bet, kad man tā bija, man arī ļoti patika to darīt. Bet es nepavadīju pārāk daudz laika ar Enidu Blaitonu - drīz vien nonācu triju izmeklētāju, Gredzenu pavēlnieka, visu veidu komiksu grāmatu, kā arī Džona Vīdhema, Terija Pratčeta, Alana Gārnera, Rozmarijas Satklifas un Artūra Klārka grāmatu varā. Kaut kas dīvains un mazliet dīvains tika īpaši gaidīts, it īpaši, ja es varētu ievilkt malā, kur mani netraucēja.

Apmēram šajā laikā es saskāros ar graudainiem atkārtojumiem, ko sauc par Randall un Hopkirk (miris), kuri palika pie manis vairākus gadus un galu galā iedvesmoja Danu un Mirušos.

Man jāatzīst, ka būšana pusaugušam bija mazliet drūma, tāpēc sasniegt divdesmit gadu vecumu tas bija atvieglojums. Būdams divdesmit gadu vecs, tas ir gandrīz tikpat forši, kā tas izpaužas, pat ja nedzīvojat Velsā (un tas ir tieši tikpat labi, jo līdz tam laikam es dzīvoju Norfolkā). Es devos uz Noridžas Mākslas un dizaina skolu, kas mazliet atgādināja nāvi un zīmēšanu debesīs. Pēc tam trīs gadus pavadīju Kembridžas mākslas skolā, kas bija vēl labāk, jo tur es atklāju, ka jūs faktiski varat saņemt samaksu par darbu pie bērnu grāmatām!

Kad beidzot pametu izglītību, atradu darbu Heffer’s Childrens Bookshop un brīvajā laikā sāku pieskriet izdevēju birojiem, cerot paņemt darbu vai divus. Pēc apmēram gada Bloomsbury Publishing man piedāvāja grāmatu vāku, ko darīt. Yay! Mana pirmā profesionālā komisija! Tas bija mazliet nervozi, bet par laimi - tā kā tas bija nezināma autora pirmās grāmatas vāks - tas, iespējams, neviens nepamanītu, ja es to sajauktu. Patiešām, autora vārds bija J. K. Rowling. Un, er… cilvēki to pamanīja.

“Mulsinošs” ir labs vārds, lai aprakstītu nākamo.

Tomēr, neraugoties uz apjukumu, es tomēr varēju koncentrēties uz ilustrāciju grāmatām jaunākiem bērniem, un galu galā arī rakstīju tās. Tas bija daudz prieka, bet es drīz atklāju, ka rakstīšana ir vairāk nekā tikai jautra - patiesībā tas bija tas, ko es patiešām gribēju darīt. Un tā, kā vienmēr, kopš bērnības dienām es ar Bilbo braucu uz Vientuļo kalnu vai stāvēju blakus Bilam Trifidas spokotajās Londonas ielās. Un pēkšņi tam, ka man nebija telekinētiskas spējas  vai spēja redzēt spokus, vai arī kad mūs kādreiz izglāba helikopters, nebija nozīmes, pat ne tad, kad es to visu varēju padarīt stāstos. Stāsti var būt īsti.

Tāpēc es domāju, ka tieši tad un tāpēc es sāku rakstīt Haunters, manu pirmo romānu pusaudžu vecumā. Un līdz tam brīdim es dzīvoju Francijā un kļuvu par vecāku - divām lietām, kurām vajadzētu bagātināt ikvienu, lai arī kāds viņš būtu.

2010. gadā es pārcēlos uz Angliju un tagad dzīvoju pie jūras dienvidu krastā. Es pavadu laiku, rakstot un zīmējot, un dalījos ar šīm lietām ar bērniem, sakot, ka viņiem ir jābūt labiem pret visu, tikai lai redzētu, kas pielīp. Pagaidām Benžijs mīl zīmēšanu un trakošanu, un Makss nodarbojas ar peldēšanu, grāmatām, dzīvniekiem un simts citām lietām. Neviens no viņiem nebaidās no matemātikas.

Es ne vienmēr esmu labs vai pacietīgs tētis, bet esmu iemācījies vienu lietu, kas nekad nav kļūdaina: bērni mīl stāstus. Bet vai tad mēs visi neesam?

http://www.thomastaylor-author.com/biography/