Tolkinam un Lūisam palika nelabi no Disneja multfilmām.

Pēc Lūisa domām, rūķiem bija: "Resni, dzērāju, ākstu purni". Mūsu dienās Volta Disneja vecās multfilmas uzskata par kinoklasiku, taču tā nav bijis vienmēr. Tajā laikā, kad tās vēl bija jaunas, divi angļu profesori atsaucās uz tām ar nepatiku. Šie divi ir - "Gredzenu pavēlnieka" autors Džons Tolkins un "Nārnijas hroniku" autors Klaivs Lūiss. Nesen tika publicētas viņu vēstules, kur abi angļi spriež par amerikāņa garadarbiem. Viņi uzskatīja Disneju par iznireli no zemākās sabiedrības, kas iedzīvojies uz viņu mīļās folkloras. Īpaši viņus tracināja, kā tiek parādītu rūķi "Sniegbaltītē un septiņos rūķīšos". Tā, 1939. gadā Lūiss rakstīja par saviem iespaidiem pēc kinoseansa.

 

 

Vissliktākais eot bijis vulgārais, mirkšķinošais balodis, un vēl - rūķu sejas. Rūķiem, protams, ir jābūt briesmīgiem, taču ne jau tik ļoti. Tā rūķu vakara džeza ballīte esot bijusi šausmīga. Nabaga puisim laikam prāta nav ienācis, ka vārēja viņiem dot cita veida mūziku. Starp citu, esot bijuši arī veiksmīgi momenti, īpaši labi esot padevušies dzīvnieki, bet ēnu izmantošana (rūķiem un plēsīgajiem putniem) esot bijusi vienkārši ģeniāla. Kas būtu varējis iznākt no šī cilvēka, ja viņš būtu izglītots vai vismaz audzis pieklājīgā sabiedrībā?

Tolkins nebija tik ass, taču kopumā viņa viedoklis bija līdzīgs. Vēlāk viņš rakstīja par Voltu Disneju: "Atzīstu, viņam ir talants, taču viņš man liekas bezcerīgi sabojāts. Vairums "lentēs", ko izlaiž viņa studija, ir patīkami un mīļi momenti, taču kopējais iespaids man no tām ir pretīgs. No dažām man pat piemetās jūras slimība".

https://www.livelib.ru/blog/news/post/24446-tolkina-i-lyuisa-toshnilo-ot-multfilmov-disneya?utm_source=browser&utm_medium=push&utm_campaign=post24446&up=38813257