Tomass Ligoti. Noktuārijs. Groteskas teātris

Apraksts par autoru un viņa daiļradi

Uz pilsētu atsūta jaunu pilsētas priekšnieku un drīz vien vietējo iedzīvotāju mērenā dzīve pārvēršas īstos murgos. Īsta tumsa iekļūst parastu klerku biroju ikdienā, nolādēta fabrika sāk ražot monstrus, Uz Zemes nonāk dievi - tikai cilvēki, kuri ir tos izsaukuši, pat nesaprot, ar ko viņiem būs darīšana un kādu metamorfozi viņiem nāksies ieraudzīt. Senie spēki un kosmisku šausmu neprāts, cilvēki, kuri stāv īstas kosmiskas tumšas priekšā, bezdibenis, kas skatās uz katru, kurš lasa šos tekstus - tas viss ir "Noktuārijs" un "Groteskas teātris", divas Tomasa ligoti grāmatas vienam no pašiem neparastākajiem un oriģinālākajiem rakstniekiem no tiem, kuri pašlaik strādā šausmu žanrā.

https://www.litres.ru/tomas-ligotti/eta-ten-eta-tma/

Autors. Raksts no krievu vikipēdijas.

Tomass Ligoti (angļ. Thomas Ligotti; dzimis 1953. gada 9. jūlijā Detroitā, Mičiganā, ASV) ir amerikāņu rakstnieks mistisku šausmu un horora literatūras žanros.

Dzimis Detroitā, Mičiganā. Viņš absolvēja Wayne universitāti 1977. gadā. Ilgu laiku viņš strādāja izdevniecībā Gale Group, 2001. gadā to pameta un pārcēlās uz Floridu.

Ligotti sāka rakstīt astoņdesmitajos gados, savus stāstus publicējot mazos izdevumos un žurnālos. Sākotnēji viņš izvairījās no kontakta ar presi un rūpīgi slēpa visu informāciju par sevi, kas izraisīja baumas, ka vārds “Thomas Ligotti” ir cita, iespējams, plaši pazīstama autora pseidonīms. Ligotti vēlāk kliedēja šīs baumas.

Pēc rakstnieka teiktā, viņš no 17 gadu vecuma cieš no panikas lēkmēm un fobijām, kā arī depresijas lēkmēm, kas atspoguļojās viņa darbā. “Jo vecāks es kļūstu, jo vairāk es apstiprinu savu drūmo pasaules uzskatu,” rakstnieks saka par sevi un savu pasaules uzskatu. Starp autoriem, kas viņu ietekmēja, Ligotti nosauc Vladimiru Nabokovu, Edgaru Alanu Poe, Viljamu Berouzu, Emilu Čorānu, Bruno Šulcu un daudzus citus. Kritiķi vairākkārt ir pieminējuši tādu rakstnieku kā Francs Kafka, Hovards Lavkraftu  un Horhe Lūisu Borhesu un to ietekmi uz Ligoti darbu un uztveri.

Kritiķi Ligotti darbos bieži izmanto definīcijas “intelektuālas šausmas”, “literāras šausmas” un “filozofiskas šausmas”. Ligotti izteica cieņu Darrell Schweitzer, kurš uzrakstīja grāmatu par viņa darbu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Ligotti

Tomass Ligoti ir vienīgais šausmu rakstnieks, kurš savas dzīves laikā ir publicējies prestižajā “Penguin Classics” sērijā, tādējādi oficiāli iekļaujot to amerikāņu literārajā kanonā. Viņu bieži sauc par Edgara Allana Poe un Hovarda Lovkrafta patieso pēcteci, un viņa darbi tiek salīdzināti ar Franca Kafkas, Bruno Šulca un Vladimira Nabokova stāstiem. Ligoti grāmatas ietekmēja daudzus rakstniekus, kļuva par iedvesmas avotu sērijas “Patiesais detektīvs” pirmajai sezonai, kalpojot par pamatu Metjū Makonahi  iestudētiem Rasta Koula monologiem. Sagrautas pilsētas, citas telpas, senas un nezināmas šausmas, izsmalcināta proza ​​un plaisājoša realitāte, kuras plaisās var redzēt patieso bezdibeņa tumsu - visi šie ir dzīvā leģenda - Tomasa Ligoti stāsti.
https://www.livelib.ru/book/1002736275-pesni-mertvogo-snovidtsa-teratograf-ego-zhizn-i-tvorchestvo-sbornik-tomas-ligotti